Líbánky (2013)

Pokud si chcete zkazit den a podívat se na film, který se uměle rýpe v mokvající hnisavé ráně, tak jste na správné adrese. Ze začátku jsem měl dojem, že se snaží uporoznit na fakt, že lidi o kterých si myslíme, že je známe, ve skutečnosti neznáme vůbec. Pak vzešel záblesk, že by to mohlo být o sebereflexi a uvědomění si svých chyb z minulosti. Posledním pokusem najít v něm smysl byla otázka: Snaží se poukázat na to jak je pro někoho těžké se s minulostí vyrovnat?. Ale čím déle film "plynul", tím více vycházena na povrch prvoplánovitost natočit něco beznadějného a provokativně hnusného co si hraje s divákem a snaží se ho přesvědčit o tom, že vlastně není schopen pravdu rozeznat. Pokračuje to tak dlouho, až člověku dojde, že nešlo o nic jiného než, že je sním hrána neférova hra a někdo chtěl natočit něco šokujícího a "umělecky" ošklivého bez aspirace na to, jestli to bude dávat smysl nebo ne. (2/10)

Elysium (2013)

Z největšího očekávání roku se vyklubalo největší zklamání roku. Logika dostávala od začátku na holou jak to šlo a nehnula přitom nikdy ani brvou. Kousek před půlkou na mě padla taková podivná apatie. Pořád jsem čekal kdy dojte k nějakému obratu a začne mě to bavit, ale bohužel jsem se nedočkal. Slavná jména ani technické zpracování nedokázalo přebít demenci scénáře. (4/10)

Světová válka Z (2013)

Slušná variace na téma Resident Evil. Tentokrát s méně nadupaným, ale o to chytřejším hrdinou. (7/10)

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Netušil jsem, že mě takhle dostane film z roku 1967, zvlášť bude-li se týkat rasové otázky. Našlapané a inteligentní rozvohory, které se v rámci řešení rodinného "problému" dotknou celé populace jsou však natolik promyšlené, že si i v dnešní době zaslouží pozornost. Občas se jim povede vyloudit úsměv na tváři. (8/10)

Nevědomí (2013)

Konečně nám rok 2013 nadělil nějaké pěkné sci-fi. Nestárnoucí Tom ukazuje, že ještě není na odpis. Logika sem tam dostane na čumák, ale kouká se na to pěkně. Vizuál se velmi povedl. (7/10)

Rudá planeta (2000)

Sci-fi, které je koukatelné, ale není určeno pro "hard sci-fi" fandy. Nerespektování přírodních zákonů, slabší promyšlenost chování hlavních hrdinů a nevychytané trikové podání sráží celkový dojem. Výber herců naopak dopadl poměrně dobře a jejich výkony se dají zařadit do nadprůměru. (5/10)

Trans (2013)

Stokrát přežvýkaný příběh o kráděži cenného obrazu z aukční síně doprovázený tradičním Boyleovským oranžovým vizuálem tentokrát nedosáhl na kvality svých předchůdců. Nedokázal vtahnout a umožnit prožívat. Pouze komplikoval, zamotával a vysvětloval až už vám bylo vlastně jedno jak to doopravdy je. S nikým jsem necítil, na ničem mi nezáleželo - vznikla z toho pouze taková barevná "matlanina". (4/10)

Pád Bílého domu (2013)

Dopřejte svému mozku "reset" a nabootuje do "nouzového režimu". Debilita snoubící se s parádním hereckým obsazením udává nový filmový směr roku 2013. Není důležité přemýšlet, stačí konzumovat a bavit se. (4/10)

Tísňová linka (2013)

Z počátku nadějný a napívý thriller (cca do poloviny) se s ubývajícím časem mění v thriller dementní a ke konci přechází až k dementnímu hororu. Nedá se mu přesto upřít jistá "zábavnost". Bez ohledu na kvality filmu - Halle je pořád kočka. (5/10)