Ollie235

okres Praha
student VŠ

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 19.3.2017  20:21

Herecký koncert Jacka Nicholsona, který mě v první polovině nesmírně bavil. Čím víc se ale jeho Melvin s postupem času vzdaloval tomu mrzutému spisovateli ze začátku filmu, tím rychleji opadalo počáteční nadšení. Snímek si sice po celou dobu drží pohodovou atmosféru, ale po skvostném úvodu jsem doufal ve víc. Lepší 3*.

• 14.3.2017  17:52

Jeden z nejlepších akčňáků, co jsem za dlouhou dobu viděl. Duo Affleck-Kendrick funguje perfektně, scénář je dostatečně zajímavý a film po celou dobu neztrácí tempo. Jo, je tam pár příliš nahodilých a nelogických chvilek, ale v rámci žánru se to dá odpustit. Pohodová jízda, silné 4*.

• 14.3.2017  17:42

Když se u Grahama Nortona objevili Hugh Jackman s Patrickem Stewartem a druhý jmenovaný po vzoru prvního ohlásil svůj konec v sérii s tím, že není lepšího způsobu, jak se s rolí rozloučit, nemohl jsem se dočkat až to v kině uvidím. Mému očekávání přispěly i první recenze a popravdě se mi dlouho nestalo, abych se do kinosálu takhle těšil. A zážitek to byl perfektní. Logan je tím nejosobnějším, nejnelítostnějším a za mě i jednoznačně nejlepším filmem v X-Men sérii. Emoce a odhodlání herců jsou cítit z každé scény. Lepší rozlučku jsme si skutečně nemohli přát.

• 7.3.2017  21:07
    Přednosta (2003)

Pohodový film, který nehledě na několik smutných scén působí velmi pozitivním dojmem. Komediální stránka nad dramatickou o něco převažuje a většinu sledování jsem tak strávil s úsměvem. Děj sice plyne neskutečně pomalu, ale díky krátké stopáži a sympatickému hereckému trojlístku to nijak neotravuje. Příjemný zážitek, který mohu jedině doporučit.

• 27.2.2017  11:55

Vánoční komedie, které chybí jak sváteční atmosféra, tak jakýkoliv nadhled a vtip. Přísnější měřítka snese pouze dějová linka Eleanor a Joea (Olivia Wilde a Jake Lacy), která by snad zasloužila i samostatný film. Jejich dialogy jsou až na další občasné světlé výjimky tím jediným, co Love the Coopers nabízí. Další důkaz o tom, že samotné obsazení dobrý film nedělá.

• 22.2.2017  11:26

Příběh pro Oscary jako dělaný, ale zároveň asi nejpohodovější film mezi letošními nominacemi. Důraz je (opět) kladen na rasovou diskriminaci, a to asi i o špetku víc než by bylo potřeba. Musím ale uznat, že Hidden Figures fungují po všech stránkách. Ústřední trio rozhodně nenudí, povedlo se i obsazení vedlejších rolí (byť mi zase trvalo dobrou půlhodinu než jsem si zvykl na Parsonse mimo TBBT). Ke konci navíc příběh nutí diváka, aby všem zúčastněným držel palce, a to i přes to, že ví, jak to celé dopadne. Lepší 4*.

• 22.2.2017  11:13
    Lion (2016)

Dojemný příběh, který zaujal tak trochu navzdory očekávání. Samotné vyprávění je ale strašně jednoduché, někdy trochu postrádá vysvětlení, jindy se zas zaměřuje na zbytečnosti. Herci jsou nevýrazní (veškeré nominace pro Nicole Kidman jsou podle mě zcela mimo) a kromě úplného závěru tomu chybí silnější scény. Pro Davise je to ale v zásadě povedený debut.

• 16.2.2017  09:03

Západní Texas - malé vesničky, kde chcípl pes, koně na benzínkách, po zuby ozbrojení novodobí kovbojové s klouboukem a pořádným truckem. Ideální prostředí pro krimi-drama, které těží z výborného příběhu dvou bratří. Ti si s každým dalším zločinem získávají více sympatií a divák je nucen jejich činy chápat a ospravedlňovat. Hudebně podmanivé, herecky dokonalé. Film pro chlapy s jedním z nejlepších filmových konců, co jsem poslední dobou viděl.

