Křest ohněm (2005) odpad!

Jsem velký příznivec válečných filmů, ale již dlouho jsem nabyl tak znechucen. Normálně osudy hrdinů dost prožívám, ale v tomto případě se mi to ani dost málo nedařilo. Trapně patetické hlášky, které vypouštěli umírající vojáci z úst, ve mně vyvolávaly pocity typu „Zavři hubu a chcípni“. Ani nejapné a bezduché tlachání o tom, co budou dělat, až se vrátí domu, kredit filmu nijak nevylepšilo.

King Kong (2005)

O přerostlé opici a vylité blondýně. Nikdy se mi ten příběh moc nelíbil. Asi proto, že jsem nepochopil, proč bych měl litovat opici ničící město, jen proto, že se zamilovala do blondýny. A co přínos Petera Jacksona? Snad jen velkolepější výprava a vcelku bezúčelné nataženi na tři hodiny.

Delikatesy (1991)

Skvělá černá komedie. Kterak láska a dobro zvítězí nad zlobou a záští a hamižností.

Život je krásný (1997) odpad!

Už dlouho jsem neviděl takovou pitomost. Hlavní hrdina Guido Orefice je přitroublé nablblo, které pomalu ani není schopno samostatného života (hádám, že to nebyl záměr režiséra). Z nejasných důvodů jeho chování učaruje, jinak celkem sympatické, dobře situované a na první pohled i duševně zdravé Doře (princezničce). Následuje řetězec tragických událostí končící Guidovou smrtí. V kontextu celého filmu mi tato událost přijde jako přirozené vyústění jeho mentální poruchy (slabší kusy musí pryč) a jediné co mi vrtá hlavou je, že takový idiot nezemřel již o mnoho dříve.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Zpočátku jsem netušil, jestli to bude nějaká hňupovina, nebo jestli se v tom objeví i nějaká pointa. A musím říci, že ve finále, když do sebe zaklaply všechny souvislosti, do té doby nesourodých výjevů, byl jsem velmi mile překvapen.