Frozen (2010)

Atmosferické, mrazivé, tiesnivé, jednoduché a účinné. Nie je to žiadne veľdielo, ale svoj účel naplňuje dostatočne a ľutujem že som to nepozeral v noci, pretože atmosféricky by to bolo silnejšie. Sympatické trio hlavných účinkujúcich pomáha filmu viac než dosť, a fandil som im ako sa len dalo (škoda že to dopadlo tak ako to dopadlo). Som s filmom spokojný a tak aj hodnotím. P.S. Zbožňujem tých užívateľov ktorý tvrdia ako bolo ich spávanie nelogické, som zvedavý ako by ste sa v takej situácii zachovali vy ...

4.3.2.1 (2010)

4.3.2.1. a ja dám 5 ... Prečo ? No jeden z dôvodov je, že podobné príbehové skladačky mám velice rád a mám pre ne akúsi slabosť, a tie ďalšie dôvody sú napríklad - zaujímavé príbehy ústredných postáv, z toho samozrejme vyplývajúci celkový príbeh, ďalej úžasné obsadenie, vynikajúca hudba a vizuálna stánka ... a mám pocit že som vymenoval všetko z filmu. Naozaj výborný film, ktorý si s radosťou ešte pár krát pozriem, a môžem ho doporučiť aj ostatným. A zabudol som jednu vec - ten koniec nemusel byť taký otvorený ...

Američan (2010)

Zdĺhavé, ťahavé, dá sa povedať že aj nezáživné a nudné. Kto číta moje komentáre vie že kombinácia týchto prvkov neznamenajú nikdy nič dobé a nikdy nedostanú odo mňa dobré hodnotenie. A inak to nie je ani u Američana. Film má pár dobrých scén resp. sekvencií, ale nie je ich dosť aby ma to dokázalo zaujať na dlhšiu dobu a tak sa to utápa v (sakra zas sa musím opakovať) nezáživnej vate, ktorej nepomáhajú ani nudistické scény Violante Placido ... odo mňa 2* a myslím že som až moc štedrý.

Pohřben zaživa (2010)

.:Buried aneb Moja najväčšia fóbia v 90-tich minútach :. Aké je to byť pochovaný zaživa ? Pri pomyslení na to sa mi zastavuje srdce, zlé dýcha, motá hlava, a čokoľvek podobné čo nastáva pri nedostatku kyslíka. Buried je asi najviac klaustrofobický film aký som videl. Toľké napätie, toľké očakávania, toľké radosti zo sledovania ... som z toho filmu unesený, plus k tomu one man show Ryana Reynoldsa proste dokonalé, jednoduché, neokukané. Jednoduchá myšlienka, ťažký zážitok. Zakončím to menším spoilerom - takže bacha - koniec už bol taký že "A bo.a, už tam idú zachránia ho, klasika ..." a nakoniec bum, podpásovka ... žiadny happyend - a preto k plnému počtu ešte oba palce hore pre tvorcov.

Nezastavitelný (2010)

Nervydrásajúci snímok, ktorý sa nezastaviteľne mihá na obrazovke a ani si človek neuvedomí a už je koniec. Tony Scott sa opäť vrátil k vláčikom, a tentoraz to dopadlo o čosi lepšie ako Pelham ale chýbal mi tu jeden element ktorý mám na jeho filmoch rád ... strihy, filtre a podobné veci ktoré robia jeho filmy nezabudnuteľné, proste tá hravosť, ta efektnosť jednotlivých záberov, ktoré predchádzajúce filmy mali a tu to bolo len v malom množstve. Príbeh ktorý je na motívy skutočných udalostí sa len ťažko hodnotí, pretože všetky podobné filmy väčšinou končia happyendom, a samozrejme je to pre ľudí veľké klišé a píšu potom sra.ky na úkor toho ale zjavne si neuvedomujú že to inak ani skončiť nemôže ... alebo sa mýlim ? Na tomto snímku ma potešilo okrem iného aj herecké osadenstvo a je na nich vidno že si túto rýchlu jazdu užívali, a hrali ako najlepšie mohli. Moje hodnotenie sú 4*, a o inom som ani počas sledovania nerozmýšľal, pretože ako som už písal, niečo mi v tom proste chýbalo a nemalo to takú potrebnú odozvu aby dom hodnotil plným počtom.