• 14.2.2017  19:05
    Moonlight (2016)

Fakt, že Jenkins něco takového zvládl natočit s minimem předchozích zkušeností, je opravdu působivý. Po technické stránce je všechno fajn, rozdělení příběhu na tři životní etapy zaujalo, ani s námětem nemám nejmenší problém. Co je tedy špatně? Moonlight je ve všech ohledech strašně nevýrazný a v některých pasážích vyloženě nudí. K srdci mi nepřirostly ani jednotlivé postavy (snad kromě Aliho Juana) a film na mě proto neměl vůbec žádný citový dopad. Poslední třetina působí zbytečně vykonstruovaně a je hlavním důvodem proč hodnotím pouze dvěma. Pro mě osobně jedno z největších zklamání mezi letošními oscarovými nominacemi.

• 10.2.2017  08:30
    Příchozí (2016)

V rámci každoročního únorového maratonu oscarových nominací jsem se na Arrival těšil z vybraných filmů asi nejvíce. A musím bohužel říct, že jsem mírně zklamán. Opravdu jsem doufal, že tohle bude zase jeden z těch snímků, u kterých budu prožívat každou scénu, ale takový efekt to na mě ani zdaleka nemělo - děj mě nevtáhl. To je ale asi jediná výtka. Arrival je nepochybně kvalitní filmařinou, ale v mých očích tomu trochu chyběla potřebná přidaná hodnota.

• 6.2.2017  15:56

Pomalu plynoucí drama, jehož hlavní předností je, že zbytečně netlačí na pilu. Pravdou ale je, že mě ten festival nepříjemných rodinných událostí a rozhovorů prostě nebavil.

• 26.1.2017  17:31
    La La Land (2016)

Pocta jazzu, hollywoodským klasikám a především film, se kterým na dvě hodiny utečete do jiného světa. La La Land dává na chvíli zapomenout na všechno kolem a nabízí příběh dvou mladých lidí, kteří se snaží prosadit v nemilosrdné branži a splnit si své sny. Jednoduchá zápletka v kombinaci s příjemnou ústřední dvojicí dodává snímku potřebné kouzlo, které u moderních filmů není tak obvyklé. Muzikálové scény vycházejí tak napůl - třeba úvodní mi přišla naprosto mimo, naopak Gosling za klavírem nesmírně bavil. Výsledkem je film, kterému sice úspěch nesmírně přeji, ale k nejlepším žánrovkám bych jej přeci jen neřadil. Závěrečná půlhodina je však naprostým filmovým skvostem.

• 22.1.2017  17:23

Už jenom skutečnost, že mi trvalo přes měsíc od premiéry než jsem si na Rogue One zašel do kina, dokládá, že jsem se na další SW bůhvíjak netěšil. Přesto jsem byl zdravě zvědavý, s čím tvůrci přijdou tentokrát. Úvod ve znamení skákání napříč různými vesmírnými lokacemi mě příliš nezaujal a totéž bohužel platí i o seznamování s novými charaktery. Zatímco Jyn mi (podobně jako naposledy Rey) sedla bez problému, o ostatních totéž říci nemohu. Vedlejší postavy mi jednoduše nepřišly zajímavé a jejich osud mi byl zcela lhostejný. Bezkonkurenčně nejlepšími scénami jsou tak oba výstupy Darth Vadera, díky kterým mohu s klidem říct, že mi film za ty peníze stál. Pravdou ale je, že jsem se u The Force Awakens bavil o dost víc.

• 15.1.2017  19:09

Sebranka výborných herců a tomu odpovídajících hereckých výkonů tlačí kvalitu tohoto dramatu dost nahoru, bohužel mi ale scénář nepřišel natolik zajímavý, aby mě celé dvě hodiny dokázal bavit nebo alespoň držet v pozoru. Začínalo to přitom slibně - tajemné zmizení otce rodiny, nestabilní matka a postupně přijíždějící vedlejší postavy se mi zpočátku moc zamlouvaly. Po polovině to však přestalo bavit. Prostředí oklahomského zapadákova a neustále se hádající členové dosti pošahané rodinky nebyly takovým tahákem, jaký jsem možná čekal. Průměrné 3*.

