Jako za starejch časů (2012)

Pokud by se Vám zdál děj nezajímavý, během prvních několika minut, je to jen proto, že se stává postupně zajímavějším. Neskutečně emocionální film, u kterého jsem v posledních 2 minutách začal natahovat k slzám a po titulkách si musel jít zakouřit. Pane Stevensi, děkuji.

Černá labuť (2010)

Mind. Blown. Nejemotivnější zážitek za posledních několik let. A může za to Natálka. To, jak tuhle roli pojala, jak ji zahrála a co pro ni obětovala ... nejlepší herecký výkon posledních let.

Skyfall (2012)

Není to bondovka. Prostě není. Je to americký akční krimi thriller. Ale ne bondovka. Daniel Craig odvádí skvělou práci, Javier Bardem odvádí VÝBORNOU práci, ale ... není to bondovka, prostě ne. Nikdy jste neviděli bondovku? Můžu vřele doporučit. Jste milovník bondovek? Snižte si očekávání ...

Iron Man 3 (2013)

Hrozně jsem se bál, že dvojku už nemůže nic překonat a z celé trilogie si odnesu trpký pocit na jazyku. Never have i been so wrong! Shane Black odvedl skvělou práci a Robert Downey Jr. vytáhl zbytky úžasnosti ze všech koutů svých vousů. Příběh, efekty, humor a hrozně moc emocí na závěr. Tohle je to, co jsme chtěli. Good job!

Sucker Punch (2011)

Trailer mě dostal, recenze odradily. Tak jsem se k tomu nakonec dostal a ... já vlastně ani nevím. Potenciál tam byl, ale nakonec jsem asi viděl něco úplně jiného, než jsem očekával. Namísto akčních scén mě dostal příběh, který v posledních 15 minut dostane jinou dimenzi. A já pro takové rozuzlení mám prostě slabost. Škoda těch velice slabých akčních scén, které jsou jako z Bollywoodu. Vlastně vážně nevím, jaký pocit z toho mám mít.

Méďa (2012)

Family Guy v kinech? Tak určitě ...

Griffinovi (1999) (seriál)

Jasně, Simpsnovi jsou klasika, ale nedokážou si utahovat z naprosto všeho, čeho se USA bojí. Pokud si umíte dělat srandu z čehokoliv i Vy, přiroste Vám Peter k srdci.

Iron Man 2 (2010)

Dvojka je horší jenom o tolik, kolik ubírá ztracený moment překvapení. Už prostě všichni ví, co od Tonyho očekávat a taky že to dostanou! Ten arogantní a povýšený styl humoru bych mohl poslouchat denně. Co takhle trojku pane režisér?

Iron Man (2008)

Pro postavu Tonyho Starka mám obrovskou slabost, ale těch 5* prostě nemůžu! Nemůžu, protože Avengers jsou lepší a nemůžu je stavět na stejnou úroveň. Ale stejně je to nejlepší z pre-avengers snímků a i Avengers jako takoví jsou prakticky stejná vlna. Existovat seriál Iron Man s Robertem v hlavní roli, pouštím si ho do žil každé ráno. Každopádně pro mě 4,5/5 a to především kvůli postavě, ne kvůli zfilmování.

Avengers (2012)

Prvních 5* pro film, který mě nenadchl myšlenkou, nebo kvalitou zpravování děje, ale prostě vším! Skvělá kamera, skvělé efekty, skvělá režie, skvělí herci. Stejně jako v komixu, tak i ve filmu do sebe krásně zapadají jednotlivé postavy, ač se to na první moment příliš nezdá. Geniální kombinace smysluplného příběhu, dobrých efektů a toho nejlepšího humoru, jaký jsem kdy zažil. Velice příjemně překvapí efekty, které jsou úplně jinde, než například v Transformers 3. A přitom v jeden moment jako by proti sobě soupeřili, kdo dokáže lépe zdemolovat ... ale ne, to se podívejte sami :)