Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad)

Pro generaci z 70. - 80. let 20.století tu byl David Seth Kotkin alias David Copperfield . Criss Angel je moderní mediální hvězda, která dokáže svojí magii, iluzi prodat dnešnímu modernímu světu. Velký charakter, doprovázen šílenstvím. Na jeho show se dá dívat, už jen pro plejádu efektů a teatrálního výstupu.

Sběratel polibků (1997)

Další z povedených detektivek s vynikajícím Freemanem v hlavní roli.

Není zač (2010)

Hořké komediální drama o lidských břemenech, smrti, starém nábytku a především mezilidských vztazích.

Čtyři lvi (2010)

Film o náboženství, bez náboženství. Na první pohled se to tváří, jako britská směska řešící horké téma "Terorismus a svět". Chvíli jsem se obával, že to bude zavánět, nějakou slaboduchou myšlenkou kapitalismu, demokracie, džihádu. Naši čtyři lvi, mladí muslimové, kteří mají ve svých hlavách velký zmatek a jedou si tu svojí diskotéku neboli svatou válku. Hrdinové jsou cynické, infantilní postavičky parodující veškerou činnost spjatou z terorizmem. Pro mě se tento film stal velkým překvapením a doufám, že takové sociální dramata budou stále přibývat na filmových plátnech.

Správci osudu (2011)

Poslechnout své srdce, nebo se nechat unést svým předurčením...

Mezi dvěma kapradinami (2008) (pořad)

Někdy je to slabá , velice stupidní diskuze s houmlesem u sámošky. Ovšem, pak se tam najdou taková plejáda majstrštyků, že mi z toho jde hlava kolem.

Orel Deváté legie (2011)

Film jak přes kopírák. Teto film by se dal nazvat pokračováním Centuriona o 20let pozdě. Zde selhala naprosto výprava, nebo se opravdu všechny filmy z britské historie musí odehrávat v sychravém počasí tehdejších lesů a planit? Centurion vás aspoň ohromil líčením krajiny a jakýmsi užším charakterizováním postav. Nechci tento film házet přes palubu. Tatum a Bell zde vytvořili skvělou dvojici, i místy vypadalo, že tyhle role jsou ušity přesně pro ně. Za 2* víc ani náhodou.

Tamara Drewe (2010)

Do teď nechápu o čem to vůbec bylo, co to mělo říct, jak se to mělo prezentovat.Bylo to o spisovatelské krizi, hledání vhodných témat? O milostných vztazích, které nás v životě potkávají? Dvě hvězdy za pár intelektuálních dialogů a malebně rozmanitou britskou krajinu.

Mexická jízda (2001)

Je to jen obyčejná cesta na pláž, která existuje někde v našich duších. Tři lidé, dva dospívající muži, jedna vyspělá žena. Strhující podívaná o křehkých mezilidských vztazích, doplněna špetkou vyhrocených situací a přirozených emocích. Celý film je doladěn o vypravěče, který celému konceptu dodává koule.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Ukázka české nekreativnosti. Plagiátoři!