Přísně tajné! (1984)

Nevím proč, ale v porovnání se Žhavými výstřely a Bláznivou střelou je snímek o dost slabší, vtipů je tam sice přehršel, ale film tak nějak nedrží pohromadě. Přitom některé gagy (návrat do školy, tunel, ostrov, setkání s bývalým po letech) naprosto nemají chybu. Doporučuji, ale musíte překousnout některá slabší (a trapnější) místa. P.S. Napodruhé musím hvězdičku přidat, všimla jsem si spousty dalších dobrých fórů.

Tančím, abych žil (2006)

Uáá, že já káča se ještě pokouším dívat na filmy typu jak vizionářský učitel vytvořil ze skupiny delikventů lepší lidi - Nebezpečné myšlenky mi měly stačit. Mám ráda Banderase a taneční filmy (dobré taneční filmy, i když jich moc není), ale tady Banderas neměl co hrát, v podstatě se tu skoro netančilo, a film byl v podstatě vyplněn klišovitými dialogy a zobrazováním těžkého života teenagerů. Jedna hvězdička za scénu s otvíráním dveří a obstojnou taneční scénu v závěru.

Zmizení (2005)

Trošku nadhodnocené. Jediné, co mě zaujalo, je nápad dát mafiánské postavy, děj a dialogy do prostředí střední školy (taková dívčí femme fatale v extravagantním kostýmku a invalidní mlíčňák v kvádru coby šéf podsvětí jsou relativně originální), ovšem děj samotný je strašně provařený na téma hledám ztracenou lásku a přitom se zaplétám do nekalých kšeftů.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Docela dost se divím, že se hodně lidem víc líbí jednička, protože ta pro mě byla nudnou moralitkou; dvojka sice pár takových okamžiků obsahuje taky, ale celkově je mnohem vtipnější a svěžejší. A je tam více Scrata.

Maximální limit (2005)

Dějově celkem průměrné, ale Al Pacino má mimořádně dobře napsanou postavu.

Iluzionista (2006)

Teda čekala jsem blbinu, a ona to sice byla, ale atmosférická :), a taky jsem po delší době nějakému filmu zbaštila love story. Ale co doprčic ten hepáč na konci? Sice jsem ho čekala, ale doufala, že si to tvůrci rozmyslí, protože první dvě třetiny se stavělo na motivu pomsty, a najednou nic, nic se nestalo. Film se díky tomu dost rozpliznul, ovšem pořád musím říci, že se mi líbil.

Snídaně na Plutu (2005)

Příjemný snímek, pro mě velmi pozitivní svou koncepcí do krátkých, fantazií protkaných kapitol a chytlavou hudební složkou. Herecké výkony super, ale pro plné ocenění si to musíte pustit v originále.

Ztracené město (2005)

Má to jistě dost nedostatků, zejména co se tempa týče, ale pokud máte rádi nostalgické filmy a kubánskou hudbu, mohl by se vám film líbit. Je na něm vidět, že pro režiséra a nejspíš i ostatní účastníky bylo důležité ho natočit. Bez Murraye a Hoffmana by to ale bylo o hvězdičku míň, fungují jako "osvěžovač" děje a zmírňují sentimentalitu.

Zápisník jedné lásky (2004)

Jak je možné, že chlapi to tady hodnotí 4-5 hvězdičkami? Vždyť je to klišovitý cajdák - dopisy, racci, labutě... zlatý Titanic. Mohl by už přestat točit romantické příběhy podle schématu: bohatá dívka potká chudého, ale čestného venkovana s dobrým srdcem (samozřejmě nevadí, že se k sobě vůbec nehodí), pak jim někdo nastraží překážky, rozejdou se, ona si začne s někým jiným, který má všech pět P a je bohatý a hodný, ale ona se zase musí vrátit k rozervanému, věrně trpícímu chuďasovi, protože je její pravá láska? Občas je ještě varianta, že nový partner je zlý slizoun, který se však odhalí v pravém okamžiku, a průběh věcí tak usnadní. S malými obměnami např. Titanic, Holka na roztrhání, Nesvatbovi, Bílý drak, libovolná telenovela. No, druhá polovina už byla trochu snesitelnější, možná díky stařecké linii, jejíž herci byli přesvědčivější, než ti dva "racci".

Hranice života (2005)

Tento film je těžké hodnotit a já musím dál pokračovat SPOILEREM. Jestli jsem to pochopila dobře, 95% filmu tvoří předsmrtný zážitek umírajícího mladíka, dále máme 5 minut na uvědomění si tohoto faktu, a on pak zemře. V tom je problém, protože ten film pak postrádá význam - ty zmatené fantazie v sobě sice mají trochu (ale jen trochu) smyslu v návaznosti na samotný konec, ale protože hlavní postava okamžitě po nich umře, v čem je nějaké vyústění, nějaký dopad, něco co bych si z filmu jako příběhu odnesla? Zbydou jen herci a zajímavá vizuální stránka, a to je trochu málo.