Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Gilmour93

Floridští aligátoři zalézají zpátky do mokřin číst si Hemingwaye, neboť se do akce opět hlásí Bay Boys - dva černí křiklouni, co si na každý sudý víkend půjčují Ferrari od Crocketta s Tubbsem. Dvě a půl hodiny kamerových veletočů, souložících hlodavců, dementních vtipů a bití se do depilovaných amerických hrudníků, které jsem doslova protrpěl. Z hlediska trestního práva tu máme: anální znásilnění žánru buddy movie, šíření xenofobie a rasové nesnášenlivosti, rušení denního i nočního klidu a hlavně mravní ohrožování mládeže (nestačím žasnout, co dělají takové filmy s uživateli jako je např. TheMaker).. Za to, co provádějí v tvém rajónu, je Horatio zatkni! Zatkni je všechny! Smitha, Lawrence i Baye, jenž má koule jak dva medicimbály napěchované testosteronem a Pepsi Colou. Michael mi vůbec připomíná exhibicionistu, co lítá nahý po parku jen v kabátě a ukazuje každému na potkání své za stovky miliónů dolarů vyspravené mužství. Rafinovaně si vybral park plný úchyláků, kteří nejen že neodvrátí zrak, ale ještě se na toho naleštěného macka obdivně koukají.. ()

Shakers

"Modrá síla vy rasisti. Maiamská policie. To čumíte dva negři." Ťažko povedať, že či je prvý alebo druhy diel lepši. Pre mňa sú obe časti také rovnaké. Rozdiel je len v tom, že tu je viac akcii a viac hlášok (Buď dáš tu pistoli dolů a já ti z milosti možná flusnu jednu do ramene nebo si dál hraj na Bonda a já ti jí zavrtám pěkně do hrudníku). Posledná polhodina výbuchov a naháňačka s Hamerom ma posadila na zadok. Ostal som pozerať s otvorenou papuľou. Bay je proste majster vo svojom odbore! 95% - 5* ()

Renton

Scénář: Ron Shelton, Jerry Stahl .. Nemůžu jinak a ani nechci! Opravdu jsem se v kině skvěle bavil, i když své mouchy to má. Michael Bay je pro mne vždy JEN akční zábava a mozek u jeho filmů pravidelně vypínám. A tentokrát je to navíc dost zvrácená zábava. 95% fuck off, fuck me, fuck you! Jen tak dál maestro!! ()

Davies182

Videoklipovitá smršť těch nejlepších akčních scén, jaké může daný filmový žánr nabídnout. Honička na dálnici je tak zatraceně cool, že jsem ji měl dlouho stále před očima. Hvězdu navíc přiděluji za megavtipné duo Lawrence & Smith, jejichž hlášky napříč celými 147 minutami mě dokázaly pobavit jako nic. ()

Psema

Michael prostě umí. V Mizerech 2 ukázal přesně to, co po něm fanoušci chtějí. Žádný ucajdaný patriotismus, rádoby hluboké myšlenky, ale jednoduchý koncept z prvního dílu okořeněný několikrát větším rozpočtem. Z čehož vyplívá jedna akční scéna za druhou, průlet kamery kolem auta sem a tam, jeden výbuch vpravo druhý vlevo, loď letí přes stříbrné Ferrari, no prostě děsně stylová podívaná pro odreagování a uvolnění se. Nepřemejšlejte o tom, že tady nikdo nemyslí na následky rozbořených domečků chudých kubánců, nebo že si dva poldové, kteří jsou ještě navíc tmavšího odstínu, můžou dělat prakticky, co se jim chce a ostatní je za to ještě málem plácají po zádech. O tom to vážně neni. K tomu jak Smith, tak Lawrence hláškují co můžou a daří se jim, daří. Nepoužívám to často, ale tohle je kulervoucí nářez, kdo neviděl neuvěří. ()

• Náklady na výrobu byly zhruba 130 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Během natáčení honičky se naprostým zázrakem nijak nepoškodilo (velmi drahé) používané Ferrari. Když se ale scéna úspěšně dotočila, Martin Lawrence (Marcus Burnett) při otevírání dveří odřel lak o betonový sloup. (Ai.ma)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí