22 Jump Street (2014)

Naprosto letní uvolňovačka. Stačí pouze vypnout mozek od každodenního spěchu a stresu a tohle se vám zaručeně bude líbit. Vychytané hlášky a scénky vás mnohdy vyhodí smíchy až z křesla a byť se jedná o "klasickou americkou" komedii, tak improvizovat smích zde určitě nebudete.

Noe (2014)

"Největší katastrofa v dějinách planety může začít." Po shlédnutí přemýšlím o kterou katastrofu v tomto historickém velkofilmu šlo, jelikož gigantická potopa světa to bohužel nebyla. Ale je to škoda, mohlo to být větší a akční drama, nemuselo to být takové až moc fantasy (např. oživlé šutry) a hlavně nemuselo se zde zaměřovat na svědící a neukojenou vagínu pravnučky Ilo (Emmy Watson). Mimochodem být ženskou a porodit s takovým klidem dvojčata...jo, to by byla paráda :). Ženské můžou pouze závidět. Ale zpátky k tématu. Pro mne naprosté další zklamání roku 2014 a s lítostí oznamuji, že to beru jako další vyprodukovanou americkou sračku za účelem zisku. Nenapomohlo tomu ani v celku slušné herecké obsazení.

Na hraně zítřka (2014)

Wow, to snad není ani možné. Ještě teď nemohu uvěřit, že jsem viděl zázrak a zároveň další TOP TEN mých oblíbených. Jsem rád, že jako jeden z mála (či mnoha) jsem mohl navštívit tuto předpremiéru filmu a ty prachy fakt za to stály. A nad čím se tady vlastně rozplývám? Ano, je to herecký výkon Toma, ano je to sexy buchta Emily Blunt a ano je to zábava, hudba, kamera, střih, akce ...... víte co??? .....koukněte na to raději sami !!! Nebudete litovat.

NON-STOP (2014)

První polovina filmu by se dala jednoduše popsat za skvělou akční podívanou a ten zbytek za klasickou nejpsíš americkou sračku--velký doják a růžové brejle. Závěr hodně urychlený a vycucaný z prstu, velká škoda, že to scénáristé nedotáhli do tak skvělého konce, jako byl samotný začátek! Liamovi tyhle role sedí a u mě opět trochu v žebříčku stoupnul a to nejen svým "systema" uměním. Mé hodnocení 74% (3*), ale mohlo to vypadat úplně jinak :).

Godzilla (2014)

Měl jsem Godzillu vždy za zákeřnou potvoru, která nás tady všechny sežere a zničí a ono ejhle, vyklubalo se z toho monstrum, které zachrání jak jinak než Ameriku...pardón, chtěl jsem říci "náš malinkatý lidský svět". Mr. Godzilla je jenom malou rybkou ve velkém akvárku a hlavní roli zde spíše zastupuje mutantí samec (i se svou starou,které musí pěkně smrdět z kotle) jménem MUTA. To vás při sledování tak dokonale zmate, že se sami zamýšlíte nad tím, komu vlastně budete fandit a o čem tohle všechno bude?Nebo pouze stačí vypnout mozek a užívat si dobrodružství. Musím říct, že atmosféra mě dokonale pohltila a krom prvních 15 minut, kdy jsem se vážně nudil při povinné scéně návratu vojáka go home jsem si to náramně užil. O akci a dobrodružství nebylo vážně nouze, a některé zvukové pasáže vás nutily být stále ve střehu. 80%

Pompeje (2014)

Zajímavý filmový počin to mohl být, nicméně....celé to posrali. Od samého začátku si myslíte, že se koukáte na Gladiátora či Spartakuse a pak najednou přijde střih a jste v "Když se čas naplnil". Romantiky se zde rozhodně nešetřilo, tudíž slova "akční" a "dobrodružný" bych zde naprosto vynechal.

Křídla Vánoc (2013) odpad!

Krajča, jako herce i zpěváka (či muzikanta - jak už chcete) mám rád, ale tahle příběhová omáčka nemá hlavu ani patu. Pro mne nepochopitelné (nad)hodnocení. Beru to tak, že jste se většina z vás nechala unést časem Vánoc, kdy jste se už nemohli dočkat až se přežerete při štědrovečerní večeři a rozbalíte své dárečky. Možná vás k tomu navedla i Cesta, dua Klus-Krajčo (mimochodem vážně super song, nedělám si prdel).

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Drsná "ždímačka na peníze" - film nudný, umělý, natažený, hrající na city (neustále brečící Jennifer) - tohle asi mladí puboši žerou. Herecké výkony - katastrofa . Takový Twilight po x-té - prostě slátanina něčeho a ničeho. Nechápu takto vysoké hodnocení kterým se momentálně "Hladové hry" pyšní.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Závěrečná třešnička filmového dortu roku 2013 je tady. Velice pěkná a příjemná podívaná, nabušená optimismem, který vás zahltí až neskutečně jednoduše. Odlehčující komedie, vynikající záběry, na které se moc hezky kouká, hudba, která vás pohladí po duši a snad nejlepší životní role Bena Stillera alias Waltera Mittyho, pro mne znamená jen jedno a to - vyhlásit Waltra za jedničku tohoto roku.

Into the Mind (2013)

Jakožto fanoušek outdoorových filmů a těch lyžařských zvlášť, smekám před tímto GoPro veledílem. Ještě teď mi kapou sliny z úst z toho naprosto adrenalinového a parádního zážitku. Internet či konkrétně "jůtubečko" vám nabídne hodně takových profi i amatérských filmečků, ale tenhle měl v sobě přímo dech beroucí kouzlo. Dávám 5 hvězdiček za audio-vizuální zážitek, adrenalinový stav, který jsem místy prožíval i za obrazovkou TV, naprosto skvěle vybranou hudbu ke všem scénám a amatérské výkony všech "típků", kteří byli i svým způsobem ve většině záběrů i kameramani.