• Thriller

Poražení (2020) (seriál)

Ve čtvrté epizodě vzdal. Nezáživé, nevtáhlo do děje, silně  nesympatická  němkyně, utahaný a unylý Kitsch. Jediné, co se tomu nedá upřít, je zobrazení Berlína té doby a to ve vech směrech a ohledech. To nemá chybu, úžasné retro. Ale pro mě celkově "málo". Na to, abych to dokoukal. Nuda.

Moto cestou necestou (2011) (seriál)

Ne, to se nedá.... Trapný kecy v kleci, slaboduchost každým coulem.  Celebrity, pche !

Děvjatajev (2021)

Celkově bravo !  Opakovaně nás rusáci přesvědčují, že umí. Mám na mysli současnou neprobolševickou produkci. A velmi ! slušně namíchaný DD 5.2.1.

Krvavě rudé nebe (2021)

Rozhodně zajímavé, zajímavá a neotřelá kombinace. Na výrobě se podílelo přes tisíc lidí, převážnou část tvořili Češi. (Závěrečné titulky stojí za to).

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál)

Rozhodně zajímavé a poměrně dost věrně natočeno podle dostupných skutečností(oficiálních) poskytnutých vyšetřováním  ve své době. Jinak z toho moc "neřvu" natolik, abych dal 4 nebo 5*. To dávám rozhodně až v momentě, kdy mě to vtáhne do děje a nemůžu se dočkat další epizody. O nějakém gradujícím napětí, či vypětí nemůže být zrovna moc řeč. Oceňuji obecně série, která jsou v originálním znění, to vždy umocňuje  autenticitu prostředí. Vizuálně velmi dobře řemeslně provedeno. Ale to je tak vše. Dá se říci, že očekávání nadprůměrně zde hodnocené série mě trochu zklamalo. Čekal jsem "wow !!", ale to nenastalo.

Sněží! (2017) (seriál)

Hodně pomalý rozjezd s první sérií. Ale asi od 5.dílu rozjezd, který postupujícími díly a sériemi značně  a zdařile nabírá na síle. Prostředí koksu a cracku je zde vykresleno naprosto jedinečně. Řekl bych, že po Breaking Bad a Narcos další dobrý tematický seriál.