V zajetí démonů (2013)

Moderní verze Vymítače ďábla. S tím rozdílem, že zde je posedlý démonem celý dům.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Byl jsem příjemně překvapen, že jsem o existenci dokumentu neměl ani potuchy. Narazil jsem na tento titul v palubním počítači při jízdě ve žlutém autobusu Student Agency. Atmosféře snímku navíc dopomohla naše "kvalitní" dálnice D1, takže jsem si místy připadal jako kdybych tím trabantem po afrických cestách ve skutečnosti jel:-)

Velký Gatsby (2013)

Když srovnám s verzí ze 70. let, tak minimálně u téhle, novější, verzi se mi líbil mnohem více závěr. Který na mě působil mnohem emotivněji, mnohem lépe zpracována tragičnost celého příběhu.

Očista (2012)

Na můj vkus až moc brutální. Pár dní předtím jsem viděl jiný film z "druhé světové", Lore, a ten se mi líbil více.

Lore (2012)

S trochou nadsázky by se dalo hovořit o "road-movie" nacistickým Německem. Krásné a uhrančivé záběry kamery ve vás nějaký čas přetrvají.

Hrůza na jevišti (1950)

Ten lživý flashback v takovém podání by v dnešní době asi u diváků už úspěch neměl. Romanticko-komediální nádech divoký a překvapivý konec trochu kazí.

České století (2013) (seriál)

Netušil jsem, že se po prvním, pro mě velmi špatném, díle seriál tak zvedne. Díl o Heydrichovi a Zabíjení soudruha - asi nejsilnější!

Hořící keř (2013) (TV film)

Toto dílo jen podtrhuje skutečnost, která platí poslední dekádu ve filmovém světě, že lepší díla jsou vyráběna, nikoliv pro kinosály, ale pro televizní obrazovky. Kvalitně natočený, profesionálně odvedená práce. K plnému uspokojení mi jen chyběl, resp. přebýval třetí díl minisérie, který je zbytečně natahovaný. Jen se pozastavuji nad tím, že HBO ukazuje České televizi hodně z dálky záda. Zaslouženě.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Po prvních dílech se přestanete lekat. Vše je děláno na oko a děj splácán tvůrci tak, aby bylo co nejvíce epizod - co nejvíce "kaček". Pochvala za dobrý casting. Zejména Jessica Lange hraje svoji postavu velmi dobře, nevíte, kdy jí máte věřit, a kdy ne.