David Gilmour - Live in Gdańsk (2008) (koncert)

Tak tenhle záznam mě dohnal až k slzám. David má stejně geniální hlas i kytaru,jako vždy míval a i když už to nejsou Floydi v plné sestavě, on a Richard si to pořád naprosto neskutečně dávají. Nelze jinak, než za plný počet. (Může mě jen mrzet, že ten koncert nebyl tak od 2 hodiny delší).

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Na tomhle filmu je nejhorší neustálá mystifikace diváka výrazy typu "krásní chlapci a dívky" .... A přitom ti aktéři jsou všechno, jen né krásní.... Když už se musím dívat na to, jak někdo s prominutím žere hovna (protože to je to jediné, co v tom filmu stojí za zmínku), tak bych ocenila, kdyby u toho alespoň vypadal k světu. ... :D

Videodrom (1983)

Zajímavý film. Necítila jsem se úplně ve své kůži již při jeho sledování a v noci se mi zdál živý sen o tom, že jsem se zbláznila. Přesně takhle má vypadat dobrý filmový počin.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tak jsem shlédla další část tohoto současného fenoménu. Pravda, už to není pro děti... je to pro teenagery... a i když do této skupiny technicky vzato patřím, asi nejsem přesně ten typ diváka, kterého to mělo oslovit. Nutno říct, že to oslovilo velkou většinu kina. Ano, občas to mělo světlý moment, ale těch bylo pomálu a naopak mnoho (zbytečně mnoho) bylo scén, při kterých "se měl divák smát". Bohužel byl celý film plný pubertálně zamilovaných a žárlících mladých kouzelníků,kteří jakoby si jen krátili čas mezi občasným zjevením zla, či podezříváním potencionálního nepřítele. Klasičtí britští herci, objevující se v každém díle (Maggie Smith, Alan Rickman ...) podávají stejné, pro ně typické a vyrovnaně dobré herecké výkony, příjemným překvapením byl pro mne Jim Broadbent v roli nového profesora lektvarů. No a "dětští herci"? Mám dojem, že se vypracovali a někteří z nich mají šanci vymanit se ze "spárů" Harryho Pottera a dostat příležitosti k opravdu dobrým rolím. Jen v tomto díle je jakýkoli herecký výkon zadušen nepovedeným scénářem. Kdybych byla režisérem a dostala zakázku na britskou verzi "high school musicalu" ze světa čarodějů, ovšem bez hudby, nedalo by se natočit skoro nic jiného, než tohle.