• Thriller

De Dag (2018) (seriál)

Nuda, nuda, nuda.....

Černý krab (2022)

Navzdory zde  lehce nadprůměrnému hodnocení  velmi! zajímavý atmosferický  film svým námětem, netradičním prostředím a zpracováním, včetně vynikajícího zvuku 7.2 DD. Pokud se to objeví ještě v Dolby Atmos, jdu do toho znovu. Navíc snímek bohužel evokuje podobné téma současného  aktuálního dění týkajícího se ruské agrese.

Odříznutí (2018)

Zas taková pecka to nebyla, ale mělo to výborné některé! momenty.

U Zlaté rukavice (2019)

Excelentní výprava, excelentní výber herců, excelentní výkony herců. Dobová, syrová stylovka non plus ultra. V podstatě do detailu zobrazený příběk skutečného sériového vraha.

1883 (2021) (seriál)

Western klasický určitě ne. Nádherné lyrické, extrémně syrové  roadmoviedrama i pionýrech své doby. Výborní herci, kteří / někteří až tak nejsou herci "na plný úvazek". Tím samozřejmě nemyslím mého oblíbence Sama Elliota, který zde dostal veliký prostor. V tom jsou právě série vyjímečné, v tom prostoru ....... Sheridan je prostě démon, to prokázal již  se sérií Yellowstone.  Do budoucna se v jeho dalších projektech   určitě  máme co těšit. Doporučuji shlédnout ještě speciál k filmu.  DD 5.1 průměrný, tedy dobrý.

Kolt pro leváka (1958)

Groteska. Špatná. Tak maximálně pro puberťáky 50. let.

El Condor (1970)

Zcela primitvní western se zcela dementnímy a slaboduchýmy dialogy a naprosto nerélné scény.....

Zone Blanche (2017) (seriál)

Mělo by to něco do sebe za předpokladu, kdybych neviděl před tím  francouzskou sérii   " La Forêt  " ze stejného roku a která je  skoro jako přes kopírák. O nějaké "špičce" nemůže být ani řeč.