Oko dravce (2008)

Splácaný příběh o téměř všemocné umělé inteligenci, krerá chystá politický převrat v USA pomocí bombového atentátu. Cožee ? Něco takového bych byl schopen akceptovat, ale děj by se musel odehrávat v daleké budoucnosti. Myslím, že pak by film nebyl tak příšerně přitažený za vlasy ( v tomhle případě je to už spíše skalpování, než tahání za vlasy ). Slabé dvě hvězdy a to jen za akční scény.

JCVD (2008)

Konečne film s Van Dammem, na který nebudu vzpomínat s ucukáváním koutků. Respekt a vědomí , že i akční hvězda tohoto formátu v sobě může skrývat velice schopného herce, jsou dva nejvýraznější vjemy které si po shlédnutí JCVD odnáším. To mi zároveň nutí myšlenku, že sakra Jean-Claude musel i všechny své ostatní špatné role ve špatných filmech hrát dobře. Na to si ale těžko vzpomenout, když vás tenhle herec ve svých akčních přiblblostech provázel prvním stupněm základní školy, který je už dávno pryč. Marně pátrám v paměti po filmu ke kterému bych JCVD přirovnal, proto ho vnímám jako velice originální dílo. Scénu, kdy se hlavní postava odprostí od děje a začne svou malou spověď jsem si opravdu užil. Panu Van Dammovi přeji další kvalitní filmy s jeho obsazením a doufám, že konečně bude mít možnost ukázat své skutečné herectví alespoň ve věku, kdy už to na kopy s otočkou moc není.

Ruce pryč (1999)

Tuhle australskou gangsterku jsem si původně pustil hlavně kvůli Heathu Ledgerovi. Po jeho výkonu v Temném rytíři jsem chtěl vidět i jeho starší filmy. Začínám tedy u Two Hands. Po chvilce sledování mi připadá film příjemně uhlazený a mírně na mě "dýchá" atmosféra tamních ulic. To úplně stačí na upoutání mojí pozornosti, takže můžu v klidu vychutnávat příběh. Zjišťuji, že Ledger není to co táhne film, i když jsem v to trošičku doufal ( roli Jimmyho by stejně dobře zahrála spousta jiných herců, čímž nechci říct, že hlavní role byla zahrána špatně ). Děj postupuje dál, všechno je stále poutavě svižné, prolínání osudů postav je nematoucí a přehledné. U několika scén se směji, ale co mě totálně odbourává je moment, kdy Wozza v bance vystřihne držkopád, který by byl pro Zdeňka Srstku v jeho nejlepšich kaskadérských letech slušnou vizitkou. Hodně mě těší přítomnost postavy, kterou si může každý vyložit po svém a každý bude mít pravdu. Tahle gangsterka by se podle mě obešela bez lovestory, která tam je trochu navíc. I když o krásnou Rose Byrne bych ve filmu přišel nerad. Suma sumárum, příjemná hodina a půl u lehce stravitelného snímku, který rozhodně neurazí.

Smrtihlav (1998)

Celý děj odehrávající se pod rouškou tmy mě nutil více se soustředit na obraz, což po čase unaví. Střih pro mě naprosto nepřehledný a to minimum akčních scén doslova nudné. Celkovému špatnému dojmu přidala i verze s českým dabingem, který se pro tohle sci-fi moc nepovedl. Jediné čím mě Smrtihlav udržel u televize, bylo sledování příběhu podobného tomu v Matrixu. Určitá "vyšší" civilizace drží lidi v uměle vytvořeném světě bez jejich vědomí a zároveň je využívá ke svému přežití. Za mě lepší dvě hvězdy a jistota, že si tenhle snímek dlouho znovu nepustím.

Mechanik (2004)

Ponurá, depresivní a schizofrenní atmosféra podtržená scénami z dílny, nebo zábavního parku, na mě zapůsobila přesně tak, jak tvůrci zamýšleli. Zkoušet pochopit a zorientovat se ve všech přeludech Trevora Reznika by bylo asi zbytečné. Proč taky, když konec filmu všchno vcelku jasně vysvětluje a tím mizí jakýkoliv prostor pro "co kdyby", což je trochu škoda. Christian Bale si s rolí rachitického schyzofrenika poradil na výbornou a má u mě další plus.

REC (2007)

Nespočetněkrát omletý zombie námět, v čele s nakažlivou chorobou, která mění postavy v krvelačné bestie. Tohle španělské podání s kameramanem, který má zřejmně nervy ze železa, a bandou vystrašených nájemníků z domu hrůzy, mě příjemně překvapilo. Od Blair Witch konečně horor u kterého jsem se vcítil do atmosféry tak, že zapůsobily lekavé scény. Pro mě má tenhle horor to nejsprávnější tempo i gradaci.

Osudový dotek (2004)

Pro mě nezapomenutelné sci-fi, které si řadím hned vedle Donnieho Darka a ten je u mě zatraceně vysoko. Ashtona Kutchera bych sice nahradil někym jiným, ale jinak nemám co vytknout. Shlédnut director's cut. Dost mě překvapil konec :-) Stojí za vidění.

Pozemšťan (2007)

Příklad toho, že i s minimen prostředků lze dosáhnout výborného výsledku. Založeno na poutavých dialozích bez jediného efektu. Jediné co bych vytknul jsou přehnané reakce jednotlivých postav.

Donnie Darko (2001)

Právě jsem Donieho dokoukal podruhé. Říkal jsem si, že po druhé projekci bude trochu jasněji. Ne. Opět mě zahltilo množství možných variant, které jsem si prostě nedokázal urovnat tak, aby všechno sedělo. Znovu mě úplně pohltila atmosféra doprovázená skvělou hudbou. A zase sem při titulkách seděl v úžasu s otevřenou pusou. Je jedno, jestli tenhle film uvidím dvakrát, nebo dvacetkrát. Myslím, že pokaždé si najdu jinou pointu.