• Pohádka

Král Guillaume (2009)

Velmi slušná komedie, která mě zaujala hlavně originálním scénářem. Typický humor francouzských komedií bez vulgárností, vysvětlování a zbytečného patosu, prostě tak, jak to mám ráda. Heslo "čím bizarnější postava, tím líp" se hojně využívá a vůbec to není na škodu. Bělovlasý/vousý Pierre Richard ve svém kostýmu je výborný, šok z tragického Robinsona naštěstí již pominul. Pouze hlavní postava, Guillaume, mi moc nesedla (Martin-Laval asi bude lepší režisér než herec). Ještě bych přidala pár vtípků a nějakých 15 minut navrch a byla by to další perfektní komedie, takhle je to "pouze" za 3,5*.

Lék (1995)

Poutavý emotivní film s perfektními hereckými výkony dětských představitelů.

V temném lese (2006)

Docela koukatelný film (řekněme thriller), jehož pointu jsem však zaboha nebyla sto pochopit. Četla jsem si popisek a říkala si supr, temný les, znetvořené dítě, zlí vs. hodní atd. Hm, a dřív než jsem se stačila rozkoukat, tak Gary byl pod drnem a film skončil jak to říct, tak nějak podivně (konec jsem vážně nepobrala). Nepobrala jsem ani chování některých postav, hlavně mladého páru, chovali se úplně iracionálně-stačí si jen představit takovou situaci. Herecké výkony byly velmi slušné, ač je vidět, že Gary je prostě hvězda a tak nějak všechny suverénně přehrál. Bohužel v poslední době si vybírá takové nevýrazné role, které k němu prostě nejdou. Holt oslizlí uchyláci a vypatlaní mamlasové mu prostě vždycky šli líp:)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Já teda nevím, jak je možný takhle zpackat film, od kterého se čeká hodně a jehož knižní předloha i předchozí díly v podstatě ukazuje směr, kterým by se měl vydat. Ubohé herecké výkony, ano opravdu hodně ubohé, celé mi to přišlo jakoby herci naschvál parodovali sami sebe, zcela nepochopitelně extrémní vizuální ztvárnění stržení mostu a další akce (proč proboha zničili Doupě???), atd. atd. Nebylo to sice tak hrozný, některé momenty byly docela podařený a závěrečná scéna taky ušla (Alan Rickman jako vždy úžasný), leč po předešlých pěti dílech bych očekávala něco docela jiného.

Pán much (1990)

Zpracování pěkné, jen mě mrzelo několik zásadních změn ve scénáři. Knižní předloha je perfektní, nechápu, proč musejí filmaři vždycky měnit některé momenty příběhu k obrazu svému. Ať si vyberou-buď vymyslet úplně nový scénář nebo se držet předlohy. Ale jinak moc pěkný snímek.

Hlas moře (2004)

Téma eutanazie mě vždycky dokáže dostat do varu. Jakým právem mohou ostatní lidé (soudci, lékaři, veřejnost...) rozhodovat o tom, zda dotyčný nevyléčitelně nemocný člověk trpící fyzicky i duševně musí žít? Stačí se na moment vžít do situace postiženého a kdo nemá velkou fantazii, tak po shlédnutí tohoto filmu nezůstane na pochybách. Ač vcelku jasný a několikrát již zpracovaný scénář, je film velmi působivý a perfektně natočený. Velkou zásluhu na vysokém hodnocení má Javier Bardem, který se mi začíná jako herec čím dál víc líbit. Zajímavým momentem je situace, kdy Julie "zradí" Ramóna a Rose (kterou jsem nemohla po celou dobu filmu vystát) mu nakonec pomůže. No, různých zajímavých situací a konfliktních vztahů je ve filmu spousta, nebudu je zde vypisovat, raději se na film podívejte sami. Doporučuji.

Čtyři pokoje (1995)

Když přežijete první povídku, která je opravdu hodně slabá, tak se pobavíte. Druhá povídka je o dost zábavnější, i když musím říct, že se o to postaral hlavně Tim Roth, který je mimochodem v tomhle filmu fakt geniální. Třetí povídka je naprosto nepřekonatelná, na scénu, kdy Banderas vchází s ženou v náručí do pokoje, jen tak nezapomenu! No a čtvrtá povídka je taková třešnička (nebo spíš třešeň) na závěr. Celkově film tak na tři, ovšem jedna hvězdička je speciálně pro Tima:)

Hlava nehlava (2006)

Miluju tyhle ujetý televizní filmy, které stojí míň než trabant, ale jsou perfektně natočený, plný barev a dokonale načasované hudby, objevuje se v nich spousta renomovaných herců a hereček v rolích podivínských individuí a nutno dodat, že jejich výkony jsou mnohdy lepší než v nějakém trháku. Co říct k tomuto filmu, začátek a konec filmu sice trochu vázne, ale to uprostřed je nezapomenutelné. Bizarní postavy, bizarní rozhovory, bizarní humor. Ovšem uvnitř je ještě cosi tragického, cosi, co mi dává pocit, že to co se odehrává ve filmu, je skutečné. Cosi, co mi pomáhá vcítit se do jednotlivých postav a ztotožnit se s jejich chováním. Například scéna, kdy mladí rozmlátí strop nebo sněhový taneček Annette Beningové, to si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Nějak nechápu tady to hodnocení, zdá se mi, že dneska lidi hodnotí pouze příběh a ne celý film. To je jakoby hodnotili jen pravý roh obrazu a zbytek ne.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Film žeru, tak jsem samozřejmě shlédla i pár dílů seriálu a vyšla mi z toho jedna hvězdička. Nekonečně nudné, přeplácané, typicky americké se svými hrdiny, kteří denodenně zachraňují planetu, z míst výbuchu odcházejí s vyžehlenou uniformou a kulky se jim zázračně vyhýbají. Jasně, když by měl seriál 1-2 řady, neřeknu ani popel, ale nechápu jak se mohl dočkat takových epizod, vždyť je to plýtvání!

Doktor z hor (1992) (seriál) odpad!

Přemýšlím, jak to říct, abych nebyla sprostá a abych neurazila potencionální fanoušky tohoto s...... seriálu se s...... hereckými výkony s s..... scénářem a se s........ kulisami. Jo, takhle by to šlo:)