Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Myslím, si že tento seriál je v současnosti trochu přeceňovaný. Srší ambicemi být něčím víc, něčím odlišný, ale kvalitativně na to nestačí. Kdybych měl srovnávat s jinými špičkovými seriály napříč žánry, chybí mu akce 24 hodin, hloubka, propracovanost a vývoj postav Mad Menů. I když jsem nikdy nepracoval v tajných službách, některé scény v seriálu a jednání postav na mě působily vyloženě nerealisticky, až komicky. Hlavně mi leze krkem hlavní představitelka. Přeci normální člověk nemůže věřit, že tak labilní, hysterický, člověk by mohl být na pozici špióna/analytika u CIA zaměstnán?! I přes všechny zde zmíněné výtky budu seriál dále sledovat, protože přes všechna negativa zde zmíněná, seriál špatný vyloženě není. A bohužel poslední sezóny stejně televizím, kromě Hře o trůny, chybí nějaký zásadní seriálový trhák. Hodnoceno po 1. sérii.

Bahno z Mississippi (2012)

Krásně plynule vedený snímek. A to zejména i po psychologické stránce. Nenechte si ho zkazit trochu ujetým závěrem.

Elysium (2013)

Takový další Nevědomí (Oblivion). Na pohled krásné. Architektura, lodě, samotné Elysium, vše vypiplané k dokonalosti divákovým očím. Socialistická agitka působí přinejmenším směšně, jak budovatelský film Západu.

Kon-Tiki (2012)

Osoby trochu odtažité, ale o dobrodružství tady běží. A klobouk dolů. Scéna se žralokem - nejlepší.

Čínský syndrom (1979)

Takových thrillerů se dnes točí jak šafránu.

Přestřelka v Palermu (2008)

Druhá půle přeci jen přinesla trochu zklidnění nezajímavého začátku. Avšak film ve své podstatě nic nového nepřináší. A takovýchto snímků jsou už nejenom stovky.

Neřízené střely (2010)

Výborně bavil. Obzvláště na letním kině. Ovšem s koncem si režisér trochu neporadil. Svádí děj diváka trochu jinam.

Konfident (2011)

Slabé jako instantní čaj.

Terapie láskou (2012)

Výýýýýýýýborný De Niro! Roky jsem ho takhle neviděl hrát.

Zabiják Joe (2011)

Má to atmosféru, zajímavé charaktery spodní vrstvy obyvatelstva a dobré obsazení. Vše klape až.... na konec. !"KáEfCé Blow-job" není moje menu.