Specialista (1994)

Ta scéna s padajícím balkónem je hodně vychytaná.

Rychlejší než smrt (1995)

Podprůměrný western, kdy nejpozitivnějším rysem je parádní pozadí Sharon Stone.

Múza (1999)

Ničím mě to nepřekvapilo. Takový nanicovatá příběh o shánění vyjíměčného scénáře. Zoufalý scénárista se nechá omámit ženou. Ta má být podle vlastního tvrzení jednou ze starořeckých můz. Kdybyste se dívaly vedle televize do stěny, budete mít stejný filmový zážitek.

Pianistka (2001)

Necítím se příliš oprávně okomentovat tento snímek. Dvakrát bych to vidět nemusel, ale, nebo spíš právě proto, se jednalo o hluboký zážitek. Něco jako prozření. Film ukazuje kam člověka může dostat citová deprivace, submise dominantní matce a disciplína s důrazem na přísnou pedantskou přesnost vyžadující povolání klavíristky. Hlavní přestavitelka, učitelka klavíru si ve svém povolání vybíjí vlastní mindrák z podřízenosti, kterou zakouší doma. Je přísnou učitelkou pohrdavě se stavějící k neschopnosti a nedokonalosti. Svojí afektovanost v sexuálním životě kompenzuje navštěvováním pornokin a vlastním sebezohavováním. Do ní se na první pohled bláznivě zamiluje její student, velmí pohledný mladík. Přes odmítání, jenž se mu dostává se pomalu dostává do zlomu poznání osobnosti své učitelky. Když k tomu dojde, zjišťuje, že všechno co se mu na ní líbilo si do ní jen sám projektoval. Ukáže se, že ona touží po trýznění a bolesti. Tu se naučila považovat za slastnou po neustálém shlížení hrubých erotických filmů v konbinaci s citovou deprivací. On po ní chce romantickou lásku. Ona mu jí nechce ani nemůže dát. Po tom co jí chlapec odmítne ho začne pronásledovat a vnucovat mu svou přízeň. On zprvu odmítá, až se v něm cosi zlomí a rozhodne se přistoupit na její chtěnou hru. Podle jejího návodu jí hrubě znásilní. Jí se to ale vůbec nelíbí a zjišťuje, že už se vůbec nevyzná sama v sobě. Nejhlouběji pokořena, co kdy v životě byla, při ignarici svého "vyvoleného" páchá sebevraždu. Oba herci, a především představitelka klavíristky, podali nejlepší herecké výkony co jsem kdy viděl.

Intimita (2001)

Do té doby než jsem shlédl tento snímek jsem nikdy nic podobného neviděl. Pro některé lidi jsou skandální erotické scény naprosto nepřekousnutelné. A není divu. Puritánů bylo vždycky dost. Ten kdo se ale bude snažit dívat se na to co se za naturalistickými scénami odehrává, musí být nadšen. Režisér výborně zpracoval pocity citového odtržení, jisté citové labillity. Jejím projevem je neshopnost navázat citový ani sexuální vztah. Domluvený a odosobnělý sexuální poměr dvou lidí je potom indikátorem zoufalství a bezvýchodnosti jejich života. On se nesmířil s rozvodem se svojí ženou, ona žije s manželem, který jí nijak neuspokojuje a drží to v tajnosti. Celý film jsem měl pocit jisté odtažitosti jenž jsem cítil. Někdy něco co připomínalo dokumentární rukopis, povedlo se natočit bezemoční drama o emocích. Špinavý film s hluboce pravdivou výpovědní hodnotou.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Několik příběhů, které k sobě pojí jedna dopravní nehoda v centru jednoho velikého mexického města. Všechny nějak citově poznamená, někoho dříve a někoho později. Všem ale zasáhne do jejich citového vztahu fatálním způsoben. Ve všech případech tragicky. Beznohá modelka, nešťastně zamilovaný muž do mladé ženy svého bratra, plánující útěk, válečný veterán živící se jako nájemný vrah, pohrdající sám sebou, který nakonec sebere odvahu a postaví se čelem k osudu své dcery, která o něm nikdy nevěděla. Pěkně hořký koktejl precizně napsaných příběhů, dokazující, že pro lásku je člověk schopen obětovat cokoliv, když už mu to sama nevezme.

Šeptej (1996)

Skvělá hudba od Color factory.

Samotáři (2000)

Skutečně mě to neoslovilo. Fóry mě daleko víc pobavily, když mi je někdo vyprávěl. Ve filmu mi jakákoliv vtipnost přísla ubitá rozvleklostí scény. Některé momenty byly naprosto geniální, ale zapadly v celkově monotóní koncepci. Tolik oslavovanej výkon Doktora Vinetúa mi nepřešel ani ze čtvrtiny tak dobrej oproti tomu co dokáže na divadelních prknech. Za generační film bych to ohodnotil akorát s hodně přívřenýma očima. Šeptej se povedlo tisíckrát víc.

Detektiv Martin Tomsa (1994) (seriál)

Tak tohle miluju. Málem jsem u toho zemřel smíchy.Amatéský způsob natoční i zahrání vám zamlží čočky u brýlí. Vašutovi prostě tvrďáci nejdou, ale nejdou mu do té míry, že se zařazuje do síně slávy mezi nejlépe nejhůře zahrané role. Moje oblíbená scéna je, kdy vyslíchá stařenku na vozíku, a jedná s ní ve stylu brooklynských překupníků drog.

Konec básníků v Čechách (1993)

Tereza Brodská je tady naprosto fantastická. Ještě dlouho jsem do ní byl zamilovaný. Podává podle mě svůj nejlepší výkon, velikou měrou k tomu přispěla také dobře napsaná role, která Tereze naprosto sedla a zahrála jí s nenucenou elegancí. Jinak určitě jedna z vtipnějších komedií.