Dokonalý smysl (2011)

Nesmírně hluboká myšlenka, která mě už dlouho nezasáhla. Něco, co Vás přinutí zastavit se a pozorovat dění kolem Vás, přičemž cítíte, že nejste jeho částí, že svět se zastavil a Vy jen vnímáte jeho běh. Vřele doporučuji shlédnout!

Krvavý úsvit (2007)

Někdo zde hodnotí v duchu kritiky vůči podání příběhu do tzv. lovestory. Samozřejmě, že to musí být podáno co nejcitlivěji, protože násilí samotné by dnes už nikomu oči neotevřelo. Lidé jsou již tak otupělí, jak jen to je možné.

Sunshine (2007)

Nejblíže slunci, jak jen to je vůbec možné.

Alenka v říši divů (2010)

Kdyby Lewis Carroll jenom zdaleka o vánocích roku 1864 tušil, jaké slávy se dočká jeho povídka, nestačil by se divit. Zpracování Tima Burtona v podání skvělé herecké spolupráce je krásné dílo, které rád zařadím do své filmové sbírky.

Ples příšer (2001)

Lidé by se měli milovat za skutky, které dělají jeden pro druhého.

Štvanec IRA (2008)

Jedno máme všichni společné. Příjde den, kdy se budeme muset smířit s tím, že zemřeme. A pokud ten den nenastal dnes, poděkujme Bohu, že oddálil náš dluh a dal nám ještě šanci být lepšími lidmi.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Na průběh filmu jakoby si Woody vyčlenil jenom slabší kousky svého humoru, aby vše nakonec vynahradil úsměvným a dech beroucím romantickým koncem.

Jdi za svým srdcem (2000)

Kvalitní romantická podívaná na páteční volné odpoledne. Natalie díky jejímu hereckému projevu snadno uvěříte, že se stala matkou dcery, jenž se musí vyrovnat s běžným životem svobodných prvorodiček, které provázejí strasti na venkovském maloměstě.

Želví nindžové (1990)

Když jsem byl jako dítě v rámci školní akce poslán se spolužáky na tento film do kina, byla to pro mne nevýslovná radost. Suďte ale dnes něco, co Vám kdysi připadalo boží.

Občanský průkaz (2010)

Jako ročník 85 nemohu říct, že se mě dotkla nostalgie, ale přesto to tak cítím. Jak již někdo řekl, tento snímek je od dob Pelíšků tím nejlepším, na co se opět podívám.