• 8.1.2017  00:43

Válečný příběh, který zaujal stylem vyprávění a samotným koncem. Určité prvky originality se tak upřít nedají, ale pořád se nemohu zbavit dojmu, že podobných filmů jsem viděl už nespočet. A to bohužel včetně opakujících se žánrových klišé. Přesto se na to kouká dobře - prostředí působí věrohodně, herci v čele s Rushem jsou výteční, jenom tomu pořád něco chybí. Co jsem za celé dvě hodiny nepřekousl je obzvláště iritující mix angličtiny s němčinou, který mě (navzdory docela příjemnému pocitu, který ve mě film zanechal) nutí nechat hodnocení ,,jen" na lepších třech.

• 3.1.2017  16:17

O tomto filmu jsem si naštěstí něco málo přečetl již před projekcí, takže to pro mě nebyl takový šok. Vlastně to i přes nižší udělené hodnocení bylo o dost stravitelnější než jsem čekal. Především v první polovině se mi Lynch dostával tou nepříjemnou atmosférou úspěšně pod kůži a já začínal chápat, co na tomhle filmu odborná (a koneckonců i neodborná) veřejnost vidí. Problém ale nastal ve chvíli, kdy mě ten skličující pocit při sledování přestal bavit. Rázem jsem si uvědomil, že Eraserhead poněkud postrádá smysl. Nebo jsem ho možná jenom neodhalil.

• 14.12.2016  18:00

Německých komedií jsem zase tolik neviděl, ale tohle se jednoznačně povedlo. Jednoduchá a předvídatelná zápletka tentokrát jenom prospívá - divák nemusí o ničem přemýšlet a v klidu se baví. Vtip a nápad tomu rozhodně nechybí a v porovnání s americkou verzí vychází Fack ju Göhte jako jasný vítěz.

• 9.12.2016  22:49
    Ten třetí (2013)

Skvěle obsazené drama se zajímavým a minimálně pro mě opravdu nečekaným koncem. Popravdě by ani nevadilo, kdyby Haggis v průběhu filmu nabízel více nápověd k tomu, jak to celé dopadne. Nebo jsem je jen neviděl? Tak jako tak na závěr ta skládačka do sebe zapadla hezky, jenom cesta k tomu byla ve druhé polovině už trochu únavná. Nejen tématikou vzpomínka na o rok starší The Words a celkově lepší 3*.

• 9.12.2016  20:28

Chválil jsem předchozí Ghost Protocol a budu chválit znovu. Ethan Hunt totiž opět dokazuje, že má stále co nabídnout. Na to jak jsem se téhle sérii dříve spíše vyhýbal, teď se k ní pořád rád vracím. Solidní 4*.

• 9.12.2016  20:16

Vizuálně to připomíná docela povedenou počítačovou hru, což u celovečerního filmu rozhodně není nic, co bych vyhledával. Kámen úrazu je ale přece jen jinde. Celý scénář totiž působí dojmem náhodně poslepovaných scén, které příliš nedrží pohromadě a místy tak postrádají souvislost i smysl. Díky poutavému prostředí a egyptské mytologii se na to sice poměrně hezky kouká, ale chybí tomu pořádný příběh a lepší dialogy. Výsledkem je snímek, který má poměrně daleko jak k totálnímu propadáku, tak i k dobrému filmovému zážitku.

• 9.12.2016  12:17

Zach Braff patří k mým oblíbencům už od počátků Scrubs a i jeho režisérská kariéra mi zatím velice sedí. Wish I Was Here je místy sice poněkud zbytečně sentimentální hrou na city, své poselství ale zvládá předat více než dobře. Jediné, co mě tolik nevzalo, byla židovská tématika. Naopak společná scéna Zacha s Donaldem Faisonem vzbudila spoustu příjemných vzpomínek na jeden z nejlepších sitcomů, a to opravdu nesmírně potěšilo. Celkově solidní 4*.

• 5.12.2016  00:45

Komedie, u které jsem výraznou část strávil přemýšlením pro koho je vlastně určená a proč měl někdo zapotřebí ji natočit. Ale vlastně proč ne? De Niro vypadá, že si na stará kolena hraní a bez pochyby i natáčení užívá, kolem něj se sešlo pár pohodových herců a vznikl poněkud zbytečný, ale místy zábavný film. Nic, co by stálo za větší pozornost, ale jako jednorázová oddechovka to není nejhorší volba. Slabší 3*.

