Kolonie (2015)

Nic moc příjemného, ale historicky obohacující a filmově velmi na výši. Za každého diktátora se samozřejmě dějí prasárny, ale že se u toho bude ještě hrát na katolickou církev, to byla novinka. Škoda, že to nemělo větší atmosféru, protože v tu chvíli by se dalo přemýšlet o plném počtu, nicméně i takhle to byl dobrý zážitek. 85%

Čarodějnice (2015)

Až do posledních deseti minut to byla "příjemná" sonda do veselé Ameriky začátků kolonizace, kdy se jedna rodina usadí v totální prdeli a ještě neví, že to nebyl úplně dobrý nápad. Teoreticky to mohlo být tak, že holka prostě zmagořila a sundala je sama, ale ten konec to hned šoupl mnohem výš a já byl velmi mile překvapený. 90%

Revolver (2005)

Nemůžu říct, že bych to pochopil (pokud vůbec bylo co chápat), ale Ritchieho styl točení filmů je pro mě naštěstí natolik atraktivní, že mi to vůbec nevadilo. Když totiž skoro dvě hodiny nespustím oči z obrazovky (vyjma deseti minut blití po chlastání den předtím), znamená to trefu do černého. 90%

New Kids Nitro (2011)

Málokdy se stane, že by dvojka předčila jedničku, ale New Kids se to povedlo. Opět se jedná o nadávání, chlastání, krkání, mrdání a tentokrát dokonce zabíjení zombíků, to vše zabaleno do překvapivě profesionálního zpracování. Neskutečná prdel, která je sice extrémně dementní, ale zaručeně i opakovaně pobaví. 90%

Uvězněni v čase (2007)

Jasně, dalo se na to přijít už tak někdy po hodině, ale o to nejspíš šlo. Protože v nějakých 3-5 hercích se toho moc překvapivého vymyslet nedá. Nicméně jsem byl svědkem jednoho z nejlepších cestování v čase, na které si tak moc potrpím. Nádherně předestřená spirála průserů, která začíná a končí tak, jak má. 65% si strčte do prdele. 90%

Trumbo (2015)

Zaráží mě, kolik je v žebříčku unuděných sraček a rádoby uměleckých škvárů, a kolik špičkových filmů zůstává za branami vůbec všeobecné znalosti. Trumbo je krásný (ač většinu času smutný) příběh o jednom člověku, kterému bylo naděleno mnoho talentu, nicméně názory a doba jeho talentu nepřály. Paráda. 95%

New Kids Turbo (2010)

Podobně jako Klub sráčů, Bulšit a další skvosty světové kinematografie si ani New Kids nezaslouží plný počet hvězdiček, protože to je prostě tak strašná píčovina. Naštěstí je to ale zároveň brutální prdel, hodně (kurva hodně) se tam nadává, chlastá, krká, zabíjí a vůbec dělá všechno, co mám ve filmu rád, takže maximální spokojenost. 90%

Do posledního dechu (2016)

Ač mě moře a voda obecně nepřitahují, tak mám filmy odehrávající se právě někde kolem vodních ploch velmi rád. Do posledního dechu je bezvadně strhující (i když předvídatelná) věc, která s pár lidmi rozehrává pěknou partii o přežití. Velkým překvapením pro mě byl Casey Affleck, který se ukázal jako skvělý herec, na rozdíl od svého bratra. 90%

Šaráda (1963)

A na tohle stačil jeden scenárista? Jak je potom možné, že kdejaký současný škvár typu Jurský svět musí psát čtyři lidé? Úžasná eskapáda nápadů a dějových obratů je ještě znásobená špičkovými hereckými výkony dvojice Grant/Hepburn, takže jsem na Šarádu nadšeně koukal po celou dobu a nemohl se zbavit pocitu, že takové filmy už se dnes netočí. 90%

Saulův syn (2015)

Objektivně je to na dobré čtyři hvězdičky, ale dva aspekty to u mě bez problému šoupají na plnou palbu. Zaprvé se mi moc líbilo to POV, které samo o sobě navozuje parádní atmosféru. A zadruhé je to taková nepředstavitelná šílenost, že jsem moc podobných nářezů v životě neviděl. Jeden z nejdrsnějších filmů vůbec. 95%