Resident Evil: Afterlife (2010)

REALLY ??? REALLY ??? Pri sledovaní štvrtého pokračovania Resident Evil som nevychádzal z údivu že tak nadpriemerná séria (všetky predošlé diely 4*) môže dopadnúť tak hrozne. Nehorázne zlé, efekty sa mi absolútne nepáčili, niektoré scény som si radšej prajem vymazať z pamäti, a Millu na n-tú na začiatku, veľmi zle urobené ... ach jaj škoda slov. Je mi ľúto toho fajnového obsadenia v ktorom vidím plus a ešte ho vidím v hudbe ktorá na mňa zapôsobila ... Katastrofa. Sklamanie roku. [EDIT: 02.01.2024] Nový Rok 2024 sa nesie v znamení rewatchu celej RE série. Prvé tri diely som si pamätal ako tie, ktoré som mal rád a ma bavil, no zvyšok som z duše neznášal. Preto k môjmu prekvapeniu som bol ohromený tým ako ma štrnásť rokov neskôr Afterlife bavil. Samozrejme, je to hlúpe a hlúpe a hlúpe, ale vcelku fun, takže nechápem prečo 17-ročný ja mal s týmto filmom taký obrovský problém.

Šťastný los (2010)

Pohodová, nenáročná, zábavná komédia ktorá neurazí ani nenadchne, sympatické obsadenie tomuto filmu pomáha ako len môže (Brandon T. Jackson - najlepší) a je nad slnko jasné že tento film nie je pre všetkých. Ja som sa chcel hlavne baviť, a aj som sa ... tak prečo hľadať na tomto filme niečo zlé.

Paranormal Activity 2 (2010)

OH HELL YEAH Jednoznačne horor roka. Komentáre ktoré som čítal, boli kritické, a vo viacerých sa písalo že jednotka bola lepšia. Ale je tomu naozaj tak ??? Ja tvrdím že nie. Druhý diel, je takpovediac upgradeovaný. Viac lakačiek, doslova dňom a nocou ... niektoré boli fakt také že môj tlak bol 200/150 fakt nekecám, a ja sa považujem za človeka ktorý sa u filmov nebojí a len tak ničo ho nevystraší. Budovanie napätie fungovalo dokonale a to vystrašenie prišlo niekedy ozaj nečakane ... tomu ale napomáhal skvelý zvuk, ktorý zapríčinil väčšinu ľaknutí. Príbehová línia bola viac než dobrá, a pekne nadväzovala na časť prvú. Som maximálne spokojný, a ako som už písal horor roku a najlepšie hororové pokračovanie za dosť dlhú dobu ... Veľmi silné 4* s nábehom na plný počet.

WWE Survivor Series (1987) (pořad)

Survivor Series 2010 Neveril som vlastným očiam keď som sledoval Kavala v zápase proti Zigglerovi, neskutočne talentovaný mladík kvôli ktorému asi začnem sledovať Smackdown. Ďalej to tam bolo ako na húpačke. Sheamus vs. Morrisn celkom ušiel, elimination match medzi smackdownom ma moc nebavil, Bryan vs. DiBiase nie najhoršie ani nie najlepšie, Edge a Kane skončil viac než zaujímavo ale mnou najviac očakávaný "Free or Fired Match" dopadol podľa mňa najlepšie a v nasledujúcich týždňoch rozvíril zaujímavý sled udalostí v Raw. Ja osobne som veľmi spokojný, a až na pár výhrad nevidím žiadne dôvody prečo nehodnotiť plným počtom ...

WWE SummerSlam (2010) (pořad)

Opäť sa obzerám do minulosti a musím konštatovať že to zas nebolo také skvelé ako som pôvodne písal ale bolo to vskutku priemerné. Nebyť Main Eventu ktorý, ako už niekto tu napísal, patrí k tomu najlepšiemu čo som vo WWE videl. Škoda že Summerslam nemal viac skvelých zápasov na ktoré sa dá spomínať v dobrom.