• Krátkometrážní

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Filmařsky skvěle odvedená práce. Bavilo mě to, ale absolutně nechápu proč dávají tolik prostoru vedlejším postavám. Je to jakoby chtěli udělat seriál v seriálu. U herní předlohy je příběh a akčnost na prvním místě, zde mi ta akčnost zkrátka schází a příjde mi to takové "nedomrdlé".

Králíček Jojo (2019)

Hrozně těžko hodnotit film, který z humorného začátku se neúprosně žene k silnému závěru. Celkem dost mile mě překvapilo, že sám režisér Waititi si zahrál führera, což beru jako odvážnej krok. Herecké obsazení je jinak skvělé a kamera také. Příběh má nápad, tempo i dobré vyprávění. Každopádně nedokážu si příliš představit jak moc musí být bolestivé přijít o někoho tak blízkého, proto mi nesednulo, že v další scéně je Jojo jakoby se nic tak dramatického nestalo. Přesto film vyčnívá a žánrově má slušný přesah.

The Game Awards 2022 (2022) (pořad)

Večer věnovaný hlavně hrám jako Elden Ring, God of War a Stray. Super překvápko v podobě Al Pacina. Za mě skvěle strávené 3 hoďky :))

Arcane (2021) (seriál)

Jakožto člověk nepolíbený hrou LOL to pro mě bylo celkem zklamání. Vizuálně je to zajímavé, ale dějově mě to nijak neoslovilo. Přesto chápu, že pro fanoušky to může mít tu přidanou hodnotu, kterou já nemůžu správně docenit.

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál) odpad!

Tohle je nízkorozpočtové, s vypravěčem, špatně odvyprávěno a hrozným hereckým obsazením. Ty postavy vedou mezi sebou dost mizerné konverzace, které mnohdy nedávají ani smysl. Bohužel bych Pokrevní pouto neřadil ani mezi Béčkové věci, jako spíš mezi C či D. Další velký přešlap Netflix produkce.

Jan Žižka (2022)

Popravdě jsem si od toho sliboval nejspíš až moc. Herecké obsazení, kostými i místa mají obří potenciál. Bohužel celé vyprávění děje je dost zmatečné. Kamera mi příjde často příliš roztřesená a celkově to nepůsobí dobře. Škoda.

Půlnoční klub (2022) (seriál)

Hrozně super původní nápad narvat umírající děti do okultistického baráku. Bohužel s každým dalším dílem ta kvalita scénáře upadala víc a víc. Nezachranilovalo to ani pár horrorových prvků a lekaček. Asi dobře, že další sérii už Netflix neplánuje…

Útok mutantů (2016)

Béčko, efekty odporný, herecký výkony vlastně taky, ale přesto koukatelný. Tohle se nedá brát vůbec vážně. Doufám.

Co se kočce honí hlavou (2022)

Je to sice milé, přesto nic strhujícího. Žádný věděcký převrat se nekoná. Milovníci koček tohle vše už znát budou a pokud ne, tak nemáte kočku. Na druhou stranu, ačkoliv je to Netflix produkce, tak to má poměrně hlavu a patu, takže pro děti asi ideální dokument.

The Gray Man (2022)

No nevim. Gosling a Evans tady silně zachraňují další sračkoidní netflix produkci. Ten scénář je extrémní cliché, které jsem viděl už X krát. Bohužel ani CGI efekty nemají bůh ví jakou kvalitu. Člověk si toho všímá o to víc, když ukážou známé pražské místa s mrakodrapy, berlínskou televizní věží, atp. I přes ten obří rozpočet se to na výsledku příliš nepodepsalo.