Bílý balónek (1995)

Božské děti mě přeci jen zasáhly více... Je to možná spíše chyba ve mně, protože oba filmy jsem viděl jen několik dní po sobě.

Božské děti (1997)

Důkaz jak z jednoduchého příběhu jde pomocí bravurní režií vykřesat neobyčejný snímek. Bude ve vás rezonovat ještě hodně dlouhou dobu a zahraje vám pěkně na city.

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Kostra příběhu téměř totožná s prvním dílem. Avšak, řekl bych, že je obalena mnohem konzistentněji.

Amok (1982)

Bohužel se nepodařilo úplně dobře skloubit příběh vesnického učitele s rasovým podtextem snímku. Vložení důsledků apartheidu působí na několika místech vyloženě nuceně.

Terapie - Série 2 (2013) (série)

Všechny plusy a mínusy jako u první série. Stálo by za podrobnější zanalyzování:-) rozdílů oproti americké verzi. Mám pocit, že závěr vztahu mezi Markem a Ditou je v české verzi mnohem více smířlivější. Asi přeci jen už třetí série nebude...

13. revír (1946)

Užijete si nejen příznačné mizanscény, hry světla se stíny. Ale také prvky charakterů dodávají žánru napětí, postupnou gradaci a napomáhají tím tak „barvité“ formě vyprávění.

Let (2012)

Takového Zemeckise mám rád! Bez zbytečného CGI a všudepřítomné umělosti.

Mistr (2012)

Bravurní Phoenix a Hoffman. Film to rozhodně není špatný. Celý film se velmi obratně přešlapuje na místě - což není výtka. Obdobně jako v Až na krev. Ovšem tady mi chyběl v závěru nějaký zvrat. Snímek končí v jakési mlze, nicneříkajícím oparu.

Ze soboty na neděli (1931)

Film, kde absenci dlouhých dialogů nahrazuje bravurní režijní styl Machatého. Místo dlouhých rozprav je možné si povšimnout detailních záběrů kamery a zvukových ruchů. Díky tomu charaktery dostávají určitou plastičnost a atmosféra filmu lyrický nádech.

9. rota (2005)

I když je téma válečných filmů už trochu "vystřílené" a tento film nepřináší žádnou novou objevnou formu, je fajn vidět slušně natočený snímek s touto tématikou.