• Krátkometrážní

Tankový prapor (1991)

Za mě o chlup slabší než Černí baroni, ale i Tankový prapor má rozhodně co nabídnout a z hlediska historie československého filmu je jeho hodnota nepopíratelná. Zaujme humorem i zobrazením odporu vůči tupému důstojnickému sboru, nutno ale říci, že romantická linka mě zde absolutně minula.

2Bobule (2009)

,,Pánové, komu nevoní víno, tomu nevoní práce." První díl byl pro mě nesmírně pozitivním překvapením. Toto volné pokračování jeho kvalit nedosahuje, ale pořád je to pohodová oddychovka, která potěší příjemným prostředím a pár zábavnými momenty. Tentokrát trochu pokulhává scénář, kdy příběh místy nedává moc smysl, ale na průměrné 3* to i tak vystačí.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Na pocit zklamání z původní verze jsem už po té době úspěšně zapomněl a byl jsem docela zvědavý, co může upravená prodloužená verze přinést. Uznávám, že s nataženou stopáží se značně zvýšila i kvalita, asi ale nejsem dostatečně velký komiksový fanoušek, abych se u něčeho podobného čtyři hodiny dokázal vyloženě bavit. Nutno vyzdvihnout, že oproti starší verzi tato dává o poznání větší smysl, potřebný upgrade dostal i hlavní padouch, což dodává náboj celé akci a co kvituji ze všeho nejvíc - prostor dostávají i další hrdinové, nejen Batman. Stále mi ale nesmírně chybí nějaký wow efekt, který by tuto týmovku dostal z vod průměru. Výsledný dojem tak nejlépe vystihuje Supermanova hláška: ,,Not impressed."

Jako v bavlnce (2020)

Poměrně neobvyklý a zajímavý film, který nabízí jakýsi morální souboj mezi špatným a ještě horším. Hlavní námět (respektive celý ten podvodný model) bohužel ale působí jako naprostá za vlasy přitažená blbost. Trochu jsem na začátku doufal, že Marla bude postavou, která si i přes všechny ty podvody nakonec získá alespoň nějaké moje sympatie, ale to se nestalo, ve výsledku tak divák vůbec nemá komu fandit. Kdyby se tvůrci snažili brát ten film o něco seriózněji a scénář byl promyšlenější, byl bych spokojen o poznání více.

Rocketman (2019)

,,My name is Elton Hercules John. And I'm an alcoholic. And a cocaine addict. And a sex addict. And a bulimic. Also a shopaholic and has problems with weed, prescription drugs and anger management." V posledních letech se s životopisy o hudebnících bojujících s různými formami závislostí tak trochu roztrhl pytel. A na to Rocketman poněkud doplácí, protože už jednoduše nemá čím překvapit. Elton John a jeho hudba nejsou něčím, co bych normálně vyhledával a nezmění na tom nic ani tento dokument. Nutno ale říct, že mě to vcelku bavilo, Egerton se s rolí popasoval dobře a některé písně si broukám ještě při psaní tohoto komentáře. Lepší 3*.

Vánoční kronika (2018)

Tuctový vánoční příběh, který o svátcích potěší i pobaví. Kurt Russell je v roli Santy až překvapivě výborný, ale klasická každoroční součást prosincových domácností z toho asi nebude.

Mizerové navždy (2020)

,,I've never trusted anybody but you. I'm asking you, man. Bad Boys, one last time?" Upřímně jsem se na návrat Bad Boys docela těšil a před projekcí si pustil i první dva díly. Od jedničky uplynulo už 25 let a některé věci se přesto takřka nezměnily. Will Smith vypadá skoro stejně (jak?!), s Lawrencem jim ta cop-buddy chemie stále funguje a opět je to poměrně zábavná komedie, která však za prvním dílem o něco málo zaostává.

Mizerové II (2003)

,,We ride together, we die together. Bad boys for life." Po poměrně komorní jedničce přichází Michael Bay se svou klasicky přepálenou akcí plnou výbuchů, létajících předmětů a hořících lidských těl. Díky dvojici Smith-Lawrence a solidnímu množství hlášek to ale stále jakž takž funguje. Nutno říci, že by filmu prospěla lepší zápletka a kratší stopáž, první díl mě určitě bavil víc.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Důstojné pokračování, které se od prvního dílu příliš neliší. Káčko vlastně jen mění lokalitu, zbytek zůstává tak nějak při starém. Když si oba filmy pouštíte hned za sebou, je to poněkud repetitivní a obzvlášť hlavní hudební motiv mě ke konci už vyloženě iritoval. Na 3* to ale pořád stačí.

Gangster Ka (2015)

,,V tomhle státě je takovej bordel, že nikdo ani netuší co kdo komu krade." Lepší než jsem čekal. Solidní atmosféra a dobře poskládaný příběh, který bohužel vypráví více osob, což působí poněkud zvláštním dojmem. Ano, kvalit zahraničních gangsterem to samozřejmě nedosahuje, ale mezi českými filmy se Gangster Ka rozhodně neztrácí. Čermák za jedna. Jdu na druhý díl.