Poslední vládce větru (2010)

Další hřebíček do Shyovi rakve. Naprosto nezajímavý snímek, který by spíše potřeboval delší stopáž na prokreslení mytologie tohoto světa. Má sice výbornou hudbu a triky místy celkem ujdou, ale celé je to nehorázně stupidní. Plno debilních dialogů a brutálně příšerných hereckých výkonů, které se jen tak nevidí. Rozhodně nejhorší film roku.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Skvělý film se silným námětem a hlavně s úchvatným Al Pacinem, který po dlouhé době podává opět strhující výkon.

Expendables: Postradatelní (2010)

Krásná pocta filmům z 80. let. Spousta akce, hlášek a hlavně parádní chemie mezi herci. Jedna hvězdička navíc za parádní scénu v kostele.

Iron Man 2 (2010)

Oproti předchozímu dílu je to rozhodně zklamání. Příliš ukecaný komiksový film s naprostým minimem nějaké akce. A když už tam nějaká ta akce je tak je poměrně nezáživná (ukazuje se, že je Favreau silně nezvládá). A Downey jr. poněkud ztratil kouzlo ze svého charisma - což je špatné, když film stojí právě na něm.

Spartakus (2010) (seriál)

Nářez! Parádní mix Gladiátora a 300 = hektolitry krve, spousta sexu a brutálního násilí (to vše nadruhou). Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

Machete (2010)

Pořádně našlapané béčko. Docela se těším na Machete Kills a Machete Kills again.

Saltová (2010)

Není to dlouhé, takže to slušně odsýpá, akce je slušná, ale po stránce scénáristické je to naprostá ujetost, že ani vypnutý mozek nestačí. Angelina je fajn, ale paní Bourneová z ní nebude. Na jedno shlédnutí je to však dobré. 5/10

Žena ve vodě (2006)

Začíná být čím dál více vidět, že Shy si točí už jen pouze pro sebe. Film má určitě svou zajímavou pohádkovou atmosféru, pěknou hudbu a tradičně skvělý výkon Paula Giamattiho. Co ho však potápí jsou místy velmi trapné scény (např. závěrečný monolog filmového kritika či všechny scény ve kterých vystupuje sám režisér), několik děr v příběhu (např. změna barvy vlasů B.D. Howard) a hlavně to, že je celý film prakticky o ničem a ani nevím co si o něm mám myslet, ale to je spíše na vině pana "do sebezahleděného režiséra".

Vlkodlak (2010)

Naprosto nudný nezajímavý snímek. Má sice kvalitní obsazení (škoda nevyužitého Huga Weavinga), ale jinak po celou dobu nudí a může se zařadit mezi nezbytečnější filmy, které kdy vznikly.

Počátek (2010)

Jedna hvězdička za úchvatnou práci Chrise Nolana. Udržet přehled ve čtyřech (respektive pěti) rovinách už o něčem určitě svědčí. Nolan je hotový Architekt. Druhá hvězdička pro Hanse Zimmera, který se opět vyznamenal a jeho hudba s filmem neskutečně sedí a povyšuje ho o úroveň výše. Třetí hvězdička za parádní herecké obsazení - DiCaprio má evidentně letos hodně silný rok, ale zdatně mu sekundují velmi sympatický Gordon-Levitt (jeho scéna v hotelových chodbách bez gravitace je úchvatná) s Ellen Page i s celým zbytek DiCapriova snového týmu, kteří jedou na plný plyn. Čtvrtá hvězdička je za připoutání mé pozornosti k filmu aniž bych se za celou dobu podíval na hodinky, to si zaslouží pochvalu. Navíc po skončení filmu se mi zdálo, že to uběhlo moc rychle. Pátá hvězdička za udržení a překonání velmi vysoce nastavené laťky o kvalitách filmu (Cameron může sedět v koutě a tiše závidět). Šestá hvězdička... takhle bych mohl pokračovat dlouho, takže 150%.