District 9 (2009)

WOW. O tomto filme som čo to vedela predtým než som ho uzrela, čiže som bola pripravená na to, že to bude niečo zvláštne a aj napriek tomu ma film veľmi pozitivne prekvapil. Koncep bol tak jednoduchý, prirodzený a uveriteľny, že mi vôbec neprišlo absurdné, že by prvé stretnutie s mimozemskou civilizáciou mohlo vyzerať presne takto. Napriek tomu, že ide o režisérovú prvú veľkú vec, to zvládol úplne dobre, temtpo filmu a prevedenie bolo parádne. Peter Jackson ma odvahu zveriť takýto veľký projekt nováčikovi, ale vyplatilo sa mu to. Herci boli konečne neopozeraní, non-hollywood, obyčajní a práve to dodalo ďaľší level uveriteľnosti tohto príbehu. Som s týmto filmom veľmi veľmi spokojná. 4 hviezdy.

25. hodina (2002)

Ano tento film sa mi veľmi pačil, čisto subjektívne, bez nejakeho dôležitého filmárskeho dôvodu. Celý sa odohrával vo štrvti v ktorej som istú dobu žila. A hral tam Ed Norton a Rosario Dawson a mne to stačí. Nič viac nepotrebujem. 4 hviezdy.

Bruno (2009)

Moj zmysel pre humor je asi niekde inde. Nevravim, že som sa celú dobu filmu, len pohoršovala, ale neprišlo mi to bohvieako vtipné. Prevedenie bolo také hrozné, že som mala chut sa pár krát postaviť a ísť radšej do niekam. Celé mi to prišlo také polepené, ako keby to ani nemalo scenár, proste to bolo celé divné. Nebyť charizmatickeho Cohena, tak by to bolo na odpad, ale čo ja viem, možno som to len nepochopila. :) dne hviezdy

Na odstřel (2009)

Celkom dobrá kriminálka, scénar pekne dávkoval odhaľovanie tajomstiev. Aj keď sa príbeh zdal od začiatku predvídateľný, nakoniec celkom prekvapil, čo bolo veľmi príjemne, keďže v poslednej dobe su všetky filmy od začiatku veľmi čitateľné a nehrajú na dobrý príbeh, ale na neustále "šokovanie" diváka. Veľmi sa mi páčil výber vedľajších postáv. Crowe a Affleck neprekvapili, ani negatívne ani pozitívne. Hlavným plusom filmu bol scénár a zachytenie ponurej atmosféry. velmi slušných 3.5 hviezdy.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Zatiaľ najmenej podarený HP. Bohužiaľ sa pánovi Yatesovi nepodarilo to, čo veľmi kvalitne načal v HP 5. Škoda. To, že sa film nedrží 100%-tne knižnej predlohy je samozrejmé. Ale prišlo mi divné pridávať pre mňa nepochopiteľnú scénu zničenia domu Weasliovcov a na úkor grand finale? Prečo tento diel nemal koniec, taký dramatický a akčný ako v knižke vôbec nechápem? No ale odhliadnuc od predlohy, aj tak tomuto dielu chýbal koniec taký aký si film o HP zaslúži. Ešte, že tento diel nepostrádal humor v humorných scénach s Rupertom Grintom. Dokonca aj taký dosť suchý herec ako D. Radcliffe ukázal troška svojho komedialneho "talentu". Ako vždy načarovnejšia na celom filme bola mladá slečna Watson. Po vizuálnej stránke bol film uspokojujúci, najmä ohnivá scéna pri jazere sa mi páčila. Prvý raz dosava HP iba 3 hviezdy.

Pařba ve Vegas (2009)

Velmi dobre som sa zabavila na tejto komédii, ktora sa začínala veľmi štandardne, 4 chlapici idu do Vegas a budú robiť neplechu, ale to čo porobili týto týpci, no koniec. Ako sa môžu veci zvrhnúť, keď sa skombinujú tak rozliční chlapi, veľa alkoholu a rohypnol? Neopozeraní herci boli najvaščím pozitívom tohto filmu plus fajnový pribeh. No smiala som sa od začiatku do konca. Dentista v kombinácii a autistom, či čo za asociála to bolo, nemali chybu! Po dlhej dobe som sa fakt veľmi dobre zasmiala. 4 hviezdy, BUM BÁC!

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Celkom podarené to bolo. Zabavila som sa, zasmiala, oddychla...aj dojimave to bolo občas. nebola to animovana spička, nebudeme si klamať nebol to pixar, ale nemala som pocit, že by som zbytočne isla do kina :) 3 hviezdy

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Nie vždy viacej je viacej. Bolo to prilíš dlhé, príliš prekombinované, herci už ani zďaleka nemali ten šarm a šťavu ako v jednotke. Keby to nebol film, ktorý sa nedá pozerať niekde doma na TV, tak by som na to ani do kina nešla a pozrela by som si to na DVD niekedy v nedelu poobede. Ale keďže to bol fim s vizuálom s zvukom, ktorý sa dá vychutnať iba v kine, tak sa nedalo nič robiť. Asi najviac zo všetkych akčných scén sa mi najviac pačila naháňačka v lese. Poslednú pol hodinu filmu by mohli kludne vymazať, lebo pri stopaži tohto filmu ma už posledných 30 minut vystrelovalo zo sedadla. Vyzuálne dobre, zvukovo vynikajuco, tempo obstojne, herci na prd, dej a pribeh Och moj Bože... 3 hviezdy. a najviac ma asi sklamalo, že to ani už vtipne už nebolo :(

Kmotr (1972)

Neverím, že som sa neodhodlala pozrieť si tento filmový skvost skôr. Mala som obavy, že vzhľadom nato, že tento film vznikol v 72hom, že z neho budem sklamaná, ako z väčšiny starých filmov. Že už nedokážem oceniť, vhľadom na svoju zhýčkanošť novými filmami, tento starší film. Ale jednoducho bol skvelý. Marlon Brando ma svojím herectvom odpálil až kamsi na Mars. Po dopozeraní filmu som mala silný pocit, že potrebujem prečítať predlohu, že ten príbeh mafiánskej rodiny musí byť v knihe ešte viac rozvinutý, že chcem vedieť všetko o rodine Corleone. No vydržím a pozriem si pokračovania a až potom si prečítam predlohu, nech si to nepokazím. 5 hviezd! Bol to fakt zažitok a tá hudba...no som unesená.

Miss Potter (2006)

Príbeh fakt veľmi pekný, nadherné exteriéry, kamera, veľmi pekné vystihnutie doby, ale aj rozpravkového sveta tejto slávnej autorky. Ale fakt mi celú dobu vadila Renée Z. V tomto tak pekne spracovanom filme by som si vedela predstaviť aj sympatickejšiu herečku, ktorá by celý film neodohrala len špúlením huby, ach až ma z nej štipalo v zadku. Tri hviezdy.