Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Vyústenie príbehu Mesrina. Ešte o kus lepšie než prvý diel, aj keď epilóg, vlastne nie je druhým dielom, od začiatku bolo jasné že taký život zločinca sa asi nedal natočiť v jednom filme. V epilógu sa konečne dokreslila chýbajúca časť povahy Mesrina. 4.5 hviezdy

Hra na schovávanou (2005)

Celkom strašidelný thriller, Dakota Fanning bola táka zvláštne divná, že som sa jej až bála a pritom som si od začiatku filmu bola istá, že nie ona je tá zlá. Rozuzlenie bolo príjemne (ak sa takéto slovo dá použiť :) ) prekvapujúce. Super scary film na nedeľný večer. Tri hviezdy

Pochyby (2008)

Znova som mala vyššiu mienku o filme pre tým ako som si ho pozrela. Chyba. Dout bol film komorný, divadelný,celý postavený na dialógoch hlavných hrdinov a na psychológií ich postáv. Meryl bola vynikajúca, rovnako ako Amy Adams, ktorá ma veľmi príjemne prekvapila. To že som dala nižšie ohodnotenie je skôr moja chyba ako chyba filmu, očakávania neboli naplnené, preto iba 3.5 hviezdy.

Strážci - Watchmen (2009)

Na tento film som sa asi príliš tešila, tým pádom moje očakávania boli vysoké a moje dojmi boli bohužiaľ zväčša nízke. Jediná postava, ktorá bola pre mňa zaujímavá bol Rorschach a za všimnutie stojí aj postava Komedianta. Prvú polovicu filmu som sa len oboznamovala, občas trocha chaoticky s hrdinami minulosti. Na záver som očakávala grand finále a NIČ. Asi najzaujímavejšia bola časť odohrávajúca sa vo väznici, aj to asi len preto že obsahovala dostatok brutálnych scén vykresľujúcich charakter postavy Rorschacha. Po vizuálnej stránke bol film síce kvalitný, ale ničím výnimočný, nenašla som tam ničo čo by som doteraz nevidela, pričom som niečo nové, zvláštne, dych berúce od tohto filmu čakala. No asi mi tento film nesadol. Aj napriek tomu to bolo za 3,5 hviezdy

Rachel se vdává (2008)

jedna hviezda pre Anne Hathaway a jedna pre Rosemarie DeWitt. Dve témy, ktore nemám rada (závysláci a svadby) v kombinácii ma umrtvili. Jediné čo môžem vyzvyhnúť su spoločné scény hlavných hrdiniek, inak kopec čudných príhovorov, rečí, žvástvov, hrozná kamera, ach jaj, nesadlo mi to vôbec.

Zná ji jako svý boty (2005)

Keby mi tento film tak troška nepripomínal môj vlastný život, tak by to bolo iba za dve hviezdy :) Áno áno moja mladšia sestra je dlhonohá blodínka :)

Yes Man (2008)

Aj napriek tomu, že humor J.C. veľmi nemám rada, našli sa aj v tomto filme celkom vtipné momenty. Asi najviac ma na filme bavila trocha trafená Zooey Deschanel. 2,5 - 3 hviezdy

Předčítač (2008)

Tlieskam Kate Winslet a Davidovi Crossovi. Taký zvláštny príbeh "lásky" som už dávno nevidela. Prvá polovica filmu ma až tak nebrala, zlomilo ma to až v druhej polovici, skoro ku koncu. No zážitok, ktorý som potrebovala spracovať a ani teraz nie som veľmi spôsobilá napísať niečo by dávalo zmysel :) 5 hviezd

Valkýra (2008)

Veľmi kvalitná vojnová dráma, z ktorej nebola cítiť vojna, ale skôr politika. Aj napriek tomu, že zlyhanie bolo jasne už dopredu, držala som palce až do poslednej minuty, asi nie dostatočne silno. Tom Cruise mi ako obyčajne vadil, ale menej ako vo vačšine jeho filmov. Asi to bolo jeho strašne silným americkým akcentom, ktorý sa do filmu vyslovene nehodil. V nemčine a s trochu pozmeneným obsadením by to bolo za 5 hviezd.

Vyhazovači (2008)

Zaujímavo štylizovaný pribeh, ktorý sa mohol kludne stať akémukoľvek anglickému týpkovi. Práve to, že je tento občas dosť brutálny príbeh začlenený do veľmi reálneho prostredia dodáva filmu tú pravú atmosféru. 3,5 hviezdy