Hroch (1973) odpad!

Kvůli mé úchylce na normalizační a budovatelské filmy dávám vždy jednu hvězdičku za pobavení, ale tohle jinak než odpadem hodnotit nejde.

Made in China (2006) (TV film)

Netušil jsem, že existuje něco jako "kapitalistický komunista". Ale v Číně to možné je.

Povstání strojů (2006) (TV film) odpad!

Obzvlášť mne zaujal propracovaný scénář. "Je z kovu, ne?" "Z vysoce odolné kobaltové slitiny. Ano je z kovu"; "Zabili jsme ho?" "Je mrtvej!" (stroj). Nebo když pět lidí stojí na louce kde není nic jiného než několikatunová helikoptéra a jeden z nich po 5 minutách vykřikne: "Támhle je helikoptéra!". Tu by snad nepřehlédl ani slepej... Nejdražší a nejnebezpečnější bojové stroje jsou v letadle ledabyle přivázáni čtyřmi provázky a přitom se jen při malém otřesu sami zapnou (asi chyba při výrobě). "Oni se aktivovali!" "Zůstaň tady, neutralizuju je!". Tahle věta obvykle končí smrtí... A jako třešnička na dortu působí, když nejmodernější bojový stroj v dějinách na sebe nechá vystřílet z deseti metrů dva zásobníky a pak jen pomalu odejde.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001) odpad!

Bylo to jako když pejsek a kočička vařili dort. Každý tam přihazoval to, co mu zrovna přišlo pod ruku a hlavně se to muselo neustále a rychle míchat aby se to nesrazilo. A výsledek byl nechutná omáčka která přivodila akorát břichabol.

Fantastický mazel (2008)

Ano, byla to blbost. Ale zábavná. Pokud by režisér vynechal onoho návštěvníka z vesmíru, mohla to být výborná (i dojemná) komedie ze života chudých číňanů, která by si jistě zasloužila lepší hodnocení.

Babylon A.D. (2008)

Musel jsem se dívat povinně, jelikož v tomto filmu hrálo auto mého bratrance a můj otec (v autě). Avšak herecký výkon mého otce byl tak výrazný a přesvědčivý, že byl nakonec vystřižen aby vedle něj Vin Diesel nevypadal trapně. Škoda, bylo by to na 5*, takhle jen 2*.

Muži v říji (2009)

Takový zbytečný film. Nenadchne ani neurazí. A člověk na něj za dva dny zapomene.

Třicet jedna ve stínu (1965)

V podstatě jednoduchý příběh, z typicky českého prostředí, proto nechápu proč byl točen s angličany a jaký to mělo pro film přínos. Rudolf Hrušínský je opět výborný, svým výrazem dokáže říci vše, aniž by přitom pohnul brvou v obličeji.

Ip Man 2 (2010)

Příběh, oproti prvnímu dílu, není příliš originální, je to takový kříženec Rockyho a Karate kida. Ale i přes předvídatelný děj byl boj "zlého západu" s "uvědomělým východem", a tedy box vs kung fu, zajímavý a napínavý.