Captain America: První Avenger (2011)

Nejsem žádný komiksový geek, ale Kapitán Amerika mi jako komiksový charakter k srdci přirostl. S očekáváním jsem tedy vyčkával na jeho uvedení na filmové plátno. Chris Evans mi na KA seděl, byl svým hereckým výkonem přesvědčivě upřímný. To bohužel ale nestačí na to, aby to zachránilo výsledný dojem z filmu, který je slabý. Ano, KA určitě patří mezi ty lepší komiksové předělávky, ale upřímně řečeno žádný zázrak to také není. Film má svoje silná místa, ale bohužel v celém příběhu vyskočí pouze občas a děj mezi nimi je prostě tuctový.

Hrob světlušek (1988)

Dlouho jsem otálel s tím, kdy se na tento film podívat. Věděl jsem, že to pravděpodobně bude slušná pecka, ale to co přišlo, mi vyrazilo dech. Skvělá hudba, pěkná animace, dokonalé emoce. Jedná se o jeden z nejemotivnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Kdo chce, aťsi to považuje za citové vydírání, ale vše je pouze o úhlu pohledu. Nedoporučuji zhlédnout, po televizních zprávách (černé kronice), jinak budete usínat značně vydeptaní beznadějí lidského bytí. Souhlasím s názorem, že se jedná o jeden z, dovolte mi opět tu příponu nej, nejvýraznějších protiválečných filmů všech dob.

Zrození Planety opic (2011)

Velmi milé překvapení. Rise of the Planet of the Apes skvěle funguje jako prequel Planet of the Apes z 68. Ti, kterým vrtalo hlavou, jak mohly „opice“ převzít kontrolu nad matičkou zemí, zde najdou patřičné zadostiučinění. Film má skvělá místa např. „NO!“, při kterých člověka poctivě zamrazí. Celkově za 80%.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Nelíbí se mi to. Forma naprosto znehodnocuje sdělení.

Thor (2011)

V poslední době plujeme na vlně komiksových zpracování, což je jedině dobře. Nový přírůstek do rodiny - Thor se ukazuje v dobré formě a případné fanoušky jistě neurazí. Samotný příběh je lehce předvídatelný, což však zachraňuje svým šarmem a smyslem pro humor Chris Hemsworth. Akce je slušná, ale stejně se člověk po odchodu z kina nevyhne otázce, zda-li to nechtělo v něčem přidat. Anthony Hopkins ve filmu hraje, ale jeho samotná přítomnost doopravdy na čtyři hvězdičky nestačí. Temný rytíř prostě nastavil laťku komiksových předělávek a je nutné to brát v potaz. Avengers na sebe nenechají dlouho čekat a uvidíme, jestli Strážce Gothamu někdo z nich překoná.

Sucker Punch (2011)

Sucker Punch představuje výlet do fantasie Zacka Snydera a snad každého, kdo si potrpí na audiovizuální fetišistické orgie. Samotná kostra příběhu překvapuje svojí netradiční formou střídání realit (psychiatrický ústav, kabaret, fantasy svět). Sucker Punch se na první pohled pro mnohé tváří jako nesmyslný akční počin a nutno podotknout, že z určitého ohledu tomu tak doopravdy je. Film si místy ukusuje větší sousto, než je schopný strávit, což ve výsledku mrzí. Příběh se odvíjí lehce chaoticky (viz. collecting quest items) a neobtěžuje se podávat divákovi pomocnou ruku. Sem tam však prosvitne jiskra naděje, která celý opus zachraňuje a přidává mu špetku dramatičnosti. Záporák je dostatečně slizký a prostředí značně dekadentní až perverzní. Kdyby Snyder nespěchal, mohli jsme na stůl dostat kvalitní dílo ve stylu Sin City... Úvod filmu sliboval mnohé a byl vskutku vydařený. I přes všechny své chyby je Sucker Punch zajímavým dílem, které podporuje výtečná hudební stránka, a jistě se dočká podpory mnohých fanoušků.