Kurýr (2012) (seriál)

Cista,az chirurgicky presna prace,zadna prehnana psychologie nebo premrsteny humor,jednoducha narace,primocara jako slalom aut a pevna jako paka...prijemny prekvapeni

Kandidát (2013)

Takovy pekny intelektualny gyc...ten film totiz az legracne propada vsemu,co kritizuje,miluje to,cim opovrhuje,predstira,ze ma ironicky odstup,a pritom se chyta do pasti sebelasky a narcisismu

Pět mistrů Shaolinu (1974)

Stejne se mi na Cheh Changovo stylu libi nejvic ten bezuzdny pohyb kamerou,ktera je v akci,i kdyz hrdinove stoji,takze to vypada,jako by se ve filmu porad neco delo...a pokud zrovna neviri prostorem nebo nesvenkuje kamera,tak se prudce zaostruje,zastavuje a zpomaluje obraz,prostrihavaji se rychle detaily a flashbacky...proste nechapu,jak to dela,ale vzdycky vas vtahne primo do centra vypraveni,a pritom nikdy nepusobi chaoticky,jen to cele muze zpusobit prijemnou zavrat,ten styl je vysoce promysleny,byt vypada na prvni pohled neucesane a improvizovane-john woo v nem nasel idealniho mistra

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Jedna hvezdicka za originalni postavu maleho bojechtiveho syna, ktery je presnym symbolem detinskosti kazdeho valceni a pervertovanym obrazem generalu, kteri valku berou jako detskou hru a hraji si tak na staroveke bohy (herakleituv aforismus o bohu,ktery hraje kostky)...druha hvezdicka za "hmyzi komando" na konci

Švéd (1994)

Ten,kdo tomuhle dava min nez 3 hvezdicky, nema ve skutecnosti rad akcni filmy nebo ten film vubec nevidel:ma to totiz vsechno,ma to drajv,atmosferu,pot,hlasky,souboje,zensky,vybuchy i spravnou davku naivity...na imdb 57procent.PS: mozna si to jeste vic nez z Ramba nebo Predatora bere ze Sedmi statecnych,takze pro fanouska skoro dvojita radost

Šílená jízda (1997)

Dacascos se se svym hranim na polorobota hodi, film me minul tenkrat a trochu se s nim mijim i ted, i kdyz ho tady pres nostalgickej filtr vzpominek hodnoti vysoko spousta mych oblibenych uzivatelu...efektni zpomalovacky akci zpomalovaly misto,aby ji davaly dynamiku,a kazily jinak opravdu dokonalou choreografii souboju (treba nasazeni vojenskych bot na ruce); sjeta majitelka motelu nemela smrnc a vtipny nebyli tentokrat zaporaci ani nelogicnosti typu jeden stul nejdriv zastavi kulky a hned pak se rozlomi pod padajicim telem,nebo kdyz trojice misto,aby pred pancerovkou utekla do lesa, zamiri si to primo pres motel...s takovym Zuctovanim v Malem Tokiju nesrovnatelny,ale treba jsem jen nemel tu spravnou naladu

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Zivot a doba soudce mi pripomina tu slovenskou inscenovanou reality show Soudni sin,akorat ze ty vykony nepodavaji amateri,ale profesionalni herci...a pak samozrejme spolecensko-kritickej podton,ten tomu dava asi hloubku

Sissi a Yetti (2007)

mám už asi hodně posunutej práh bolesti a vkusu, ale tohle je na němce hodně dobrý, to by bylo dobrý dokonce i na američany

Zátah 2 (2014)

Prave jsem videl budoucnost akcniho filmu ... To dlouho nikdo neprekona,tohle by tocil Bruce Lee,kdyby byl jeste na zivu a o 40 let mladsi

New Kids Turbo (2010)

Nejvíc mi to asi poetikou připomnělo Bad taste ... Dokonce i parta hlavních postav vypadala jako banda zombiku, i když čisté pozemských, hlavni zápletka je prostě tak jednoduchá, že si až člověk říká jak to, že ho to ještě nenapadlo nebo že ji ještě neslyšel /shodou okolností mě něco podobného napadlo teď v kině při jednom traileru filmu Očista, kde je vyhlášen den absolutní "svobody", kdy jsou dovoleny i ty nejtěžší zločiny/, škoda jen, že každý z "hrdinů" neměl svůj vlastní příběh jako ten panic zamilovaný do těhotné blondýnky :-)