Gran Torino (2008)

Film, vďaka ktorému som sa začal viac zaujímať o ostatné Eastwoodove filmy. Po druhom zhliadnutí smeroval nekompromisne do mojej top 10 a dokonca čím viac ho pozerám tým viac ma uchvacuje.

Vzhůru do oblak (2009)

Up je veľmi zvláštny animák. Chvíľami som nevychádzal z úžasu a chvíľami som sa strašne nudil. Začiatok bol geniálny ale potom to akosi strácalo dych. Nástup Kevina a Duga (ten pes je božský!!! " Please, be my prisoner! Oh, please oh, please, be my prisoner! ") to zase zdvihol ale potom to akosi zasa upadávalo. Záverečná časť so záporákom bola dosť trápna a klišé nuž ale budiž. Up sa u mňa radí do skupiny veľmi dobrých animákov avšak nie medzi tie naj. Wall-E zostáva neprekonaný.

Mlha (2007)

Frank Darabont je jednoducho majster režisér a Stephen King je "king" príbehov... všetko ostatné už napísali ostatní

Sousedské peklo (2006) (TV film)

Neskutočne dementná a naivná záležitosť bez štipky originality... miestami sa na to síce prekvapivo dalo pozerať ale to bolo len zopár častí

Válka světů (2005)

Výborná mrazivá hororová atmosféra, geniálny vizuál a dobrý herci(hlavne Dakota Fanning)... Prečo len musel Spielberg toto skaziť emzákmi prezerajucími si fotky a bicykel? Prečo to musel monumentálne dodrbať tak pripečeným koncom? Prečo ? Celý film sa odohrával s beznádejným východiskom a síce niektoré časti boli neskutočne náhodné a tiež to neolo bezchybné či úplne logické ale bolo to úplne skvelé. Ale 10 minút pred koncom sa všetko obráti naruby a vznikne totálne nezmyselná blbosť na ktorú sa nedá pozerať. Ja chcem remake s iným hlavným predstaviteľom, koncom aký mal Cloverfield alebo aspoň nech sa ultrahappyend nezačína 10 minút pred koncom. Spielberg chcel asi nejaký srdcervúci koniec ale to vôbec nebol. Chýbala tomu hudba ktorá by vyvolala emócie po 100 chladných minútach(čo nie je problém)

Potomci lidí (2006)

Alfonso Cuarón spolu s týmom odviedol vynikajúcu prácu. Excelentná chladná réžia, výborná hudba, skvelá kamera, vynikajúci herci. Avšak samotný príbeh nezaujal od začiatku a tak povediac som sa nudil. Prostredie roku 2027 bolo veľmi slabo futuristické a tým pádom nemohlo zaujať, vizeralo to skôr ako veľmi anarchistické prostredie roku 2005 so zopár supermodernými vychytávkami možnými v roku 2027... Ale keď sa film rozbehol, začínal byť zaujívavý i príbeh a film neuveritelne gradoval v závere. Ide o to, že emocionálna sila bola čisto v scéne(scénach) a zvolením vhodnejšej hudby to mohlo človeka roztrhať. No i tak je to úžasný film s ohromnou silou

No One Could Protect Her (1996)

Neskutočne dementný príbeh v neskutočne dementnom prevedení... Až zostáva mozog stáť !!! No a ku "kvalite" a hereckým výkonom sa radšej nevyjadrujem

Psycho (1998)

Ehmm... U mňa to už úvodná scéna poslala kade ľahšie ...

Coach Carter (2005)

Skutočne veľmi zaujímavé ako Thomas Carter vytrieskal z tak ošúchanej zápletky tak výborný film. Príbeh bol i napriek "ošúchanosti" výborný (i keď idealizovaný) a v kombinácii s vynikajúcou hudbou a excelentným L. Jacksonom vytvoril úžasný film. Emočne nabitý film s hlbším podtextom ktorému nechýbala kvalita si u mňa 5 hviezd zaslúži (keďže sú tu ľudia ktorý to hodnotia odpadom ...)