Parížsky život (1978) (TV film)

Skoro som si ucikol, keď celá akože smotánka spievala tri minúty "Máte roztrhnutý švík". Tak to už je značne "švíknuté". Dialógy Lasicu a Satinského sú priam excelentné. Naživo na scéne by to bolo jednoznačných 5*.

Půlnoční míle (2002)

Konečne som ho našiel! Toto je ten správny film, ktorý si určite pustím predtým ako si pôjdem do vane rezať žili. Pôjde mi to ako po masle!

Úpis (2005)

Prehnane megalomanská ázijská sračička, plná nevídaných obrazových imaginácií, ktoré si dnes hocikedy nedovolí ani Hollywood, a ktoré napriek počiatočnému údivu začnú po čase nechcene vyvolávať dojem vzduchoprázdna obalujúci sa okolo nafúknutého načančaného príbehu postrádajúceho akýkoľvek náznak zrozumiteľnej myšlienky. Kto v ňom nejakú myšlienku našiel tak mu gratulujem.

Vánoční sen (1944)

Geniálna hudba Edwarda Griega akoby vykresľovala celý snový príbeh dievčatka a všetkého, čo sa stane počas vianočnej noci v jej izbe. Hudobná fantázia pre všetkých, ktorí nemajú len nočné mory.

Lásky mezi kapkami deště (1979)

Nie je to môj najobľúbenejší Kachyňov snímok, ale akoby jeho nadhodená autobiograficita rozprávala o niečom skutočnom, niečom čo sa naozaj stalo a to priamo na autorovom životnom putovaní. Celý film to presvietilo nostalgickým citom a imaginárne spomínanie utvorilo plnohodnotnejším. A tak zašlé časy mladosti, strávenej v náručí prvej lásky, ale aj prvej zrady znejú o to presvedčivejšie, že to boli skutočne časy majstrovej mladosti, a že to, čo ho smerovalo, motivovalo a trápilo sa odrazilo v jeho emotívne najzanietenejších filmoch. Láska, zraniteľnosť, žiaľ ale i duševný boj. Tieto večné témy fenomenálneho českého režiséra tu zotrvajú a budú podávať dôkaz o jeho výnimočnom chápaní sveta, a budú dojímať ďalšie a ďalšie generácie.

Horowitz in Moscow (1986) (TV film)

Geniálna, ultraerudovaná, ultrafenomenálna, priam ultrabožská záležitosť. Koncert z ktorého sere i Hawking a Indiana Jones. A dá sa predpokladať že i Tom a Jerry.