Gun x Sword (2005) (seriál)

První díl byl výborný, ale už ten další děsný. A tak to pokračuje, protože seriál je dost epizodický a tvůrci si pro téměř každou epizodu vymysleli tak debilní zápletku, že je to až neuvěřitelné. Celkový příběh také není dobrý a konec jsem tiše protrpěla. Klady: První díl a opening. Zápory: Všechno ostatní. Nechápu, proč má tento seriál na zahraničních databázích celkem slušná hodnocení.

Kaze no stigma (2007) (seriál)

Mně se to naopak celkem dost líbilo, asi i proto, že mi nijak nevadila Ayano ani Kazuma, a vůbec celkově mi děj ubíhal výborně. Pro mě dokonce lepší než Fate/Stay night a jiné seriály z žánru středoškoláci+superpowers.

Nabari no ó (2008) (seriál)

Nijak inovativní či zásadní, ale přesto ke sledování celkem příjemný seriál - minimálně některé postavy (Miharu, Kotaro, Yoite aj.) byly docela zajímavé a jejich trable mě nijak nenudily. Více než případné nelogičnosti (zmiňované v jiných komentářích) mi ale vadila příšerná "background animation", vážně tak děsnou animaci prostředí jsem ještě neviděla a zvykala si na ni celý seriál. Naopak ale třeba hudba je fajn, přestože bych dopředu neřekla, že se budou k seriálu z ninja vesnic hodit flétny a tklivé smyčče.

Sengoku basara (2009) (seriál)

Testosteron doslova teče z obrazovky a od zbraní odletují jiskry - zkrátka něco pro chlapy. Ale i mě se seriál celkem zamlouval, přinejmenším se tvůrcům dařilo ukončit téměř každý díl v tom nejnapínavějším okamžiku. Akorát si mohli odpustit ta historická jména, příběhu by to nijak neublížilo a naopak by působil méně hloupě.

Higaši no Eden (2009) (seriál)

Seriál těžící z inovativní premisy a zábavného hlavního hrdiny, rovněž animace je silně nadprůměrná. Ale ke konci jsem se už nudila, výsledky Akirova pátrání mi prostě přišly nevěrohodné a přestřelené. Závěrečných pět minut (poslední požadavek do telefonu) bylo už vyloženě trapných. Nejlepší byl začátek.

True Tears (2008) (seriál)

Pro fanoušky seriálů jako třeba Kimi ga nozumu eien nebo Koi kaze tu máme další vztahovku - která se mi opravdu líbila - na rozdíl od KGNE tu není tolik vyhrocených zvratů a emočních výlevů, celý děj je tak nějak přirozený, stejně jako chování postav (snad až na Noe, ale nic proti ní), a právě to, že ani vedlejší postavy nejsou zbytečné a jejich příběhy obohacují ten hlavní, velmi oceňuji. Bavilo mě sledovat, jak to celé dopadne. Konec je dobře vymyšlený. Trochu smutný, ale to se nedá nic dělat, bigamie je legální málokde;)

Kjógoku Nacuhiko: Kósecu hjaku monogatari (2003) (seriál)

Ano, animace je zajímavá a první čtyři díly jsem do seriálu vkládala ještě jakési naděje, protože jsem moc chtěla, aby se mi líbil (mám ráda seriály jako Ghost hunt, Ghost hound a Ghost stories:), ale nakonec jsem to dokoukávala jen tak z povinosti - ty jednotlivé příběhy jsou prostě nudné a špatně napsané.

Mugen no džúnin (2008) (seriál)

Nadprůměrný seriál, který čí více postupuje ke konci, tím je zajímavější a tak to má být. Škoda podivného dílu s borcem s hlavami, to se tam vůbec nehodilo.

Seirei no moribito (2007) (seriál)

Technická stránka je naprosto fantastická, nikdy jsem neviděla lépe animovaný seriál, ale co se týče příběhu - je zkrátka málo hutný - vařit tolik dílů z toho, že jsou hrdinové pronásledováni, nebo si jdou pro odpovědi, nebylo optimální. Líbilo by se mi více miniepizod podobných té, kdy Chagum poznává život ve městě, nebo pořádně ukázat královský dvůr, z toho prostředí se dalo vytěžit daleko víc (v tomhle ohledu je nedostižné 12 kindoms, to má ale pravda mnohem více dílů).

Sola (2007) (seriál)

Zápletka je opravdu prostá i na 13-dílný seriál (klidně si umím Solu představit jako několikadílnou OAV sérii), ale v zásadě si nemůžu stěžovat - hlavní zvrat mě překvapil, konec dojal, takže všechno je, jak má být.