Botostroj (1954)

Je až neuvěřitelné jak komunisté dokázali převrátit pravdu a ze slušného člověka, který se provinil jen tím, že byl úspěšný podnikatel, udělali nejhorší zrůdu a diktátora. Ve své době musela mít tato propaganda velký vliv. Vzhledem ke své úchylné zálibě v budovatelských a propagandistických filmech musím dát alespoň jednu *.

Normal (2009)

Dlouho jsem se těšil na Normal. Těšil jsem se, že to bude konečně nějaká změna od českých filmů, které v poslední době vznikají (převážně komedie, které jsou na jedno brdo). Originalitu jsem sice dostal, ovšem z toho námětu se dalo vyždímat daleko víc. Režisér se spíš soustředil na výtvarnou stránku než na příběh. Škoda nenaplněných ambicí. Kňažko a Gajdoš byli skvělí oproti Dagmar Havlové, která působila trochu toporně.

2012 (2009)

Přesně tak jsem to od Rolanda Emmericha čekal. Příběh naprostá slátanina plná obvyklých klišé (SPOILER: obzvlášť konec kdy J. Cusack na poslední chvíli opraví zaseklé dveře a pak se vynoří z hlubin, když už si všichni myslí, že je po smrti, jsem viděl už asi v padesáti filmech). Po vizuální stránce však náramná podívaná. Od katastrofického filmu však ani neočekávám promyšlený příběh, jde právě o tu "podívanou", a to film splnil na jedničku (no možná 1-).

Faktor strachu (2001) (pořad)

Je neuvěřitelné co lidi dokážou udělat a hlavně sežrat pro peníze.

District 9 (2009)

Začátek vypadal velmi slibně. Zajímavé bylo netradiční zpracování formou dokumentů a záběrů z různých kamer (televizních, průmyslových), avšak ta roztřesená kamera mě za chvíli začala trochu štvát. Druhá polovina se proměnila v akční sci-fi, trochu popírající děj a zpracování v první části. Za tuto zmatenost musím jednu * ubrat, jinak byl film velmi dobrý.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Myslím, že už těch superstar bylo dost. Význam má soutěž pramalý, o vítězích předchozích ročníků není moc slyšet. Úroveň poroty je příšerná (obzvlášť Jandová když rozebírá svůj menstruační cyklus nebo Habera, který klidně soutěžícího pošle do pr....) a soutěžících, kteří to nemají v hlavě úplně v pořádku a pak je s posměchem několikrát "vystavují" a ztrapňují, je mi opravdu líto. Leoš Mareš se už směje opravdu všemu a má problém dát dohromady souvislou větu. Ovšem zvědavost mi nedovolí se i přes všechnu tu kritiku nedívat...

Opičí král (1986) (seriál)

Z nostalgie... Je to neuvěřitelná hovadina, ale před více jak patnácti lety jsem to žral jak nic jiného.

21 gramů (2003)

Výborný film, jen nemám rád ten styl vypravování. Po chvíli jsem se už v příběhu začal ztrácet a i když na konci bylo "rozhřešení" trochu mě to zkazilo celkový dojem. Sean Penn a Naomi Watts byli výborní.