Po zániku Země (2013)

Jeden z nejblbějších filmů roku 2013, které jsem zatím měla tu smůlu vidět (a to počítám i Sharknado). Will Smith mi nikdy zvlášť nevadil, ale tímhle si to u mě pěkně pohnojil. Ani nebylo nutné dávat do závěrečných titulků "Story by Will Smith", protože je nad slunce jasné, že tohle nikdo jiný vymyslet nemohl: hrdinský epos o mladém chlapci, který překoná svůj strach a stane se mužem. Bullshit. Hlavní role: kdo jiný, než tatínkovo zlaté dítě. Možná, mooožná by to mohlo fungovat. Ale to by museli do hlavní role obsadit Herce (nebo alespoň herce). A ne rozmazleného, ukňouraného fakana, který neumí nic, ani pořádně odříkat svůj text, natož aby u toho ještě něco hrál. Takže, dívat se hodinu a půl na jedno neschopné děcko je už samo o sobě dost nervyderoucí a bohužel ani ne-tak-špatný Will to nezachrání, protože co dělá? Celý film sedí na jednom místě se zlomenou nohou! Jsme v daleké budoucnosti, lidstvo disponuje neuvěřitelně vyspělou technologií (hi-tech všechno, cestování skrz černé díry a kdoví co ještě) a nejen že si nejsme ani s využitím plně vybavené lékárničky zalátat nohu, ale ještě ke všemu je naší jedinou zbraní taková trapná šavlička. Abych nezapomněla, představte si oblek budoucnosti: má zabudované pohybové senzory zachycující vše na ohromnou vzdálenost, automaticky mění barvu, dá se v něm létat. Ale nemá naprosto žádné termoregulační vlastnosti a chudák kluk v něm málem umrzne k smrti. Lidstvo holt nikdy nemělo zavrhnout Moiru a pořádné teplé ponožky. ... Celý příběh je trapně předvídatelný, opravdu nenastane ani jeden malinký twist a navíc z toho celého slepence prýští hektolitry patosu a jedno klišé za druhým. ...... Několik poznatků závěrem: Někteří lidé si myslí, že když se setkají tváří v tvář s velkou, hrozivě vypadající opicí, nejlepší nápad bude hodit po ní kámen. Nebo: Co je dobré udělat, když chce zlá kočkovitá šelma sežrat nevinné ptáčátko? Říct jí ať to nedělá a očekávat, že se tak opravdu stane. A můj oblíbený: Pokud budete někdy ležet v třeskutém mrazu na zemi a pomalu umírat, nebojte se! Je pravděpodobné, že se z nebe snese veliký kondor, postaví vám hnízdo, bezpečně vás do něj uloží a bude vás usilovně zahřívat vlastním tělem, což povede k jeho předčasnému skonu. (mimochodem, někdo z tvůrců asi nemá rád ptáky, protože všichni opeřenci, se kterými se hlavní hrdina setká, zemřou nepřirozenou smrtí.) P.S.: Udělení více než tří hvězd je akceptovatelné jen u uživatelů se silně rozvinutou duševní chorobou.

Stážisti (2013)

Vcelku milá, dvouhodinová reklama na Google s nerušivým obsazením, několika dobrými hláškami a příběhem předvídatelnějším než u Titanicu. Kdyby byla realita opravdu taková, jakou nám ji Google ve filmu maluje, celá firma by byla plná neschopných chlápku středního věku, jejichž jedinou kvalitou je týmový duch a schopnost ukecat všechny konzervativní majitele italských restaurací k smrti.

Kameňák 3 (2005) odpad!

NECHÁPU, jak mohl ten šašek Troška natočit už třetí pokračování toho nejhoršího, co na české půdě kdy vzniklo. NECHÁPU, jak v tom mohou ti lidi hrát a totálně se při tom znemožnit a nejvíc NECHÁPU, jak se na to může někdo dobrovolně dívat, ještě hůře jít na to dobrovolně do kina.... (o případech, kterým se ta věc líbí radši ani nemluvím). H-N-U-S!!

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

Jeden z (mnoha) vrcholů japonské animované tvorby. Nezapomenutelné postavy, perfektní scénář plný napětí i humoru, skvělá animace a hudba, a především povedené propojení žánrů. (ano, opravdu jde velmi dobře skloubit sci-fi, western, drama i komedie v jednom seriálu). Doporučuji i divákům anime zcela nepolíbeným. --- Cowboy Bebob: masterpiece, ve kterém i ten animovaný pes je lidštější, než většina živých lidí.

Zkažená mládež (2007)

Estonci překvapili... Kdyby jen to- oni přímo vyrazili dech! Syrový exkurz do morálkou nepoznamenaných mladých myslí. Do světa kde se nerozlišuje dobro a zlo, neboť dobré je prostě to, co nejvíc pobaví. A čím že se baví středoškoláci? No, řeknu vám, že nic hezkého to není.

Atlas mraků (2012)

Stejně jako v duších všech csfd uživatelů, i ve mně tento film zanechal spoustu filosofických otázek. Tak pro příklad: Proč bylo nutné obsadit všechny role hrstkou ODPORNĚ namaskovaných herců? Není to neetické, přebarvovat černochy na bílo, asiaty na zrzavo a bílým zešikmovat oči? Hugo Weaving jako korejec?-> Nepovedlo se!! (To si opravdu NIKDO nevšiml, že se nám to po vizuální stránce trochu vymklo z rukou? Ne?... No dobře, dalo by se namítnout, že vizuál není všechno). Tak so tedy zaměříme na příběh... Moment, jaký příběh? Těžko si vybrat ze všechn těch nesouvislých a naprosto nekorelujících útržků. Boha, proč to prostě není povídkový film - vyšlo by to nastejno a vyhnuli bychom se násilím našroubovaným spojnicím mezi jednotlivými příběhovými linkami (viz kniha o námořní plavbě nenápadně podpírající nohu nábytku v "povídce" o teplém skladateli). Jenže! Ono by to na povídkový film bohužel taky nestačilo, stačí se podívat na futuristický příběh o uměle vytvořené dělnici Sonmi, která celý život nevědomky pojídá své "kolegyně" (ŠOK!) a která (spolu s desítkami dalších lidí s nepřirozeně šikmýma očima) spáchá sebevraždu jen proto, aby pronesla jakýsi projev plný nicneříkajících a abstraktních keců majících vyvolat totální revoluci. Tady vidím pěknou paralelu: Ona motivační řeč je totiž stejně prázdná, jako celý film. P.S.: Ještě, že je divákovi vždy jednou za čas v momentě chaosu hozeno záchranné lanko v podobě mateřského znaménka na přebarvené kůži některého z herců. Bez komety na něčí prdeli bych totiž nevěděla, jestli se pořád dívám na jeden film.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Čtyři hvězdičky za původní verzi s bouchačkama....... tři hvězdy za vysílačky.

Áčko (1997) (pořad)

Tenhle moralizující hnus mě už od malička strašně lezl na nervy...

Srbský film (2010)

Za samotný film čtyři hvězdy. (atmosféra byla hezky hutná a líbilo se mi to gradování. Od soft porna až po totální slasher)...sice to bylo občas trochu pomalejší a málem jsem se nudila, ale závěr to celé zachránil a vrátil do rytmu. ... A musím uznat, že mě překvapilo, jak dobré herce srbové mají - a to nemluvím jen o hlavní roli. ... Žádný šok se nekonal, namísto toho jsem viděla vcelku kvalitní film. ........(Ano, říkala jsem jen čtyři hvězdy, ale jednu přidám za tu nejlepší scénu a to "jak zabít jednookého úchyla rychle a efektivně" ;)