• Krátkometrážní

Forrest Gump (1994)

Je-li život jako bonboniéra, toto je výborný kus čokolády, ještě s oříškem uvnitř.

8. míle (2002)

Hip hop já můžu a Eminem rozhodně patří ke špičce. Navíc je to, jak se ukázalo, docela slušný herec. Celkově mě příběh, jak se drápe nahoru zaujal. Atmosféra rapových battlů v klubech mě docela zasáhla a dobře jsem se bavil. A "Lose Yourself" je zaslouženě oscarovou písní.

127 hodin (2010)

Jedním slovem zklamání. Čekal jsem napínavé dobrodružné drama s úchvatnými záběry Utahských kaňonů, místo toho se mi dostala víceméně nudná hodinová scéna o chlapíkovi, který se snaží pohnout kamenem. Sledovat jak mu dochází voda a začíná blouznit mě opravdu moc nebavilo. A když jsem si myslel, že mě alespoň zaujme jeho návrat do normálního života, tak film skončil. 3 hvězdy dávám za zajímavou úvodní půlhodinu a dobrý herecký výkon Franca.

Na doraz (2010)

Nevěděl jsem jak dopadne spojení těchto dvou, ale nakonec to docela funguje. Galifianakis se na svou roli velice hodí a Downey film drží spíše svým charisma. Humor mi docela sedl, ale že bych se smíchy válel po zemi, to ne. V kombinaci se slušným scénářem a vcelku svižným dějem je to ale i tak za 4*

Precious (2009)

Možná je mé hodnocení ovlivněné tím velmi nesympatickým prostředím, kde se děj odehrává. Odporné podmínky a neustálé nadávky mi na city ale nijak nepůsobily, ač nejspíš měly. Naopak jsem spíš znechucen a nad některými částmi filmu (např. vztah Precious s otcem) mi doteď zůstává rozum stát.

Fotři jsou lotři (2010)

Pro mě nejlepší díl „Fotrů“ a velmi milé překvapení letošního roku. Když do života vstoupí děti, kompletně to mění hru a celý film se nese v tomhle duchu. Oproti předchozím dílům ubylo zbytečného humoru a nebylo to tak přeplácané. ,,Ben Stiller is a Godfocker!"

Na vlásku (2010)

Překvapivě jsem se docela bavil. Příběh nijak neoslní ani neurazí, zato za zmínku stojí sympatické postavy, příjemné písničky a několik povedených vtípků. Tempo také vcelku slušné a stále čmuchající kůň naprosto dokonalý. Jako zábava na nedělní odpoledne to posloužilo skvěle.

Rychlejší (2010)

Kdo by čekal nářez, plný pořádných přestřelek a honiček v nadupaných kárách bude asi stejně jako já zklamán. Postava „Killera“ naprosto zbytečná. Kromě několika málo scén, občas solidní hudby a poněkud nečekaného závěru na tomto filmu není nic k vidění.