Barry Lyndon (1975)

asi nejlepší možné vykreslení tehdejší Evropy..nevadila mi ani 3 hodinová stopáž filmu které sem se na začátku docela bál..film mě ale nijak neoslovil a vlastně sem nepovhopil co chtěl Kubrick tímhle filmem sdělit..70%

Po přečtení spalte (2008)

tahle parodie na špionážní filmy mě tak nudila že jsem to dokoukal jen s obrovským sebezapřením..kromě Pitta který si tuhle roli blbého trenéra ve fitcentru vyloženě užíval a paranoidního a záletnického Clooneyho se film nemá o co opřít..bratrům Cohenům se dokonce povedlo definitivně rozhodnout jestli je John Malkovich herec dobrý či nikoliv ( za sebe tvrdím že není)..SRAČKA !!!..Ty 2* jsou opravdu jen za Pitta a Clooneyho

V moci ďábla (2005)

soudní drama s hororovou příchutí..bravurní herecké výkony hlavních postav a očekáváný závěr soudního přelíčení ve mě vyvolal přemýšlení o tom jestli je něco takového možné..nemůžu o sobě říct že jsem ateista na druhou stranu nejsem ani věřící takže tenhle film se do mého rozpoložení v otázce existence Boha a Ďábla přesně trefil P.S. několkrát jsem opravdu hodně bál :)

Veřejní nepřátelé (2009)

K dokonalosti tomu něco chybělo ale k mému ideálu gansterek se to přibližovalo takřka na 100%.Líbila se mi autentičnost prostředí ve které je film prezentován ( takhle nějak si představuju 40.léta v USA ).U gansterských filmů se mi často nestává že bych fandil poldům ale u Veřejných nepřátel tomu tak bylo.Jednak to zapříčinilo obsazení hlavních rolí ( kdyby hrál záporáka Bale fandil bych zločinu ) a jednak taky velká nešikovnost Baleova policejního týmu:). Veřejní nepřátelé splnili všechna má očekávání.Jsem spokojený :)

Pach krve 3 (2009)

i když je trojka nejslabší z celé téhle zatím trilogie tak prostě nemůžu jinak než za ty 4* protože tenhle typ vyvraždovaček se zmutovanými úchyláky prostě miluju :)..a navíc ten konec slibuje další zábavné pokračovaní Pachu krve ( i když teda nevím kdo byl ten mutantík na konci..asi brácha toho mrtvého co přišel odněkud z jiného lesa :D)..je mi šumák že to nemělo žádnou logiku a že někteří herci přehrávali jako o život..já se prostě opět skvěle bavil ..snad tahle ujetá série nikdy neskončí :)

Letec (2004)

Příběh obrovské vůle jednoho člověka překonat všechny překážky které se jeho plánům postaví do cesty..DiCaprio jako vždy září a potěšující pro mě bylo opět vidět v akci Alana Aldu :)..jinak mě film ničím neoslovil a přiznám se že mě v první půli i nudil.. filmu by prospělo zkrácení stopáže..pane Scorsese tohle je od vás zatím nejslabší film co jsem viděl

Amistad (1997)

Amistad mě obrovsky překvapil a potěšil.Fantastický výkon Honsoua a několik strašně silných momentů ve filmu ( když Honsou křičel u soudu Give us free tak se mi chtělo křičet s ním) u mě dohromady tvoří jasnou plnou palbu 5 hvězd.Opět mě to donutilo přemýšlet nad tím jak je i v dnešní době společnost plná předsudků vůči lidem kteří se buď liší barvou kůže nebo třeba svým náboženským vyznamenáním..Steve Spielbergu tohle je váš nejlepší film!

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Naprostá ztráta času!Takhle sem se naposledy nudil u tolik vychvalovaného Mrtvého muže od Jima Jarmusche.Taková nechvalně proslulá osobnost jakou Jesse James bezesporu byl by si zasloužila podle mě svižnější a trošku dobrodružnější zpracování příběhu.Troška té akčnosti na úkor historických faktů by rozhodně prospěla.V tomhle naprosto souhlasím s B!shopem. No a na závěr se musím vyjádřit k mladému Affleckovi vůči kterému sem si během filmu vytvořil takovou averzi že s jistotou prohlašuju že jeho další případné filmové počiny s lehkým srdcem vynechám.Jediným pozitivem byl výkon Sama Rockwela v roli Charlese Forda.Jsem nasraný a jdu spát! HOWGH

Světla páteční noci (2004)

několikrát ohraný příběh o partě kluků z malého městečka kteří touží po tom aby si jich všimly slavné kluby z nejvyšší soutěže..mám pro sportovní filmy slabost a přes všechna klišé se mi Světla páteční noci líbila opravdu moc..

Avatar (2009)

Cameron did it again:).Megalománské,jedinečné,unikátní,brilantní,famozní,luxusní a takhle bych ve výčtu superlativ která tomuto filmu po právu náleží mohl pokračovat do zítřka :).3D je u tohoto filmu nutností a v kině jsem si ho vychutnal tak moc že za měsíc jsem na něj musel podruhé :).Po skončení filmu jsem chtěl být jedním z lidu Navi a prohánět se vzduchem na Ikranech :).Sečteno podtrženo se Avatar katapultoval skoro až na špičku mé TOPky. P.S. Zoe Saldana bych píchal i v avatarském pojetí :D