Poslední akční hrdina (1993) odpad!

Plitké dialogy, dementní scénář a pro mě absolutně nepochopitelnej Schwarzener. Strašný.

Fargo (1996)

Parádní příběh o jednom zinscenovaném únosu, chamtivém tchánovi a srandovních gangsterech. To všechno v zasněžené Minesotě a Severní Dakotě. Chvílema vostrá sranda. Milju tu ten prostor pro vyprávění, jako když chlápek s lopatou vysvětluje policajtovi že viděl nějaké podezřelé individua a rozhodl se to oznámit, protože mu to řekla žena. Nehledě na to že Buscemi je naprostej machr a srandovní jako málokdo jinej.

Svědek (1985)

Zajímavej pohled na ultrakonzervativní komunitu Amenitů, amerikých německých židů. Jeden malý chlapec z této komunity náhodu při výletu do města vidí vraždu policisty. Jako jediný svědek se setkává s vyšetřovatelem H. Fordem. Ten zjištuje spiknutí, policejní korupci a odjiždí do bezpečí komunity, kde hlídá chlapce a zotavuje se po střetu s jedním zločincem. Schopně dramatické, napínavé, bez trapného happyendu. Jedna z lepších detektivek.

Hodiny (2002)

Pohled do hloubky ženské duše. Povedené, neradostné, poměrně depresivní ale osobně se mě to nijak nedotklo. Zajímavá hudba, která mi zní v uších do teď. Moore se mi svojí vyplašeností a křečovitou zoufalostí líbila asi nejvíc. Jednu stačilo. Rozhodně mě to neobejmulo,.

Osvícení (1980)

První co mě naprosto uchvátilo, byly neskutečné exteriéry filmu. Film se odhrává ve vysokohorském luxusním hotelu kdesi ve skalistých horách. Nicholson tam dělá přes zimu hlídače a údržbáře i se svojí rodinou. Postupně se mění ve vraždící neurotické monstrum. V hotelu totiž došlo k několika vraždám. Ty měl na svědomí bývalý údržbář, který nesnesl klaustrofobickou atmosféru opuštěného hotelu. Jack je magicky zběsilej, nezapomenutelný jsou roznovory s neexistujícími lidmi v hotelu, kteří každému něco našeptávají. Velkolepá podívaná, i když důvod toho že se zbláznil mi nepřišel moc rozpracovanej a ze začátku jsem nechápal co se děje a proč. Krásná pohyblivá kamera a snové sekvence plné krve a k zbláznění vypadajících přízraků zabité rodiny.

Devátá brána (1999)

Děsná nuda od začátku až do konce. Nemám rád Polanského a tady znovu dokázal, že koukatelný spád se jeho filmům na hony vymiká. Depp ověřuje pravost staré knihy, kterou měl napsat sám ďábel a postupně se začíná zamotávat do hry kterou řídí někdo jiný. Nesmyslný konec. Napínák bez napětí.

Ed Wood (1994)

Musel jsem tento film vidět dvakrát a potom si ho ještě nechat nějakej čas rozležet v hlavě, abych se do něho zamiloval. V pomalém tempu se táhnoucí příběh režisérovi, jeho podivné partě herců, nebo spíš spolupracovníků, a o točení za každou cenu. Neustále točí strašný propadáky o neskutečnejch kravinách, o útocích umrlčích mimozenˇˇtanů atd. Neustále nemůže sehnat peníze na točení a tak se dělá co se umí. Nejlepší je Bella Lugosi, herec který má svoje nejlepší léta už dávno za sebou, hrál prvního drákulu a stal se pojmem. Jenže teď už je jenom narkoman těsně nad hrobem. Ed ho ale miluje a někdy točí filmy vlastně jenom kvůli tomu, aby měl Bella co jíst. Dost dlouho mi trvalo, než jsem tady skousnu Deppa, protože děsně přehrává a někdy se to těžce snáší.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Velikou škodou tohoto filmu je naprosté nevyužití tématu. Nápad je skvělej, ale zpracování naprosto podprůměrné, nedůvěryhodné. Ftipy jsou klišovité, primitivní a u všech jsem měl pocit, že už jsem je někde slyšel. Hláška o třech varlatech to rozhodně nezachrání. Chvílemi jsem měl pocit, že je to jako amaterské video z řecké svatby. Nemastný, neslaný a nic na tom nezmění ani John Corbett.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Parádní zábava o dvou na smrt rakovinou nemocných chlapících, kteří se setkají na dožívacím pokoji někde v němocnici. Opilí se rozhodnou vyrazit k moří, pač jeden z nich ho ještě nikdy neviděl a druhý věří, že právě pobřeží moře je ten pravý posmrtný ráj. Veselá dvojice, kde jeden je zakříknutý a druhý machr, ale postupem času si naprosto skvěle porozumí a rozjiždí svojí poslední jízdu v ukradeném autě, milionem v kufru a s gangstery za zády. Výborně zahranej Abdul, arab s popletenou němčinou a nevybíravýma způsobama. Výborná zábava, kterou bych do němců neřek.

Mulholland Drive (2001)

Po Twin Peaks určitě nejlepší co jsem zatím od Lynche viděl. Skvělá atmosféra, chvílemi podobná červené místnosti i s Rukou, ale přesto naprosto jiná. Naprosto zamotaný příběh, který se přelývá jako klubko hadů a nikdy nevíte, kde je hlava a kde ocas. Krásné herečky ve všech rolích.