Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Výborný film s velkou pointou, kde divák doslova hltá postupné získávání informací o smrtícím viru, o jeho původu, vzniku a účelu ke kterému byl na Zemi vyslán. Nejde pouze o katastrofický film s dobrým (ve smyslu vše dobře dopadne) koncem, nýbrž o film, který je dějově mnohem dál a naráží na mnohem složitější otázky než byste od něj čekali. Avšak jednu chybu tento film má a tou je naprosto dokonale sprzněný a odfláknutý konec, který jinak výborné dílko degraduje na 4*.

Můj nepřítel (1985)

Tak trochu E.M. Remarque a jeho "Na západní frontě klid" přenesený do Sci-Fi prostředí. Závěr je až moc jednoduchý a ideální, nicméně zbytek filmu vypovídá přesvědčivě danou tématiku.

Afro Samurai: Resurrection (2009) (TV film)

Tenhle film jsem asi moc nepochopil, samurai s katanou a jointem, hárem jak ze 70tých let, bojující s cyborgy, v budocnosti evidentně ujíždějící na rapové hudbě, za neustálého doprovdu velmi bojácného kamaráda dokola pronáčejícího hlášky ve stylu black gangsta lvl 8. No na mě to dojem neudělalo. Avšak Samurai plyšovej medvídek byl fakt hustej...

96 hodin (2008)

Poměrně vydařený film o otci, jež se vydává zachránit dceru ze spárů mafie obchodující s "bílím masem" čerpající stylisticky a režijně z "Bournovy" série, nicméně narozdíl od "Borna" se zde vyskytuje několik scén u kterých divák opravdu neuvěří, že by mohl zvládnout jeden chlapík s pistolí, navíc přílišná až přitroublá jednoduchost postupného získávání informací o místě kde se dcera nachází kazí celkový dojem z filmu. Naopak jako plus hodnotim, poměrně brutální (a bohužel pravděpodobně pravdivé) zobrazení utrpení takto unesených dívek.

Kung Fu Panda (2008)

Poměrně zklamání, příběh absolutně o ničem až trapně připitomělej, stejný jako v milionech jiných filmů, s tim rozdílem, že ony milióny se tuctový příběh/nepříběh obvykle alespoň snaží zabalit do přijatelný formy, zde nikoliv, film předvídatelný a nezáživný, který je orintován na dětské publikum, kde bude těžit z hezky ztvárněných fight scén a poměrně vydařené animace, i když špička v oboru to není. Chybí nějaká ta nápaditost, kterou anim. filmy k životu nutně potřebují, chybí vtipnost, ke které by film měl mít hodně prostoru ale nevyužil.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Třetí, na příběhové linii však první, díl série Underworld představí divákovi důvody nenávisti mezi klanem Upírů a Lykanů, představí vzpouru Lykanů a jejich osvobození od Upířího útlaku a první skutečnou porážku upírů v závěrečné "velké" bitvě. Popis zní hezky, ale film je spíše zklamáním - ve výsledku rozhodně horší než předchozí díly, očekávání nesplnil i přesto, že námět otevíral větší prostor k akci než-li předchozí díly - značně nevyužitý potenciál. Za zmínku stojí snad jen pěkný herecký výkon Billa Nighyho v roli Viktora který si upíra evidentně užíval.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Film navazuje na události po konci druhého dílu série, nicméně nedá se říci, že by se dále držel téma, na které jsme u RE zvyklí. Dílo režijně a příběhově naprosto o ničem, řešící spíše než T-virus a nadnárodní monopol vytvářející biologické zbraně, zejména přiblblé rodinné příběhy a love story hlavních postav. Divák neznalí série RE nebude mít absolutně šanci alespoň vytušit o co ve filmu jde a divák znalí, bude nejspíše znuděn neoriginalitou celého filmu. Nakonec se obě skupiny zaměří na vyspělou animaci, která narozdíl od filmu, stojí za pohled.

Star Wars: Klonové války (2008)

SW: Clone Wars představuje divákovi, řekl bych poměrně slátané, období klonových válek mezi epizodou 2 a 3, kde jsou boje mezi klony a droidy v plném proudu což je také jediné pozitivní na celém filmu - že se stále něco děje. Mimo klonové války jež tvoří pozadí filmu se setkáváme také s Anakinovou padawankou, která zaujímá jedno z hlavních míst ve filmu a i přesto se o ní divák bohužel nedozví prakticky nic. Informační hodnota celého filmu v rámci světa SW je prakticky nulová, animace obyčejná, příběh nudný. Pro mě velké zklamání.

Svět podle Prota (2001)

Film který výrazně viniká mezi všemi ostatními paradoxně svou nevýrazností. Dílko nikomu nic nevnucuje, v podstatě chybí rozuzlení i pointa, avšak děj plyne a je pouze na divákovi zda-li u filmu začně přemýšlet nebo nikoliv... Kapka přeneseného Sci-Fi byla spíše nutnost, aby bylo možné film poskládat tak jak poskládán je, navíc otevírá další možnosti k přemýšlení diváka. Nakonec si divák odnese nejspíše více teorií jak to vlastně bylo, bude o něm ještě nějakou dobu přemýšlet a rozhodně se u něj nebude nudit.

Saw 5 (2008)

Huh, no co říct, od počinu Saw s přídomkem 5 již asi nikdo nečeká žádná velká překvapení co se režijního zpracování týče, a koneckonců taky žádné nepřišlo. 5ka se upírá trochu jiným směrem než předchozí díly, máme zde pouze jednu velkou past pro 5 lidí a padla. Zbytek filmu je vyplněn flashbacky odkazujícími na předchozí díly, jež se snaží udržet kontinuitu a pokoušejí se vysvětlit o co vlastně v 5tce jde, nicméně záměr se nezdařil a divák netuší o co jde a tak se vrácí k tomu nejjednodušímu - kvelké pasti s hádankami pro 5 lidí, která docela baví.