Počátek (2010)

Hans Zimmer 5 hvezdiciek!

Starý páky (2009) odpad!

nedopozerala som to! strata casu!

Precious (2009)

Nebolo to zle, ale nechytilo ma to, nebola som z toho paf, tema sa mi zdala sice realisticka, ale proste ma to ani na jeden moment nechytilo za srdce. Nominacia na cenu akacemie mi pride cisto politicka. Jedine co ma fakt zaujalo bola Mo'Nique, za ktorej presvedcivy herecny vykon smekam klobuk.

Moon (2009)

úúúú, pre takého mainstreamera, ako som ja to bolo fakt veľmi dobré, oceňujem, to že po filme som si povedala "fiiiha, konečne ma niečo prekvapilo, konečne niečo čo je ine..." fak som rada, že aj low budget filmy môžu byť sci-fi a že netreba zbombardovať 16 galaxií s rozpočnom minimálne 120MEGA na to aby sc-fi žáner zaujal, aj obyčajného diváka ako som ja. 4 hviezdy.

Zombieland (2009)

Začiatok veľmi dobrý, veľmi funny, potom aj absurdita zombielandu začala byť až príliš absurdná a stratila aj vtip aj dych. Škoda, že scénarista nezostal taký vtipný a dômyselný ako bol na začiatku. Ale aj napriek tomu som sa celkom fajnovo zabavila, aj keď nie som fanušikom žánrovo podobných filmov. 3 hviezdy s odretými sami len vďaka veľmi sympatickému Jesse Eisenberovi.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Veľmi pekné spracovanie cesty dvoch ľudí za novým domovom. Citlivý a pritom občas dosť drsný humor tohto roadmovie ma dostal. Znova sa mi potrvdilo, že neopozeraní herci dávajú filmom uveriteľnoť, ktorá je v tomto type filmov zásadná nato aby vytvorila emóciu. fakt to bolo fajonové, veľmi príjemné. 4 hviezdy

Štvanec IRA (2008)

Dobré, drsné, írske, relistické (teda asi takto si realitu ja prestavujem). Mám veľmi rada filmy o bonzákoch a ich motívoch stať sa bonzákom. Ben Kingsley ach jaj, vynikajúci, Jim Sturgess uveriteľný, nádejný herec, len skoda, že stále vyzerá ako keby mal 16 rokov. Videla som IRA troška z inej perspektívy, ako doteraz v iných filmoch... taka IRA z obyvačky jej členov... aj oni boli len obyčajní ľudia. 4 hviezdy

Návrh (2009)

Funny,milé, chutné, sladké :) Sandra už troška obstarožnejšia, ale o to vtipnejšia a sympatickejšia a stále vyzerá vynikajúco. Ryan, krásavec, ktorý každému ženskému oku ulahodí, dotatočne "boy next door", ale aj milý, mužný a celkom slušný herec... týto dvaja niesli bremeno celého filmu a musím povedať, veľmi statočne... o čomkoľvek by ten film bol, určite by nebol zlý. Pri kombinácii, týchto dvoch hercov sa musela pekná romantická komédia podariť. 3 hviezdy

Hanebný pancharti (2009)

Jeden z menej drsných filmov, od rezisera Q.T.. Nepačilo sa mi to tak ako Kill Bill, ale bolo to celkom zaujímavé, invenčné, nenudila som sa. Výber hercov bol veľmi dobrý, hlavne CH. Waltz je v tomto filme nezabudnuteľný, veľmi výrazný a úžasný výkon. Brat Pitt mi veľmi nesadol, aj keď ho mám veľmi rada v takýchto viac menej stylizovaných polohách trochu šialených týpkov, ale toto mu nesadlo ako riť na šerbel. Najviac ma na celom filme bavilo striedanie troch jazykov, ako keby sa nechumelilo, úplne prirodzene, čiže v povodnom zneni si bez titulkov pozrie asi len pár lingvistických machrov. Toto si môže dovoliť len ležisér, ktorý točí filmy na 100% nekompromisne. Ale aj tak som z tohto filmu nemala úplne dojem, že by to bol 100% výkon Q.T. Niečo mi na tomto filme vadilo a zatial to neviem pomenovať, niečo čo by z tohto filmi urobilo 5 hviezdičkový film. Niečo čo som mala dojem, že sa po Pulp fiction neda zopakovat, ale Q.T. sa to podarilo v Kill Bill, ale tu nie, tuto to chýbalo. Ale aj napriek tomu som spokojná. 4 hviezdy

Vzhůru do oblak (2009)

Veľmi pôvabná, milá, originálna a vtipná rozprávočka. Pixar znova nesklamal. Aj keď som tentokrát mala dojem, že rozpávka bola viac rozprávková,detská a hlavne viac komorná ako som na Pixar zvyknutá. Nebolo to sice naškodu, ale nebolo to také krásne, ako Nemo a Ratatouille. Z kina som odchádzala spokojná, milo som sa usmievala a aj dojata som bola. Tak to ma byť. 4 hviezdy.