• Krátkometrážní

Týpci a zbraně (2016)

,,Everyone's fighting over the same pie and ignoring the crumbs. I live on crumbs." Přikrášlené příběhy o skutečných postavách jako Efraim Diveroli mám na plátně rád a tento měl rozhodně potenciál. Jonah Hill se role chopil dobře, bohužel tomu ale chybí propracovanější scénář. Vše působí zbytečně jednoduše a není zde žádný extra prvek, který by film vystřelil z šedých vod nevýrazného průměru. Postava Davida Packouze ve výsledku působí nesmírně nudně a nemůžu se zbavit pocitu, že zrovna na tomto morálním boji (obyčejná práce a čas s rodinou vs. pašování zbraní na druhém konci světa a spousta peněz) by šlo celý příběh postavit. Místy jsem se bavil, ale převažujícím pocitem je bohužel zklamání.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

,,If you wish to leave the game, you must save Jumanji and call out its name." Mohlo to být vtipnější, akčnější i zábavnější, ale o vyložený propadák se určitě nejedná. Herecké obsazení poměrně funguje, především Jack Black mě až překvapivě bavil. Film, který se nebere příliš vážně a dobře poslouží jako oddechovka na víkendové odpoledne.

Projekt Adam (2022)

,,Well, you know, you've always said that you wished you'd met me earlier. Here I am." Příjemná odlehčená blbůstka s cestováním v čase, u které si nikdo příliš nelámal hlavu s jakýmikoliv časovými paradoxy. Reynolds hraje svou klasickou roli, jeho mladší já je o poznání méně otravné než většina hlavních dětských postav a společně tvoří docela fajn dvojku. Jejich dialogů o rodině však bylo až příliš mnoho. Celkově lepší 3*.

Creed (2015)

,,One step at a time. One punch at a time. One round at a time." Proti způsobu, jakým Rocky předává štafetu, vlastně vůbec nic nemám, byť si nemyslím, že má příliš smysl v této sérii pokračovat. Na M. B. Jordanovi je nesmírně vidět, že kvůli roli opravdu dřel, za což mu patří velká pochvala. Jinak ale Creed příliš mnoho nenabídne - až do závěrečného souboje je to strašně ukecané a pomalé, tempo přichází až s přípravou na finále. Poslední půlhodina bavila, ale nic víc než průměrné boxerské drama, které těží z legendárního jména, to za mě není.

Učitelka (2016)

Komorní drama zachycující skličující příběhy lidí, jejichž životy ovlivňuje ultimátní komunistická svině. Nutno říct, že ve mě už dlouhou dobu nevyvolala jakákoli filmová postava takto negativní pocity a celou dobu jsem doufal, že i na tuto se nějaký ten řezník najde. A Zuzana Mauréry si za to zaslouží velkou pochvalu. V ostatních aspektech to až taková sláva však nebyla. Chyběly mi zejména zajímavější vedlejší postavy a silnější scény, které by z té tíživé atmosféry vytřískaly o něco více emocí.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Kdo splní úkol, není sráč... Mám Patrika Hartla rád, vždy na mě působil velmi příjemným dojmem a v ,,jeho" Studiu Dva jsem dosti pravidelným divákem. Na Hartlově práci mě baví zejména to, že aktéři jeho děl působí velmi lidsky a z pozice čtenáře či diváka bývá jednoduché jim porozumět. Tato filmová adaptace knížky (kterou jsem nečetl) v tomto bohužel malinko pokulhává. Důvodem je hlavně to, že u jednotlivých hlavních postav není takřka vůbec kladen důraz na to, kde se v nich ty negativní emoce vzaly a jaké důvody vedly k tomu, že nežijí své životy tak, jak by si přály - což je však kvůli omezené stopáži poměrně běžným problémem filmů zpracovaných podle knižní předlohy. Výsledek je však i tak (na české poměry) poměrně dobrý, příjemně se na to kouká a ke konci si každá z hlavních postav získá nějaké ty sympatie.

Jumanji: Další level (2019)

,,No, no, no! I'm the old fat dude! This can't be happening!" Nejsem fanouškem Johnsona, Harta ani Blacka, ale tady mě skoro až překvapivě docela bavili. Příjemná nenucená oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet a párkrát se i zasměje.

Starci na chmelu (1964)

Připadá mi, že dnes jsou již Starci na chmelu zajímaví především z historického hlediska, což byl ostatně hlavní důvod, proč jsem si je pouštěl. Na to, že se jedná o jeden z prvních československých muzikálů, to není špatné. Hudební čísla mají sice vesměs nesnesitelné texty, ale jsou chytlavé a celý film díky tomu docela odsejpá. Příběh je naprosto tuctový, ale ve výsledku docela milý.

Ďábel (2020)

,,Some people were born just so they could be buried." Zvláštní film z prostředí, které je mi velmi vzdálené. Přiznám se, že po úvodní půlhodině jsem dokonce zvažoval, zda to vůbec dokoukávat. Nakonec jsem rád, že jsem to dal. Holland i Pattinson (překvapivě) excelují a zejména v druhé polovině film nabídne několik skvělých mrazivých scén. Koukalo se mi to ale opravdu těžko.

Tomb Raider (2018)

,,All myths are foundations of reality." Po slibném městském začátku jsem hodně rychle narazil na to, že je celý ten příběh strašně těžce uvěřitelný. Po chvíli jsem na to ale začal nahlížet více jako na adaptaci počítačové hry, přestal přemýšlet a od toho okamžiku to rázem docela šlo. Alicia Vikander je přesvědčivá (už před uvedením do kin jsem vůbec nechápal, proč její obsazení tolik lidí kritizovalo), akce zábavná a samotný závěr i poměrně překvapivý. Lepší 3*.