Forrest Gump (1994)

Nevím čím mě tak moc Forrest Gump nadchnul, ale cítím z něho sílu, pohodu a lehkost. Musím říct , že pokud bych viděl Forresta každý měsíc, neokoukal by se mi. Pokaždé si všimnu nových věcí a pokaždé mě dokáže pobavit. Není to jenom o Gumpovi, ale i Bubbovi a jeho krevetách a poručíkovi Taylorovi :). Soudtrack: *****

Železná lady (2011)

Margaret Thatcher - Železná lady alias Iron Lady, díky své nekompromisnosti a rozhodnosti. Meryl Streep nezklamala a určitě se vcítila do role velice rychle a nekompromisně. Roli Margaret zahrála více než výborně, tak jak to umí jenom Meryl, nicméně to je vše. Myslím si, že strategie natáčení "Iron Lady" byla zvolena hodně špatně. Již od samého začátku jsem se ve filmu ztrácel, některé scény byly mnohdy byly hodně nudné a mé oči tak upadaly do hlubokého spánku. Kladu si otázku, zda-li bych tento snímek shlédnul, pokud by v něm nebyla Meryl Streep?

Ocelová pěst (2011)

Snímek určený nejspíše pro mládež trávicí svůj veškerý život na facebooku a nebo před zrcadlem. Filmy tohoto typu jsou pro mne naprosto kompletní zkázou americké kinematografie. Děj předem předvídatelný, napětí žádné, tragické výkony hlavních představitelů a další oblbující americké romance. 10% za nápad natočit robotí zápasy...nebo spíše "zkopírovat a oplechovat" Rockyho ???

Super 8 (2011)

Velice nenápadný film, pro mne až s velikým překvapením. Po shlédnutí traileru v kině jsem si o tomhle filmu udělal svůj obrázek - nuda a blbost, která se již ve filmovým světě objevila několikrát. Nicméně to jsem ještě netušil, že úplně první trailer byl vytvořen těsně před natáčením filmu a většina záběru ani nebyla ve filmu použita. Snímek "Super 8" zanechal ve mně velice dobrý dojem, sic závěr byl pro mne nudný, příliš romantický (promiňte holky) , prostě ta stará klasika ( režisér J.J. Abrams snad z ničeho nic "vyzkratoval"). Musím však podotknout, že závěr snímku bylo jediné negativum. Celý příběh vás však vtáhne velice rychle do děje a vy se od filmu né a né odtrhnout. Jste-li fanoušci filmu District 9, tak vám vřele můžu doporučit i toto sci-fi.

Šmoulové (2011)

Kde se hrabou tihle (američtí) Šmoulové na ty originální animované z Belgie. Nevím zda li příběh na mě působil až tak rodinně, jak se udává. Odehrávající scénky mezi vražednými zabijáky ve věznici, ženské narůstající prsa a zpevňující zadek....a mnoho dalších malých scének, které mě zaskočily. Tohle bych snad mým "potencionálním" dětem raději nepustil! Pro mne velký průšvih!

Drive (2011)

SoundTrack: ***** Kamera: ***** Herecké obsazení:*****

50/50 (2011)

Film dle skutečné události. Jak skvělé "zfilmování" krutého boje s rakovinou. Jsem rád že za parťáka nemocného Adama (Joseph Gordon-Levitt) byl vybrán právě Seth Rogen. Dokázal vkusně odlehčit závažnost filmu, jinak by mi snad slza ukápla!

Warrior (2011)

Nejlepší film tohoto roku a možná se nebojím říct, že i posledních let. Kdybych mohl, dám tomu 10*.

Moneyball (2011)

Víte něco o hře baseball? Znáte pravidla? A má cenu vůbec chodit na tento baseballový snímek, o kterým nevím vůbec nic (snad jen to, že je to americký národní sport)? Mám na to jednoduchou odpověď: Ano, má! A to z více důvodů. Jeden z nich je Brad Pitt. Tento člověk svým věkem je čím dál více zralejší a jak již je tady jednou napsáno, on sám zraje jako víno. Snad neexistuje role, do které by se nedokázal vcítit a zahrát ji tak, jako by to sám prožil. Další důvod proč tento snímek zhlédnout je samotné sportovní drama a réžie. Strategie hry, která byla zde zvolena (sestavení týmu pomocí počítačové statistické analýzy), je až dech-beroucí. Je až neuvěřitelné, že něco takového bylo a je v současném finančním světě možného. Moneyball vřele doporučuji a dávám 80% (****)

TRON: Legacy 3D (2010)

Neskutečně úžasný audiovizuální zážitek. Lituji jen toho, že jsem nezabrouzdal na toto high-tech dobrodružství do kina. Hudba: Daft Punk -> *****