Fakta Barbory Tachecí (2009) (pořad) odpad!

Možná se to zdá jen mě, ale paní moderátorka Tachecí je snad nejmíň sympatický člověk na televizi Prima, který absolutně neumí vést diskuzi. Pravidelně nerozumí tématům, na která pokládá hloupé otázky a k tomu všemu její nepřiměřené vystupování.

Adaptace (2002)

Jeden z nejoriginálnější filmů, které jsem doposud viděl. Velká výjimečnost tohoto díla je v zakomponování skutečného psaní scénáře k Adaptaci, kde vidíme jak se nejspíše Kaufman cítil. Dal bych plný počet pro svojí jemnost a jakousi tragikomickou krásu. Bod dolů jsem sundal jen za nesrozumitelný, nesedící konec.

Cesta do zatracení (2002)

Od dob Kmotra tu máme další vláčnou, ale o to napínavou gangsterku. V hlavní roli výborný Hanks, který je prostě Pan herec. I když by se dalo o tom to film říct, že nemá zrovna originální zápletku a scénář, tak i přes to má jisté kouzlo. Melancholické scény otce se synem střídá krveprolití ve stylu 30.let. Nejvíce poetická a zároveň krásná je noční deštivá scéna, kde Sullivan se svým tomíkem pošle Rooneyho gorily k zemi.

Čtyři minuty (2006)

Dech beroucí příběh o zkrocení divokého talentu krásnou hudbou. Nejvíce vás ovlivní jazzové improvizace, které Hannah Herzsprunger hraje na truc své učitelce. Celý film jsem si říkal: " Proč čtyři minuty " . Při závěrečném vrcholení mi to bylo jasné. Ukončit, už tak zajímavý film, dokonalým husí kůži nahánějícím koncertem, bylo naprosto geniální.

Magická posedlost (1998)

Film, kterému chybí ta správná niť, nezachrání ani hercké duo Bullock a Kidman.

Fur TV (2008) (seriál)

Přemýšlel jsem jestli by to bez té vulgarity, sexuality a nemravnosti bylo vůbec ono. Jasně že ne! Bez tohoto faktu, by to byla moderní maňásková Kouzelná školka s Dádou Patrasovou. Takový fekální, záchodový humor dokáže vytvořit jen MTV. Díky za to:D

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Vysoce hodnocením jen pro to, že Takešiho hrad byla snad první reality show, kterou jsem kdy viděl. Je obdivuhodné, že Japonci dokázaly vytvořit v devadesátých letech zábavnou show, které strčí současnou scénu do kapsy . Je to opravdu nehorázná šílenost, která snad každého trochu pobaví.

Spláchnutej (2006)

Animovaných filmů je v dnešní době opravdu hodně, až se tento nápor nedá stíhat sledovat. Film Spláchnutej je vtipná komedie v malém Londýně, který se nachází pod velkým Londýnem. Po stránce tvůrčí animace je film velmi dobře zvládnut. Děj je přiměřeně dlouhý a velmi slušně vyplněn infantilními gagy, které už od začátku napovídají o zaměření na malého diváka.

Věc (1982)

Vysokým hodnocením hodnotím především nadčasovost a kult, který si tento film stále drží v hororovém žebříčku. Pro mě je to zajímavá ukázka jaký je Carpenter bourák. Vytvořil opravdu dobrý základ pro stvoření tohoto boje o život, který se ve Věci odehrává. Nesmím opomenout vynikající hudební doprovod, o který se postaral Morricone.

Život a smrt jedné dýně (2006)

Pohled na svátek Halloween z perspektivy dýně, doprovázen hororovým vyprávěním Matta Sloana.