Řekněte sýr (2003)

Snímek zajímavý svou jednoduchostí. Škoda, že většina diváku od počátku tuší o co tam jde.

Pán války (2007)

Krásný příklad toho, jak jsou děti ovlivňovány rodiči a přísloví: "jablko nepadá daleko od stromu" má také něco do sebe.

Rukojmí (2009)

Láska mezi dvěma lidmi může vzniknout za jakékoliv situace a také tak končit :D

V poschodí (2006) (studentský film)

Jako studentský film to má jistě něco do sebe a možná by si autor vyžadoval trochu respektu za odvedenou práci. Z pohledu diváka se mi to zdá trapné a vcelku zbytečně promrhaných osm minut. Snad ho ze školy za to nevykopli.

Příběhy obyčejné existence (2003) (seriál)

Seriál zpracován jednoduchou výtvarnou technikou"náčrtky", které tvoří komiks. Animované příběhy, které jsou každému jistě trochu blízké, doprovází poutavý hlas vypravěče. Doporučuji shlédnout alespoň pár dílů, pro představu.

Něco na té Mary je (1998)

Jedna z prvních střeštěných komedií, která na filmová plátna přivála novou vlnu komedií. Něco na té Mary je má jedinou chybu a to svoji délku. V celém ději se střídá vtip z trapnem, ale právě přes svojí stopovou délku vyčnívají trapné hluché scény, které s filmu vytváří podprůměr. Film nezachrání ani roztomilá Diaz po boku hereckých es.

Divá Bára (1949)

Zvláštní, že česká kinematografie dokázala být v 50.letech tak světová. Divá Bára, krásná adaptace na román od B. Němcové. Po mnoha úspěších tohoto filmu, můžeme být hrdí, že V. Čech do hlavní role obsadil mladičkou Vlastu Fialovou, pro kterou to byl první rozjezdový film, před její zlatou érou v českém filmu. Za roli Divé Báry byla v Japonsku Fialová oceněna herečkou roku.

Dlouhá cesta (2002)

Protiklady se přitahují, možná jen v romantických filmech...