• Pohádka
  • Rodinný

Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)

Tohle dílo dává lidem jednu naději, že pokud jej shlédnou, mají šanci poznat a pochopit, co je to laskavý hravý skrytý humor a um, .... povšimnout si, jak krásný jazyk my češi máme a že není třeba být hrubý a přitroublý, aby se ostatní smáli nebo co hůř- bavili a považovali oplzlosti a vulgárnosti to za humor. Tohle dílo je jedno z těch, které zůstalo nepřekonáno - alespoň jak já říkám :-) Tohle prostě můžu kdykoli a kdekoli. Jediné co mě velmi mrzí, že nemohu na tyhle pány zajít do dívadla a poděkovat jim za jejich díla...byla bych oddanou návštěvnicí.

Čert ví proč (2003)

Tato pohádka působí poněkud rozporuplně, co se týče scénáře - nedomyšleně. Děkuji Oskarovi za vysvětlení právě tohoto pocitu. Škoda, že Macourek nemohl předvést své umění v plné své humorné kráse.

Kouzla králů (2008) (TV film) odpad!

Proč dávám odpad? Protože nasadit tuhle ,,pohádku" na štědrý večer a kazit Vánoce lidem, kteří se těší na pěknou pohádku, kazit vkus dětskému divákovi, to se přece nedělá. To už radši tu 30 x viděnou Pyšnou princeznu než tyhle přeplácané efektní pohádky bez jakéhokoli smysluplného děje a špatných hereckých výkonů. Ve chvíli, kdy se zpívala píseň Buchty, jsem si skutečně myslela, že je to ta reklama na nějaký sýr či co to bylo...

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002) odpad!

Tenhle film mě absolutně nezaujal....místy mi bylo až dost trapně ....a ani tu jednu z lítosti nedám. Zdá se mi ,že je to odfláknuté až hanba, nikdo u scénáře filmu asi příliš nepřemýšlel a i té krávy mi bylo líto, jak ji animátoři odbyli. A smát se jen proto, že ji nakopou do vemen....trochu málo.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Seriál se vydařil naprosto po všech stránkách , bravurní dílo, geniální herecké výkony, hudba atd. atd. tohle prostě nemá chybu. Víc nemá smysl psát, protože bych jen opakovala, ale na druhou stranu- chválou zde nechci šetřit. Takže ještě jednou: nejlepší seriál posledního čtvrtstoletí(možná bych mohla ještě přidat). Seriál, který neomrzí a věřím, že mu propadnou další a další generace. ....stálo prase na terase, houpalo se na ocase spadlo dolů udělalo bác.... Do Péti jsem byla zamilovaná v šestý třídě, když seriál poprvé dávali, vystřihla jsem si jeho hlavu z novin, ještě jí mám někde schovanou :-)))

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Když si uvědomím, že víc jak z poloviny jsou dialogy a scény improvizací Horníčka a Sováka, smekám a hluboce se klaním. Tento způsob humoru je mi velmi blízký a na každou reprízu Písařů se moc těším. Vždy, když toto dílko sleduju, uvědomuju si, jak nedoceněný herec a autor Horníček je. Tohle je zkrátka šálek mojí kávy.

Snídaně na Plutu (2005)

Úžasný, úžasný ,úžasný film. Viděla jsem ho náhodou před léty na dvojce někdy kolem půlnoci....jinak bych ani netušila, že takový film existuje. A přišla bych o hodně. Jeden z dalších filmů, jehož jsem se postupně stala součástí, naprosto jsem se do něj ponořila a ,,žrala " všechno ,co mi bylo předkládáno. Velmi dojemný film, ve kterém se vám začne kutálet slza po tváři a rázem se musíte rozesmát. Navíc nostalgie jak hrom, parádní hudba.... Mně se to líbí víc než Forrest Gump, zatímco jsem u Forresta měla chvilkama pocit,že to není reálné, tady jsem věřila naprosto všemu. Cillian podal famózní výkon! Někdo tu psal, že přehrává, bodejt by ne, která ženská nepřehrává, která nešpulí trochu rty, nezamrká řasama :-))) a Cillian byl ženskou, aspon v tomhle filmu.

Počátek (2010)

Jediné slovo, které mě napadá, je slovo zajímavé,nápadité. Bohužel komenty jako :strhující, unikátní, droga, filmový orgasmus : moje pocity z filmu nevystihují, film mě příliš do oblak nevynesl( dokonce i můj ,,polovička" asi po 40 minutách filmu usnul a to je co říct). Možná je to i tím, jak se autoři příliš snažili o výše uvedené pocity, zapomněli na diváka, který nebyl do jeho snu vtažen a zůstal sedět na pohovce sic byl němý úžasem vizuálních jevů, které se před ním odehrávají. A to je velká škoda. K žádné z postav jsem si nenašla bližší cestu, měla jsem pocit, že si to tam herci odfilozofovali, létali kdesi mimo realitu a já zůstala na zemi. Neříkám, že je to špatný film (dala bych 3, dávám za 4 hlavně za scény bourajících se snů ), ale zdá se mi zbytečně přeceňovaný.... možná jsem čekala víc i díky vlně ovací na tohle dílko nejen zde na csfd. A český dabing Di Capria mi začíná lézt na nervy ( hlavně ta monotónní intonace a obrácený přízvuk).

Bloudění orientačního běžce (1986)

Z filmu si pamatuj hlavně poslední scénu, kdy ,,to" Radek vyběhl a pak také jak hlučně cvičil ve sklepě činkou a fackovací vlak a vlatně si ho pamatuju docela dost dobře....celkem mě naplnil nadějí, že když člověk chce, tak to aspon trochu jde...( je fakt, že mi bylo 12 :-), ale film mě pozitivně ovlivnil a to se cení.

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Geniální jsou ty oslavné zpěvy a tance loupežníků... jako malá jsem si přála dostat se tam mezi ně a řádit. Netradiční pohádka, ojedinělá, originální, je v ní všechno i bez spanilé princezny a udatného prince... člověk by si přál vyběhnout najaře s Ronjou do lesů a pořádně si zařvat.. Měli by ji častěji reprízovat.