Černý medvěd (2020)

Tak na tenhle film jsem se těšil už od ledna, takže moje očekávání byla vysoká. Samozřejmě kvůli Aubrey, protože by to neměla být její další "April" role. A taky, že ne. Aubrey s každým přibývajím rokem dozrává ve všestranou herečku a ve druhé polovině tohoto filmu je naprosto brilatní. Opravdu skvělý výkon, hrát víc jak polovinu filmu opilou a to důvěryhodně bylo fascinující sledovat. Má prostě talent, nemá jen nejzajímavější oči v Hollywoodu a nejspíš by si za svůj výkon zasloužila cenu. Pro někoho, kdo ji nezná nebo její ostatní role, to asi nebude tak zajímavé, ale tohle je určitě její nejlepší výkon. Snad bude podobných filmů točit víc. Ale je potřeba ocenit i celý film. Je skvěle napsaný, takže se od něho ke konci neodtrhnete a nakonec bude vše dávat smysl.

Šťastné a veselé (2020)

Asi nejdůležitější poselství filmu je, že je o dvou lesbičkách, a že film natočila žena. Dál už je to bohužel jen další vánoční komedie, která je dlouhá, nezábavná, bez nápadu a plná klišé s očekávaným koncem. Postavy jsou ploché, bez nějaké sympatie, děj lehce zmatený a nesouvislý, kde čekáte nějakou pokračující zápletku přijde konec, následující další podobnou pasáží. Hlavní postavy nemají mezi sebou žádnou chemii, zvlášť Davis je hodně toporná. A tak vám daleko zajímavější přijde možná zápletka Stewart s Plazou. A ve výsledku si budete i přát, aby nakonec skončili spolu. Aubrey Plaza a Dan Levy jsou to jediné zajímavé na celém filmu, a proto je škoda, že zvlášť ona nedostala daleko víc prostoru.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Chybí tomu ta lehkost jedničky. Místy je to velmi nucené, taky dost zmatené. Ale místy taky skvělé. Borata tahle doba prostě potřebovala. Ale ten konec byl naprosto skvělý a přesný. Škoda jen, že se do pokrytecké US& A nenavážel ještě víc a tvrději, a že by bylo do čeho.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Hysterka Donna, úžasná Jackie, chytrák Eric, trouba Kelso, sarkastický Hyde a výplňkový Fez. Všední seriál, co se nepodbízí sexem jako TAHM, TBBT nebo HIMYM, ale je spíš blíž k Přátelům, coby jejich teenegerovská verze. Prostě všední problémy s úžasnými postavami.

Já, Tonya (2017)

Problém je, že když vám práva k natočení jejího příběhu prodá samotná Hardingová, nemůžete natočit úplně objektivní film. Jak už to tak v podobných životopisných filmech bývá, tak hlavní postava je spíš oběť a hrdina a všichni kolem jsou hlupáci, co mu ubližují a bez nich by měl daleko lepší život. Ten konec je tak laciný, ale to je prostě Hollywood. Skutečnou pravdu se z filmu nejspíš nedozvíme, ale pro nezaujatého diváka je to určitě fajn nenáročný film.

Nebezpečná laskavost (2018)

Asi to byl záměr, aby nešlo o podobný film jako Zmizelá. Což je možná škoda, nehrát Anna svou typickou "trubku", tak by možná šlo o slušnou konkurenci.

Grimsby (2016)

Na Cohena trochu moc komerční, i když se snaží udržet si značku. Ale zřejmě byl trochu po americky zcenzurován. Ale i tak lepší než soudobá USA tvorba.

Stánek s polibky (2018)

Obří, již několikrát zrecyklované mega klišé. Tentokrát s nesympatickou Joey Tribbiani.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Teda až na to, že Michael Cera nebyl gay, tak ona je totální Jonah Hill, i tak vypadá. Pro mě ženská verze Superbad pro dnešní dobu. Uznání pro Olivii. Po těch letech bezduchých, facebookových a do smartphonů hledících teen komediích to vypadá, že tenhle žánr v posledních asi dvou letech zažívá renesenci. Není to super, ani moc vtipný, přece jen jsem vyrůstal spíš v době Superbad, ale na dnešní dobu je to milé.