Smrt krásných srnců (1986)

Asi jeden z nejlepších českých filmů o druhé světové válce. I když to zas taková vysoká meta vlastně ani není. Silná témata to měla vždycky jednoduší.

Zlo mezi námi (2003)

Švédsko. Země železné rudy, nábytku, bezpečných aut, dobrých hokejstů a sociální politiky, která funguje. Nevěřil bych, že i v takové (filmařsky) nenápadné zemi, může vzniknout něco tak stylového.

Smrtonosná past (1988)

Údajně tento žánr vznikl proto, že v kině mladí - a bezpochyby inteligentní - diváci křičeli u pomalejších filmů zrychlit nebo přetočit. Tak se to tedy zrychlilo, ale na jiném místě se tomu ubralo (realismus, logika a jim podobné zbytečnosti).

Bourneovo ultimátum (2007)

Pořád se mi na Bournovi "něco" nelíbí. Možná ten nerealismus, bez kterého se dnešní Hoolywood nejspíš neobejde. Nebo právě ta snaha, aby to působilo realisticky, což se v případě rambovského komplexu nemůže v žádném případě povést.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tak nevím, jestli byl lepší T1 nebo T2, ale oba dva (stejně tak jako T3 a seriál) byli v podstatě o tom samém. Prostě tu máme nezastavitelného maníka, který honí ty klaďase a na konci to dobře dopadne. A to je všechno?!? Chtěl bych trochu víc. Ale možná to bude tím, že nejsem z té generace, pro kterou to bylo točeno. Pro mě je NEJ Matrix.

Sexbomba od vedle (2004)

Co to mělo vlastně být? Romantická komedie? Teenagerovská komedie? No, to je celkem jedno, ale tak jako tak se mi to vůbec nelíbilo. Hirsch a Cuthbert mi byli krajně nesympatičtí. Celé to vypadalo jako nějáký klip z MTV: všechno extrémně barevné, krásné a dokonalé a že je to INTELIGENTNÍ? Tak to jsem nepostřehl.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Dalo se z toho vytřískat víc. Ne, že by to nebylo vtipné, ale oni prostě chtěli být mermocí v každé scéně vtipní a cool.

Porota (2003)

Oproti Grishamovému Rainmakeru tu chyběli sympatičtí hrdinové a odporní záporáci a celkově to bylo tak nějak méně naléhavé a syrové.

Pianista (2002)

Ten film je v porovnání se Seznamem od Spielberga hodně nenápadný. Pár scén si dokonce z něho vypůjčil (třeba vybalování kufrů na nádraží) a celkově měl na mě o hodně menší účinek, než Seznam. I když v momentě, kdy vzali toho vozíčkáře a...

Hrdina (2002)

Tak tohle byl opravdu KRÁSNÝ film. Aspoň co se vizuální stránky týče. Nikdy jsem neměl rád takovéto asijské bojové filmy, se spoustou nerealistických bitev a popíráním gravitace, ale tady mi to překvapivě nevadilo.