Che Guevara (2008)

zaspala som, fakt som zaspala! skúsim druhý pokus možno zmením názor.

Milk (2008)

Sean Penn prvá liga. Z ostatných postav spomeniem Hirscha a Franca. Film pre mňa nie veľmi kontroverzný, lebo téma homosexuality bola kontroverzná možno tak pred 20timi rokmi. Teraz keď 30% ak nie viac ľudí v showbiznise sú homosexuáli, považujem tuto tému za normálnu. Asi tak ako film o M.L. Kingovi by už dnes nebol kontroverzný. Preto tento film budem považovať „iba“ za príbeh o jednom politickom aktivistovi, ktorý dal celu svoju dušu v boji za svojich ľudí. Pekne od neho. Odmysliac si „kontroverznosť“ témy sa mi páčilo tempo filmu, vizuálna stránka filmu, kde reálne dobové zábery prelínali tie, ktoré sa na dobové hrali a tie ktoré dokumentovali sled udalostí. Páčilo sa mi že príbeh bol skôr príbehom života jedného človeka a jeho priateľov ako dokumentom o presadzovaní gay práv. Ukazoval ľudskú stránku Harveyho Milka viac ako tú politickú a preto si ma získal. 5 hviezd

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Joj kvalita tohto filmu sa skončila skoro na úrovni filmov o princeznej Fantagiro. Mala som pocit že po technickej stránke to bolo horšie ako prvý natočený film Underworld a ten už má 6 rokov. Toto je asi dobre len pre skalných fanúšikov ja som v tom nenašla skoro nič čo by ma oslovilo. A kolagénova huba Sonji ma celý film tak iritovala, že som sa nemohla sústrediť na dej.

Odpor (2008)

Celkom kvalitná vojnová dráma, pri ktorej som mala pocit že je vojnová len pri poslednej strielacej scéne, ale aj tá bola dosť sterilná. Skôr ako o vojne, bol tento film o utrpení. Aj napriek tomu že sa mi film ako celok páčil, mala som pocit že život v takýchto podmienkach musel byť oveľa drsnejší, asi som videla príliš malo zmrznutích a na choroby umierajúcich ľudí. Ale aj napriek týmto mojim výtkam zanechal tento film na mne celkom silný dojem. 4 hviezdy

Zkažená mládež (2007)

Prvé dve tretiny filmu som mala pocit, že nie je bohvie ako brutálny a že také „šikanovanie“ sa deje každý deň na každej škole, no potom chlapci pritvrdili a koniec ma celkom dostal. Normálne som pozerala, huba otvorená... Najviac ma pri tejto téme zarazila nečinnosť a prihliadanie násiliu a názor, že je to normálne. Moja pacifistická duša mala paradoxne chuť dať niektorým študentkám a študentom po hube.

V rytmu soulu (2008)

Vôbec neobľubujem černošské filmy, lebo mám dojem že ich humoru nerozumiem. Ale tento filmík bol pre mňa prekvapujúco príjemne vtipný. Príbeh bol vlastne celkom nezaujímavý, ale niektoré humorné konverzácie medzi Samuelom a Berniem ma dostali. Celkovo je tento film priemerný, ale ako černošská komédia ma prekvapil. 3 hviezdy

Ženy (2008)

Candice Bergen, Annette Bening a pôrod. Tri dobré veci na tomto filme.

Nezvaný host (2007)

Komorný ľudský príbeh o tom ako náhoda môže zmeniť smerovanie zabehnutého ľudského života. Ako za 10 dní môžete nájsť skutočného priateľa, alebo lásku a ako za 10 sekúnd to všetko môžete stratiť. Po tom všetkom nezostáva nič iné ako sadnúť na lavičku a vymlátiť ten smútok zo seba. 4 hviezdy.

Duel Frost/Nixon (2008)

Ako napadne britského moderátora postaviť sa tvárou v tvár americkému prezidentovi. To chce asi riadne gule, alebo postrádanie akéhokoľvek pudu sebazáchovy. Aj napriek tomu že ¾ filmu Frost ťahá za kratší koniec, to potom natrie prezidentovi. Samozrejme že za výdatnej pomoci samotného pána prezidenta. Táto veľmi pútavá politická dráma je ukážkou toho, že aj taká nuda ako je politické interview dokáže úplne diváka pohltiť. Samozrejme, že to bolo hlavne vďaka hereckým výkonom všetkých zúčastnených, vynikajúcemu strihu a skvelej hudbe. 4.5 hviezdy.

Labyrint lží (2008)

Celkom dobrý špiónsky film. Kvalitne obsadený. Páčili sa mi hlavne scény v exteriéroch. Ale niečo mi na ňom vadilo. Scenár stál na vratkých nohách. Proste som tomu neuverila. A dokonca som neverila ani DiCapriovi, čo sa často nestáva. Myslím že 3.5 hviezdy je zatiaľ maximum čo môžem tomuto filmu dať. Možno keď si ho pozriem ešte raz zmením názor.