Hořký měsíc (1992)

Ten film je tak krásně kontrovezní, speciální, čistý a zároveň syrový, že se nebojí ukázat ta zákoutí, která jsou ve vztahu i po nějaké době...souhlasím s komentářem Djkoma -ten vystihuje vše.

Tři blízcí neznámí (2018)

Ok, není to úplně "dokument", který vyhledávám - přišlo mi to až přehnané, jelikož pokud sledujete velice pozorně - ke konci začne zaznívat, že dávali společnosti to, co chtěla vidět - byli stejní, mysleli stejně, líbili se jim stejné věci...a pak najednou uslyšíte něco jiného....To, že jsou tam osobně pouze dva...nic jsem si o tom dopředu nezjišťovala, tudíž jsem napjatě čekala - a ani mě to nepřekvapuje....je to bizarní, zapletené, nechtěla bych být v jejich situaci a za mě měli vlastně štěstí v neštěstí....

Malý Buddha (1993)

Více než "aktuální" prostředí mě bavila ta "dávná" doma, o které tam vyprávěli. Postava, kterou ztvárnil Keanu byla úžasná a skvěle zahraná - tady mě tedy bavil a byl skoro k nepoznání ;) A to ho znám od dětství :) Film má něco do sebe, je tam skvěle vyobrazena Indie a také - každý si tam najde něco - myslím si, že je potřeba pozorně sledovat a získáte z toho tolik poznatků, jako v mnoho filmech není...Naslouchat, sledovat a číst mezi řádky...

Klute (1971)

Hmmm..pro mě je období 70tých let dost nepopulární - to období je pro mě i ve filmu dost zvláštní a tento film není výjimkou. Ano, vím, čím si Jane Fonda prošla, je to krásná ženská a může si dovolit se takto svlékat a ukazovat se, protože je to nádherný kus ženské a do toho ještě umí hrát..ale ten film...něčím je výjimečný, něčím je obyčejný..má něco v sobě...Jsem ráda, jak to dopadlo, ale jsem trošku zmatená z toho, že jsem tam vlastně nezjistila to hlavní... :D Jo - a hudba - ta v tomto filmu má velikou roli a dlouho jsem neslyšela něco tak skvělého :)

Rob Roy (1995)

Rob Roy se mi líbil už když jsem ho viděla poprvé - asi v 7mi letech, ale z nějakého důvodu ho převálcovalo Statečné srdce. A dodnes vlastně nevím čím to je....Rob Roy se mi líbí hlavně proto, že je natočen bez nějakého studu - ukazuje "běžný život" tehdejší doby (asi), ale nic si tam nepřikrášluje a působilo to na mě bez pozlátka. Neeson se prostě s kiltem snad narodil a ta krajina? V tu chvíli mi bylo i jedno, že to často nebylo ani Skotsko, které jsem viděla na vlastní oči :D Je to živý, čistý příběh, který mě oslovil a rozhodně ho chci někdy vidět ještě jednou :)

Na Zlatém jezeře (1981)

Ooooooh :) To je tak krásné - starší pár, který tráví měsíce pospolu u jezera, k tomu mladík, který s nimi měsíc stráví také, do toho shledání otce a dcery a rozdílnost staršího páru, který ale stále drží pospolu. Normálně bych řekla, že je to tak přep*čené, že mě z toho samou sladkostí bolí zuby, ale je to tak skvěle natočené, že tomu není co vytknout. Herecké obsazení - vynikající kombinace. Úžasná kamera a detailní, klidné záběry :) A pokud máte podvědomí o historii rodiny Fondových - či načtené životopisy jako já - tak víte,že to natáčení nebylo lehké ani pro jednoho. Doporučuji na pošmurné víkendové odpoledne :)

V kruhu koruny - Jindřich IV. (1. díl) (2012) (epizoda)

Za mě opět super film ohledně "historie", kdy je tam odpovězeno na plno otázek, které si třeba pokládáme či je to trošku doupravené k obrazu, který chceme. Herecky bravurní, ale za mě nejupovídanější dvojdíl, který jsem zatím viděla. A za mě zbytečně moc.

V kruhu koruny - Jindřich IV. (2. díl) (2012) (epizoda)

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Souhlasím s komentářem IrisB - je to zcela jak píše. Zároveň mi tam přišlo tolik "nelogických" a pro mě totálně zbytečných situací, že mě až mrzí, že jsem to vlastně viděla...Chvíle, kdy mě to ale vážně bavilo - bylo když se objevil na scéně Magneto - to bylo moc fajn ;)

Godzilla II Král monster (2019) odpad!

Oki - na film jsem se těšila a šla jsem na něj za 50,- na FF jako tradičně na takové, kdy chcete, aby za Vámi "blázni" z Chotěboře křičeli, že je to kráva či podobné :D To je prostě ten největší zážitek :) Ale těšila jsem se taky na to, že to bude prostě megalomanské a veliké a taky, že jsem byla předešlým filmem - Godzilla a Kong : Ostrov lebek překvapena. Ale tento film je taková slátanina a s*ačka :D :D To bylo TAK stupidní, "americký", hrdinský, debilní, nepochopitelný činy, které i popírali určité fyzikální zákony (ano, je to film, ale v takové míře? :D) - Ne, veliké ne, a rozhodně jsem odcházela z kina pobavena, ale pro to, že jsem se smála, jak je to hrozný :D