• Krátkometrážní

Až na krev (2007)

Mistrovské dílo. Takto precizně natočený film jsem už dlouho neviděl. Paul Thomas Anderson se vrhl na starou školu a vznikla syrová spagetti freska, kde dominuje snad nejlepší herecký výkon Daniela Day-Lewise, který nehraje Daniela, on jím je! Kamera lahůdkou, chytrý scénář, technická stránka, výborné prostředí a zajímavá hudba. Konec je třešničkou na dortu.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Můj nejoblíbenější film Wese Andersona a zároveň nejcitelnější. Darjeeling Limited má stejně jako všechny Andersonovy filmy úžasnou kameru, režii, absurdní scénář, ale dalo mi to něco víc, než ostatní Andersonovy filmy. Nejspíš je to tím "road movie" prostředím. Miluji ten do puntíku vybavený vlak, ve kterém jsem cítil, že v něm sám jsem, Wesovo zvláštní smysl pro humor a hlavní herecké trio (Adrien Brody boduje!). Nesměl chybět Bill Murray v parádním cameu či Natalie Portman, jejíž pár vteřinovou roli pochopí hlavně ti, kteří viděli Hotel Chevalier. Soundtrack je opět na jedničku a závěr je čistá originalita. Neprávem je v modrých číslech.

Edith Piaf (2007)

Připadal jsem si jak na houpačce. Jednou dobrá scéna, jednou špatná. Stejnak tomu bylo u přeceňovaného výkonu slečny Cotillard. Co se naopak drželo laťku, byl průměrný scénář...

Funny Games USA (2007)

Dlouhé záběry, promlouvání s divákem, atmosféra, vraždící záběry mimo kameru a geniální Michael Pitt = nejdepresivnější psychologický thriller a nejošklivější film (v tom dobrém slova smyslu), který jsem kdy viděl. Nejhorší ovšem ale je, že divák je účastník "her". Haneke je génius.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Quentin Tarantino vzdal poctu exploitatům ze 70.let a tak natočil Death Proof - nechybí dlouhé rozhovory "o ničem", pohled z kufru auta, pohled na ženské nohy (tady si jich užijete až až), luxusní soundtrack a vynikající režie Quentina Tarantina. Film zraje jako víno - čím víckrát ho vidíte, tím více se vám bude líbit - to platí pro zdejší hodnotící, kteří to ohodnotili třemi a méně hvězdami. Doporučuji si sehnat Director´s Cut, protože ten je 1000x lepší. Srážka dvou aut do sebe je více jak geniální!

Halloween (2007)

Rob Zombie natočil remake nebo spíš úplně nový film hororové klasiky Halloween se skvělou atmosférou po svém, tedy film, kde nešetří svými typickými vlastnostmi - násilí, gore, špína... a je jen na člověku, jestli přijme Zombieho pravidla hry a nebude to srovnávat s originálem. Abych pravdu řekl, tak mě se horor líbil hodně. Užívám si ho stále stejně jako když to bylo poprvé...a co se mi líbí na filmu nejvíc? Nová podoba Michaela Myerse, který se změnil s klasického týpka na 2 metrové hovado, kterému není nic milé. Robův nejlepší film. (společně s nedoceněnou dvojkou :) "Klasická verze -> 10/10 Director´s Cut -> 10/10"

Halloweenská noc (2007)

Šílené, vtipné a místy napínavé....dělá z tohoto filmu příjemný hororový film.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Takhle jsem si vždy představoval zfilmovaného Harryho. Dokonale natočené, vizuálně úchvatné a vše je potrženo víc jak geniálním soundtrackem od Nicholase Hoopera, který si nejde nezamilovat. A co je lepší - není tu Kloves!

Hory mají oči 2 (2007) odpad!

Oproti jedničce děs....a to vážně. Parodický film, který mete vše z povedené jedničky.