• 4.12.2016  13:00

Překvapivě svěží a místy opravdu zábavná komedie.

• 28.11.2016  12:26

Výborná ukázka toho, jak moc úspěch podobných filmů závisí na hlavní dvojici. Sleeping ith Other People nenabízí nijak originální scénář a vlastně nepřináší vůbec nic nového, ale díky Alison Brie, Jasonu Sudeikisovi a prostředí New Yorku se na to stejně moc příjemně kouká. Pochvalu zaslouží i dialogy, místy nějaká vtipnější scéna a celkově pohodová atmosféra.

• 27.11.2016  14:22
    Jason Bourne (2016)

Nový Bourne sice působí o poznání lépe ve vztahu k původní trilogii, ale co do zbytečnosti se předchozímu pokusu v pohodě vyrovná. Přesto opět nemůžu říct, že by mě to vyloženě nebavilo. Prvním třem dílům se to kvalitou sotva přibližuje, náznaky starého dobrého Bourna tam ale vidět jsou (vnitřní pochyby, solidní akce). Příjemným zpestřením je i Alicia Vikander a Casselův záporák, Tommy Lee Jones naopak působí unaveně až znuděně. Na další plánovaný přírůstek do série se tak bůhvíjak netěším, ale patrně si jej opět nenechám ujít.

• 26.11.2016  18:23

Blázen mezi odvážnými nebo jediný člověk při smyslech v celém blázinci? Možná něco mezi. Takový je Desmond Doss. Muž, který se drží svých hodnot, ať se děje cokoliv. Příběh této postavy je pro filmové plátno jako dělaný a třeba říct, že Gibson ho uchopil za správný konec. Seznamovací romantický úvod vůbec nevadil, byť mohl být možná maličko kratší. Po přesunu do Japonska je ale Hacksaw Ridge dokonalý. Bojové scény nemají chybu, gore přehlídka vnitřností a končetin podtrhuje surovost bitvy a mezi tím vším pobíhající Garfield působí opravdu věrohodně. Výsledkem je nejlepší válečný film za posledních pár let. ,,Please Lord, help me get one more."

• 23.11.2016  13:38

Očekávaný zábavný blázinec se nekoná. Chybí tomu zajímavější scénář, větší dávka nadsázky, záporák, zklamala i práce s jednotlivými postavami. Zatímco charismatický Deadshot a výborná Harley Quinn obstojí bez problémů, ostatní postavy působí dojmem, že jsou ve filmu jednoduše navíc. To bohužel platí i o Jokerovi, který nedostal příliš prostoru a jeho jednotlivé výstupy na scénu působí dojmem nepovedeného camea. Čekání na pořádný DC film pokračuje.

• 13.11.2016  14:49

Přiznávám, že už mám chvílemi u sledování X-Menů trochu bordel v postavách a časových liniích, ale pořád se u toho bavím. Apocalypse rozhodně není nejlepším příspěvkem do série, ale opět přináší povedený zážitek ze světa, do kterého se jednou za čas opravdu rád vracím. Nové postavy vesměs povedené, byť jsem od hlavního záporáka čekal o poznání víc. Naopak nesmírně potěšilo více prostoru pro Quicksilvera, který si jej po Days of Future Past bezpochyby zasloužil. Pochvalu samozřejmě zaslouží i efekty. Singer to zkrátka zvládl. Opět.

• 11.11.2016  10:41

Svěží, nápaditý, vizuálně zajímavý a snad až překvapivě vtipný origin. Vzhledem k mojí neznalosti komiksů byl Strange postavou, od které jsem příliš neočekával, o to víc jsem se v kině bavil. Úvodní seznamovací půlhodinka byla trochu pomalejší, ale od příchodu do Kamar-Taj filmu takřka nemám co vytknout. Cumberbatch se (opět) ukázal být skvělou volbou a já se zas těším, co nám Marvel přinese příště. ,,Dormammu, I've come to bargain!"

• 4.11.2016  09:08
    Kid (1921)

Milý film, který je zářným příkladem toho, že k předání emocí není potřeba barev ani slov.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37