Vlčí volání (2019)

Žijeme ve světě, kde je možné všechno o čem film pojednává. Je dobré na to upozornit, ale to je tak vše co film udělat mohl. Válečných štváčů vždy bylo, je a bohužel i dál bude, kdy se navzájem lidé budou zabíjet. Je tomu tak od časů, kdy opice s minimem IQ slezla ze stromu a vzala poprvé do dlaně klacek a nebo kámen......... : ((((((

Kosmický hřích (2021)

Ta jedna hvězdička je pro to vyřčené dilema, jsme li - AZTÉKOVÉ nebo CORTÉZOVÉ ??

Kostarika, země harmonie (2018) (TV film)

Francouzské dokumentární filmy o zemích světa a jejich fauně a flóře jsou působivé. Je možnost v nich vidět všechny krásy světa a Kostarika bez armády, je prostě rarita !!

Nový Zéland (2019)

S politováním musím konstatovat, že ze všech dokumentů o Novém Zélandu, je tento nejméně zajímavý. A strašně je mi to líto, když země původu je naše a taky chybí mi zveřejnění autorů tohoto snímku. : ((((((

Spitfire (2018)

Skvělý dokument o stihačce ve vzpomínkách těch, kteří měli v době zlé možnost posoudit, jak úžasné to bylo letadlo.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Skvělý film, který jistě oslovil a osloví mnoho jiných jako i mou maličkost. ... Otcové zakladatelé americké demokracie prohlásili, že svobodný tisk má sloužit lidu a ne vládcům. Mělo by to tak být ve všech demokraciích světa. Také v té naši !

Tully (2018)

Skvělý herecký výkon hlavní představitelky. Jistě se mnoho žen v této filmové roli ztotožní : ((

Katedrála Notre Dame a její stavitelé (2019) (TV film)

Klobouk dolů bylo řečeno v tomto skvělém dokumentu. Ano, klobouk dolů i tvůrcům filmu, za možnost cestovat zpět v čase k zrodu katedrály všech katedrál.

Torpédo U235 (2019) odpad!

Zájem USA o Kongo, zvláště o důl Shinkolobwe v provincii Katanga na jihu země, patřil k nejpřísněji střeženým tajemstvím druhé světové války a utajení trvalo celkem 70 let. Ale film který vznikl na tohle téma, je snad parodie na válečné filmy..... :-((((((