Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tak musím říct, že nejsem žádný Pottrař, tohle byl třetí ze snímku o tom klukovi... Ale líbilo se mi to. Půl filmu jsem si říkal - no jo, to je úplně jasný, jak to dopadne a ejhle... Ono to dopadá nakonec úplně jinak! =) Příjemně, nenuceně, vesele, optimisticky, smělě, otevřeně. Stačí? Po negativních větách o tři-dé projekci jsem navštívil klasiku, kde na mě nepadají kamenní vojáci ani had toho, jehož jméno se nevyslovuje a nelituju. Radcliffe a spol. hrajou dobře, docela jsem jim to i věřil. Takže u mě dobrý ;o)

Útěk ze Sibiře (2010)

Tak pokud je Umučení Krista sáhodlouhý film o krvi tekoucí z Ježíše, The Way Back je film o sakra dlouhém chození. O tak dlouhém chození, že z něj začnou člověka v kině bolet nohy. Na jednu stranu - 133 minut je sakra dost, ale divák má před sebou putování přes půl Asie, příběh o přátelství, sounáležitosti, dodávání odvahy... A místy hodně smutný příběh. Ale příběh, na který stojí za to se podívat.

Osudový dotek 2 (2006)

Začnu tím starým známým klišé - ano, to je dvojka dobrého filmu. Od toho se odrazíme. Co tomu chybí? Ashton, lepší zápletka, propracovanost, lepší herecké výkonu. Co tomu nechybí? Hm, těžko říct. Pořád je to zajímavé téma, ale proč, probůh, proč je tvůrci víc neodrazili od jedničky? Proč nám servírují Butterfly Effect 1 akorát s jinými herci? Jedna a půl hvězdy se zaokrouhlí nahoru, takže 2...

Vanilkové nebe (2001)

Milé překvapení! Na otázku - co se to děje, jak to tedy je - člověk celou dobu jen těžko hledá odpověď a ne a ne ho to správné vysvětlení napadnout. Cruise hraje výborně, místo Diaz si dokážu představit i někoho lepšího... Ale jinak slušná čtyřhvězda.

Jamieho revoluce ve stravování (2010) (pořad)

Úžasný! Pohlreichové, Babicové, Italové všech zemí... podívejte se na to, jak vypadá pořádná revoluce a ne kečup do všeho či líčka za 3 stovky!

Návrat do budoucnosti II (1989)

A pak že dvojka nemůže překonat jedničku! Dějem se dostaneme nejen do minulosti, ale taky do budoucnosti, začínají se zde rozvětvovat myšlenky o časovém paradoxu... Navíc taky zazní "Johnny B. Goode" v podání Michaela J. Foxe (já tu píseň od něj miluju!) a máme zde povedený time travel... A všimli jste si, jak si v roce 89 mysleli, že bude vypadat svět v roce 2015? A co z toho všeho máme doopravdy? =)

Já, robot (2004)

Dobrý, dobrý, dobrý, špatný, špatný, špatný. Jak zajímavě ten film začíná, tak špatně končí. Will Smith se snaží, roboti se snaží, ale copak nějaký emerický film nemůže končit normálně? Ne tím, že v Audi jedoucím 800 kmh dokáže Will Smith odrazit útok milionu robotů a pak zachránit svět?

Muž se železnou maskou (1998)

Nejlepší DiCaprio! Tedy zatím... Klasický příběh se vtělil do tohoto provedení a za mě - do hodně dobrého provedení!

Romeo a Julie (1996)

Tak já nevím. Copak se tento film nedá udělat zajímavěji? Stará klasika je příliš stará a nezajímavá kvůli tomu, že se příliš striktně drží toho, co Willy napsal, DiCapriovský Romeo mě zase vůbec nezaujal... Já tam možná vůbec Romea neviděl, ale prostě toho slaďáka, který musel zmužnout, aby byl dobrým hercem...

Prasáci (2007)

Když člověk přijde večer ze sportovního tréninku a krátce před půlnocí najde akorát tenhle film, řekne si - jo, zkusím to. Rada pro ty, kterým se to opravdu stane, stejně jako mně - nedělejte to! Nezkoušejte to. Nápad dobrý jinak za mě - nic zajímavýho...